Wpis z mikrobloga

@rvnow

robicie z antynatalizmu religie i z czasem zanika różnica miedzy wami a neuropą/konserwatywkami


Jest dokładnie odwrotnie. Religie i fanatyzmy opierają się na urojeniach, tymczasem w przypadku antynatalizmu jest logiczne rozumowanie na podstawie faktów o rzeczywistości.

@enron

trzeba mieć nierówno pod kopułą, by wysuwać to jako argument za antynatalizmem. W sumie to samo "wyznawanie" antynatalizmu zbyt normalne nie jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Podstawy antynatalizmu i argumenty za
@Anesthesia: może być podejście jak z rakiem, jak się dowiesz o diagnozie to de facto możesz skoczyć z mostu, a jednak ludzie nieraz walczą jak lwy o każdy kolejny kwartał życia. Dla wielu ludzi życie nawet te 8 lat jest lepsze niż zabicie dziecka od razu. Pomijając już błąd w założeniu i równie dobrze potencjalnie abortowane dziecko mogłoby pożyć więcej niż 8 lat
@Shatter

Antynatalizm jest śmieszny, bo jest w takiej sferze, której nie da się dyskutować

"Życie = cierpienie" vs "Życie = radość" - kto będzie chciał, ten będzie w kółko powtarzał, że cierpienie jest większe, bo patrz, człowiek zamordował człowieka.


Z powodu asymetrii wynikającej min. z braku potrzeby zaistnienia cierpienie dostaje automatycznie większą wagę. Nielogiczne i niemoralne jest tworzenie cierpienia po to aby ktoś tylko tymczasowo i zbędnie mógł sobie poodczuwać "radość", która
Tysiące? dodaj, bo masz z czego. Tak, to się dzieje bez przerwy, niewyobrażalne cierpienie, jak można być świadomym tego wszystkiego i spokojnie żyć? nie zastanawiac się nad tym i umywac ręce, bo póki mnie coś nie dotyczy, to nie ma problemu.


@Anesthesia: Ja #!$%@?, ale wysrywy. Najlepiej odpalmy cały arsenał atomowy, żeby wyjałowić planetę, wtedy na 100% zniknie cierpienie ze świata xD bo przypominam, że bez ludzi dalej to cierpienie będzie
@Anesthesia: patola zabiła dziecko na dodatek matka pewnie nie poniesie żadnych konsekwencji ale i tak niepełnosprawny umysłowo podciągnie to pod normalnych ludzi którzy chcieliby mieć dziecko (a czasem nawet nie mogą) przekazywać mu wiedzę majątek, traktować jak mniejszą wersję siebie i zapyta czy nam 'normalnym' nie wstyd za patolę. Bo to normalni powinni się wstydzić...
dlaczego mam ponosić odpowiedzialnoć za zwyrodnialstwo innych?

@kolorowe_jarmarki: To dlaczego zmuszasz swoje dziecko do ponoszenia jej?

Takie już jest i nic z tym nie zrobisz.

No to skoro "takie jest", to nic ci to nie mówi? Nie wyciągasz z tego żadnych wniosków?

Już sam fakt, że jest to nierealne

To jest nie tylko realne ale i nieuniknione.

Ja się nie #!$%@? w ich życie

nie wchodź z butami w czyjeś życie
@fuechsinn: a zdajesz sobie sprawę, że wychodząc z domu możesz wpaść pod samochód? Ba! Wychodzac spod prysznica możesz się.poslizgnac i rozwalić sobie łeb. NIGDY nie wiesz, co się stanie, ale to nie znaczy, że masz wszędzie widzieć zagrożenie. Chociaż ma to jakiś sens poniekąd w tych rozważaniach, bo gdyby wszystkie istoty na ziemi miały takie podejście, to już dawno wszystko by wyginęło. Na szczęście większość z nich boi się wyłącznie realnych