Wpis z mikrobloga

@calinowski: Tutaj wywiad Sławusia dla tylkotorun.pl

Pojawia się także postulat powrotu do obowiązkowej służby wojskowej. Czy powinniśmy wrócić do tego modelu?


To zależy, czy chcemy mieszkać w Polsce, czy w Rosji. Jeśli godzimy się na to, że Rosja może nas podbić, to wtedy Polacy będą służyć w armii rosyjskiej, tak jak to było w XIX wieku. Rzeczywistość niestety tak wygląda. Ktoś może powiedzieć, że zacznie się szkolić, jak już wybuchnie wojna.
@krzywy_kanister: jeśli to kłamstwa to szybko ich stracą, bo te osoby co znam co głosują na konfe to głównie z tego powodu. Wole zagłosować na to co słyszę, a słyszę ze wszyscy chcą rozdawać, a oni nie niż na gdybaniu, ze coś tam zrobią. Na tym moim zdaniem konfa zyskała tyle wyborców, bo reszta poszła w wyścig rozdawania. Od kato to już jest PiS. Jak dla mnie nie ma lepszej alternatywy,
Mnie dziwi czemu tak mało jest w sieci o partii Polska Liberalna, strajk przedsiebiorcow. Wg mnie oni sa o wiele lepsza alternatywa niż Konfederacja
@ZielonyRozpustnik: Bez znaczenia jest to czy się zgadzasz czy nie, po pierwsze, chodzi o hipokryzję - jesteśmy wolnościowcami, no chyba że chcesz robić rzeczy które nam się nie podobają, to wtedy nie.

Po drugie, dużo przegrywów myśli, że konfederacja jest ich sojusznikiem bo Julki jej nie lubią i z wzajemnością, ale prawda jest taka, że w konfederackim państwie typowym przegrywem by gardzono a najchętniej zabijano bo jest tylko kulą u nogi
ale prawda jest taka, że w konfederackim państwie typowym przegrywem by gardzono


@Mandarex: oh wow, to teraz znajdź partię gdzie by nie gardzono.
Ludzie tutaj piszą takie idiotyzmy że aż szkoda strzępić klawiatury. Jeszcze się zastanówcie czemu ktoś kto nie korzysta z transferów socjalnych nie chce głosować na partie licytujące się na 500+/babciowe i jak to w jego interesie jest na nie głosować XD

jesteśmy wolnościowcami, no chyba że chcesz robić
oh wow, to teraz znajdź partię gdzie by nie gardzono.


@Usmiech_Niebios: Dosłownie każda inna.

Jeszcze się zastanówcie czemu ktoś kto nie korzysta z transferów socjalnych nie chce głosować na partie licytujące się na 500+

A jakie to partie? Bo w Polsce takie nie istnieją ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A pokazać ci głosowanie o ustawie "antyprzemocowej"?

Ale co mnie obchodzi jakieś głosowanie? Co to ma do hipokryzji konfabulatów?
@Mandarex: żeby wprowadzić przymusowy pobór do wojska konfa musiałaby wygrać wybory no co nigdy nie ma szans. Więc po uja straszycie tym wojskiem? Konfa ma być jedynie silną opozycją z którą rządzący mają iść na kompromisy, która ma blokować totalitarne pomysły w stylu likwidacja gotówki
żeby wprowadzić przymusowy pobór do wojska konfa musiałaby wygrać wybory no co nigdy nie ma szans. Więc po uja straszycie tym wojskiem?


@Ujemuje: Ponieważ niektórzy tutaj twierdzą, że to partia wolnościowa więc należy ich uświadamiać na co głosują?
tak tak, dlatego korwin wczesniej wygrywal w wyborach ale tych w gimnazjach.


@krzywy_kanister: no wygrywal bo mlodzi sa odwazniejsi, nie ida na kompromisy itd. Ja nawet widze po sobie, ze wczesniej np. szukalem roboty na b2b/UoP, dzis tylko UoP, a bo jakby sie cos stalo czy cos. Korwin mial poparcie wysokie wsrod odwaznych mlodych ludzi, potem sie starzejemy i zostaje nam dziadek Jaroslaw z drugim dziadkiem Donaldem i idziemy w ramie
. nawet w neutralnej Szwajcarii jest obowiazkowa sluzba wojskowa


@ZielonyRozpustnik: bo to niezbędne w ich sytuacji, tj. są neutralni, nie prowokują do ataku, sami nie zaczynają wojen ale na tyle silni że agresorom nie będzie się opłacac ich wykorzystywać, rabować, itd.. niejako najechać "przy okazji" bo potrafią się obronić,
inne wojujące kraje będa ich omijac aby nie marnować sił w walce z nimi,
to nie deklaracja że są neutralni sprawia że
@mwmichal Najzabawniejsze jest to, że wyborcy konfederacji to w przewazajaciej większości pracownicy fizyczny na niskich szczeblach. Oni myślą, że jak konfa bedzie rządzić, to im będzie lepiej, a prawda jest taka, że to o ich janusza konfa chcę zadbać. Oni będą tylko jego podnóżkiem, a dla nich konfa ma przygotowane etat niewolnika i zakładnika kościoła.