Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko211
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

428

To już lawinowy wzrost cen w sklepach spożywczych. Co podrożało najbardziej

Pokaż treści 18+

To już lawinowy wzrost cen w sklepach spożywczych. Co podrożało najbardziej

W maju ceny w sklepach spożywczych wzrosły średnio rok do roku o 5,7 procent. Najbardziej zdrożały owoce, u----i i nabiał. W tym niechlubnym rankingi królują te z artykuły tłuszczowe oraz słodycze i desery.

rychu-nalepa
rychu-nalepa
z
forsal.pl
dodany: 17.06.2025, 11:34:10
  • #
    ciekawostki
  • #
    finanse
  • #
    gospodarka
  • #
    pieniadze
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • 235
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Zyskflacja
kamil-tumuletz
z wykop.pl
  • 5

Komentarze (235)

najlepsze

Drzepetto
Drzepetto
Drzepetto
17.06.2025, 11:43:08 via Wykop
  • 276
Dobrze, że obniżono wagę żywności i napojów w koszyku inflacyjnym bo mogłoby się okazać, że z tą inflacją wcale nie jest tak kolorowo jak się niektórym wydaje ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

too_late_to_be_true
too_late_to_be_true
17.06.2025, 17:05:06 via Wykop
  • 150
@Drzepetto: Coraz łatwiej donieść zakupy za 100 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
manowak2016
manowak2016
manowak2016
17.06.2025, 22:41:44 via Wykop
  • 9
@too_late_to_be_true: niedługo grani 50gram ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
pochfiarz_wiekonos
pochfiarz_wiekonos
pochfiarz_wiekonos
18.06.2025, 05:34:44 via Android
  • 128
W polsce 500g pomidorków koktajlowych w biedrze 14.99 zl przy promocji 12.99 w Niemczech na promocji 1 euro a bez ok 2 euro, przykłady można mnożyć. UoKiK to jakiś śmiech na sali podczas gdy okradają nas na maksa. W tej chwili juz nawet w Niemczech i we Włoszech jest taniej.
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

piter12
piter12
18.06.2025, 06:01:35 via iOS
  • 56
@pochfiarz_wiekonos A co ma UoKiK do cen produktów?
Wystarczy, żeby konsumenci nie kupowali tak drogich pomidorów, to producent sam obniży ceny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
wesolymaluch
wesolymaluch
wesolymaluch
18.06.2025, 06:05:37 via Wykop
  • 34
@pochfiarz_wiekonos: Polak lubi płacić za premium
  • Odpowiedz
tubkas12
tubkas12
17.06.2025, 19:47:25 via Wykop
  • 96
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Pawel993
Pawel993
18.06.2025, 05:27:11 via Wykop
  • 56
@tubkas12: nie moze drukowac bo pisowiec jest szefem nbp
Kolejny szef nbp tez bedzie z pisu bo prezydent go mianuje

Dlatego inflacja powyzej 6% bedzie zawsze jak pis rzadzi
  • Odpowiedz
wujcio_dobra_rada
wujcio_dobra_rada
18.06.2025, 05:34:15 via Wykop
  • 43
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
zzbkk
zzbkk
17.06.2025, 15:38:33 via Android
  • 73
Wszystko podrożało a niektóre produkty się magicznie skurczyły
Ile to jest ku*** 3,305L???
zzbkk - Wszystko podrożało a niektóre produkty się magicznie skurczyły 
Ile to jest k...

źródło: temp_file5370206980507431057

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jegertilbake
jegertilbake
18.06.2025, 00:46:07 via Wykop
  • 50
@zzbkk: 3305 mililitrów
  • Odpowiedz
Sawa_N_marS
Sawa_N_marS
18.06.2025, 06:07:07 via Wykop
  • 13
@pottymouth: Ale jest mowa o drożyźnie w Polsce i że produkty na nasze rynek się kurczą, a zdjęcie jest produktu z obcego rynku.
Brak logiki.
  • Odpowiedz
donatien-de-sade
donatien-de-sade
18.06.2025, 06:13:23 via iOS
  • 69
Najlepsze jest to, że kiedyś jak przyjeżdżałem do Polski z Niemiec to w Polsce kupowałem to i owo. Teraz biorę w drogę niemiecką spożywkę bo tańsza XD Polska to jesr kraj dla bogatych ludzi XD
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

donatien-de-sade
donatien-de-sade
18.06.2025, 06:31:23 via iOS
  • 20
@Anaris po co ta agresja?
  • Odpowiedz
donatien-de-sade
donatien-de-sade
18.06.2025, 06:39:34 via iOS
  • 27
@Anaris po czym wnosisz, że sprzątam u Niemca bo w Polsce mi się nie udało?
  • Odpowiedz
desygnat
desygnat
18.06.2025, 06:59:54 via iOS
  • 46
Ja ostatnio na gumach inflację zauważyłem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
desygnat - Ja ostatnio na gumach inflację zauważyłem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

seba19772
seba19772
seba19772
18.06.2025, 07:29:38 via Wykop
  • 5
@desygnat: Zgadza się, mniej za więcej. No a zauważyłeś, że jak przegryzło się gumę to jakaś twardsza była, teraz nie stawia oporu pod zębem.
  • Odpowiedz
sirdam
sirdam
18.06.2025, 09:17:03 via Wykop
  • 8
@desygnat: Jak widzę takie coś jak firmy produkują coraz większe opakowania i mniej produktu w środku, lub jak tutaj opakowanie takie samo a mniej gum a co rok/dwa podnosza mi opłatę za śmieci to nóż w kieszeni mi się otwiera - taka firma powinna dostać zaraz milionowe kary z jakiegoś urzędu do spraw ochrony środowiska i kimatu...
  • Odpowiedz
xer2--her
xer2--her
18.06.2025, 00:01:07 via Wykop
  • 45
Ale potaniały lokomotywy i zaraz rudy powoła rzecznika rządu żeby wam mówić jak jest zajebiście bo sami tego niedostrzegacie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ewolucja_myszowatych
ewolucja_myszowatych
18.06.2025, 09:14:15 via Wykop
  • 0
@xer2--her: potaniały lokomotywy ale zdrożały ceny biletów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Dadas77
Dadas77
18.06.2025, 10:22:20 via Wykop
  • 2
@xer2--her: te lokomotywy to już za darmo powinny być, od 20 lat tylko tanieją.
  • Odpowiedz
masz_fajne_donice
masz_fajne_donice
18.06.2025, 06:28:58 via Wykop
  • 31
Inflacja będzie się utrzymywać przez szybki wzrost minimalnej chociażby. Jak płace rosną o 10% rocznie nie ma opcji żeby inflacja miała mniej niż 3%.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

4x80
4x80
18.06.2025, 06:48:26 via Wykop
  • 6
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
4x80
4x80
18.06.2025, 07:54:20 via Wykop
  • 7
teraz chcesz powiedzieć że Tusk wywołał globalną inflację i podwyżkę cen? XD


@NaczelnyWoody: Wyobraź sobie że pan Tusk ubiegłej jesieni wymienił na stołku szefa GUS na swojego człowieka i po zmianie koszyka produktów branych do inflacji nagle ta się zmniejszyła? A pomimo to nadal rośnie więc jaka jest prawdziwa inflacja? Byś to wiedział gdybyś cokolwiek ogarniał.
  • Odpowiedz
Kartoffelpanzerkampfwagen
Kartoffelpanzerkampfwagen
Kartoffelpanzerkampfwagen
18.06.2025, 07:50:22 via Wykop
  • 29
Drogo oj drogo, a wszystkie markety zagraniczne, a tam produkty typu kartofle z Egiptu, Grecji, jabłka z Francji, Danii.
Nawet Castorama sprowadza płyty wiórowe z Francji bo w Polsce oczywiście nie produkują.

W Polsce kupujesz pomidorki polskie w lidlu za 14 zł i fundujesz Niemcowi te same pomidorki za 7 zł. Różnicę dopłacasz ty XD

Tak się kończy otwieranie rynku bez kontroli na zagraniczny kapitał.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

alex-newsky
alex-newsky
18.06.2025, 09:13:07 via Wykop
  • 0
@Kartoffelpanzerkampfwagen: Wyżej masz pokazane że bzdurę gość walnął z tymi cenami pomidorków, po co to teraz powielasz...
  • Odpowiedz
alex-newsky
alex-newsky
18.06.2025, 11:01:41 via Wykop
  • 0
@Kartoffelpanzerkampfwagen: Sklepy płacą tyle ile wynoszą stawki dla ludzi na niewykwalifikowanych stanowiskach, proste
  • Odpowiedz
Masterek007
Masterek007
Masterek007
18.06.2025, 06:04:50 via Wykop
  • 27
Nawet małpki dopadł downsizing. To już nie 100 a 90 ml
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

sotarKratos
sotarKratos
18.06.2025, 06:15:38 via Wykop
  • 16
@Masterek007: i mniejszy voltaż ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Trelik
Trelik
18.06.2025, 06:33:17 via Wykop
  • 6
@Masterek007: @sotarKratos akurat to wynik ustawy zakazującej małpek
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 6
  • Strona 1 z 6
  • >

Hity

tygodnia

162-latek odzyskał kamienicę w Krakowie
162-latek odzyskał kamienicę w Krakowie
3246
Pracownik Sebastiana M.: szef wiózł mnie 304 km/h swoim BMW
Pracownik Sebastiana M.: szef wiózł mnie 304 km/h swoim BMW
3123
W Warszawie budują kolejne muzeum poświęcone żydom.
W Warszawie budują kolejne muzeum poświęcone żydom.
3054
Mieliśmy dobry system gospodarki odpadami. Politycy postanowili go zepsuć
Mieliśmy dobry system gospodarki odpadami. Politycy postanowili go zepsuć
2870
Canał+ usunęło mi konto za "nieaktywność" - 2 dni temu pobrali mi kasę za sub xD
Canał+ usunęło mi konto za "nieaktywność" - 2 dni temu pobrali mi kasę za sub xD
2417
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #historia
  • #ciekawostkihistoryczne
  • #zainteresowania
  • #technologia
  • #polska
  • #gruparatowaniapoziomu
  • #nauka
  • #heheszki
  • #wydarzenia
  • #swiat
  • #mikroreklama
  • #informacje
  • #usa
  • #zdrowie
  • #motoryzacja

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking