Wpis z mikrobloga

Jest tu jakiś fachman od mebli albo jakiś facet z większym łbem ode mnie? Od 2 godzin pierdziele się z regulowaniem zawiasów w szafce i zaraz wyjdę z siebie. Sytuacja wygląda mniej więcej jak na obrazku (zwiększyłem trochę dysproporcje żeby było widać o co chodzi). Szafka składa się z dwóch drzwiczek i wysuwanej szuflady u góry na szynie.

Przyjąłem sobie, że zacznę wyrównywać od punktu numer 2, dolega on idealnie do rantu obudowy. Następnie chciałem się zająć punktem numer 1 ale jak przesuwam zawias w lewo żeby drzwiczki przylegał do obudowy to logicznie punkt numer trzy idzie do góry ale wtedy nachodzi na szufladę i nie da się zamknąć szafki. W drzwiczkach po prawej stronie punkt numer 8 jest ustawiony jak powinien być (na rysunku to źle narysowałem, ale wiadomo co chodzi) i jak reguluje zawiasy góry tak żeby przesunąć drzwiczki w lewo to logicznie punkt numer 5 idzie do dołu i drzwiczki prawe zachodzą wtedy na lewe.

Czy jak robię coś źle czy zawiasy po tych kilkunastu latach się już tak rozregulowywały, że lepiej kupić nowe. #mieszkanie #meble #remontujzwykopem #kiciochpyta
KrzysztofSuchodolski - Jest tu jakiś fachman od mebli albo jakiś facet z większym łbe...

źródło: meble

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@KrzysztofSuchodolski: Ja bym odsunął trochę 2 od brzegu i tym samym 3 podejdzie trochę do góry i wyrówna z 1. Ewentualnie wtedy 1 dociągnąć jeszcze delikatnie do brzegu.
A prawe zamiast odsuwać 7 to dociągnąłbym 8.
  • Odpowiedz
@KrzysztofSuchodolski: no to Ci mowię, że zeskosowałeś szafkę przybijając plecy i zamiast prostokąta masz romb.
Szyszka w dupie. Ani nie wyjmiesz, ani nie wepchniesz dalej.
Albo uznasz, że już jest dość dobrze, albo popraw, żeby szafka (boki vs góra/dół) miały kąty 90 stopni
  • Odpowiedz
@Dzia-do-stwo: nic nie robiłem szafka ma z 15 lat i była kupowana w sklepie kiedyś. dawno temu (bo te drzwiczki są krzywe z dobre 5 lat jak nie lepiej) drzwiczki były tak jak powinny być więc albo zawiasy #!$%@? strzelił albo obudowa sam z siebie się skrzywiła po latach
  • Odpowiedz