Wpis z mikrobloga

@zielony_goblin: Nie mówię im wprost, że są grubi, tylko, że muszą nad sobą popracować. Nie jestem gburem dla innych. Może się czegoś nauczysz, a może nie. Rób dalej jak chcesz.
  • Odpowiedz
@andrzejbambrzej: no trudno też usykać efekt z pieca kopułkowego taki jak z pieca na drewno XD ale z kim ja tutaj pisze. Jak op ma olej w głowie, a wydaje mi sie, że ma czego nie można napisac o was to zacznie zgłębiać temat i robić naprawdę fajne placki bo piec ma potencjał, a wy dalej spuszczajcie sie nad tym co jest miłe, a co nie.
  • Odpowiedz
@asxx3: a ja mówię wprost ()jakos mam wywalone na to co myślą inni. jeśli ktoś jest ulaną świną to mu o tym powiem. Nie podchodzę do losowych ludzi na mieście i im tego nie mówię, ale jeśli ktoś zada pytanie czy zaczyna sie użalanie, a widze, że jest + xxx kilo to mówie wprost ze warto schudnać bo wygląda c-----o
  • Odpowiedz
@tsumazi no ale jak on zje z tego pieca 3 pizze na krzyż i potem rozwali to mu nic nie będzie, nawet jak są nie przystosowane. Normy kontaktu z żywnością są ważne przy wieloletnim użytkowaniu albo w gastronomii gdzie jest duży przerób.
  • Odpowiedz
@zielony_goblin zgłębiać temat xD tu nie trzeba nic zgłębiać, mówię o tym co wygląda na smaczna pizzę, a co jak suchy, niedopieczony placek z ogromną ilością rukoli próbującą zakryć ten koszmar. nie muszę być absolwentem szkoły stu filmików z YouTuba, dwóch podcastow i pięciu blogów o pizzy, żeby wiedzieć co wygląda bardziej apetycznie.
  • Odpowiedz
@andrzejbambrzej: no i właśnie tutaj pokazujesz jak to c---a sie znasz, a wypowiadasz. Szkoda mi czasu na dyskusję bo jesteś jedną z tych osób, które dostanie g---o na talerzu i powie, że smaczne. Nawet nie wiesz ile rzeczy na wpływ na to czy pizza wyjdzie czy nie. Nie rób juz wiecej fikołków bo napisałem opowi by ćwiczył bo piec ma potencjał, tak samo nie wrzuciłem tutaj zdjecia swojego placka by
  • Odpowiedz
@zielony_goblin: Nie no fajnie, że masz taki stosunek do wyglądu, chociaż nie o tym mówimy, ale ładnie zwróciłeś uwagę na to, że nie podchodzisz do obcych i nie mówisz im niemiłych rzeczy w twarz, ale napisać to już można :D W sumie dużo takich osób w internetach.
  • Odpowiedz
@zielony_goblin Trochę przedwcześnie chwalisz się ta swoją pizzą. Wygląda jak niedopieczony placek. Choć muszę przyznać, że ksztalt i brzegi eleganckie ja na klasyczną. Na czym ja piekłeś i w jakiej temperaturze?
  • Odpowiedz
@asxx3: Jeśli bys do mnie podszedł i pochwalił sie ubiorem, a bylby c-----y to bym Ci o tym powiedział i nie, nie mam z tym problemu. Jeśli bys podszedł do mnie na mieście chwaląc się taką pizzą to bym powiedział to samo co napisałem. Nie zaczepiam obcych osób, ale jeśli ktoś się czymś chwali/prosi to opinię to ją wyrażam.
  • Odpowiedz
@Qutaphone: nie chwale sie bo nie ma czym, jedynie chciałem nawiązać do tego, że po miesiącu zaczynam mniej wiecej kumac o co tutaj chodzi i może w sposób zbyt bezpośredni zwróciłem się do opa bo w tym piecu można krecić naprawde fajne placki.

Ja robie w ariete 909 z podkręconym termo, 350-360 na kamieniu , 2-2.5 min
. Nie mam biszkopta ani nie zmieniałem grzałek więc efekty są jakie są. Placek jest trochę niedopieczony bo musze dobrac odpowiednią wage i średnicę bo kopułka dobrze piecze jedynie tam gdzie jest grzałka, do zmiany podsypka bo kasza manna jest za gruba co widać na placku, kompozycja jest trochę na odwal sie (pomidorki i rukola) bo na razie robię tylko margerity bo chce się nauczyć dobrze pracowac z ciastem + troche kombinowałem z serami oraz sosem, ile dawac, jaki dawac by trafić w punkt.

Na razie jedyne co mi wychodzi to krecenie placka, ale i tak ciągle coś zmieniam, odkryłem niedawno patent jak pozbywać się posypki (nie robie slap and fold bo nie umiem i rozwalam brzegi). + jeszcze nie dobralem idealnych czasów TO TK. Robie fotki praie każdego placka by mieć porównanie jaki wychodzi na danym czasie, wiedzieć gdzie
  • Odpowiedz