Wpis z mikrobloga

@SzybkieSondy
1. Nie zostawiam nigdzie roweru, a w domu mam specjalne haki do trzyamnia.
2. Kiedys mysaleem ze duże i miękkie siodełko będzie idealne. No ale tak się składa że na dłuższe trasy lepsze jest twarde i wyprofilowane do dupy.
BTW zobacz se co to bikefitting na YouTube i tam paru gości wyjaśnia jakie siodełka są najlepsze do danego roweru.
Polecam wittkop medicus pro, niedrogie a o niebo lepsze od tych twardych ławek.


@smk666: Dzięki za cynk, jakbym mógł jeszcze prosić która wersja, bo widzę 6.1 6.2 6.3 a nic mi to nie mowi :D
Dzięki za cynk, jakbym mógł jeszcze prosić która wersja, bo widzę 6.1 6.2 6.3 a nic mi to nie mowi :D


@elzevir:
Ja mam 6.1, używałem na MTB i teraz na gravelu, miałem na miejskim elektryku siodełko szersze (coś pomiędzy 6.2 i 6.3) i do lekko wyprostowanej pozycji było fajne ale przy pochylonej sylwetce te szerokie "skrzydła" przeszkadzają przy pedałowaniu (przełożyłem sobie dla jaj na próbę).
@SzybkieSondy: Ok, teraz czas na prawdziwe odpowiedzi, a nie te pierdzielenie tych na górze:
1. Nóżka nie jest "cool" w środowisku, w rzeczywistości jest zajebiście przydatna, ale będziesz narażał się na krzywe spojrzenia pół-profesjonalistów na szosówkach.
2. Jak wyżej - cienkie jak brzytwa siodełko jest "cool" + w narodzie jest kult cierpienia - masz się czym przechwalać na spotkaniach z kolegami (jak cię dupa #!$%@?).
@SzybkieSondy: Siodełka w rowerach są zwykle twarde, ponieważ ich główną funkcją jest zapewnienie stabilnej i wygodnej platformy dla siedzącego rowerzysty, a jednocześnie umożliwienie skutecznego przekazywania energii z nóg do pedałów podczas jazdy. Twarde siodełka są bardziej skuteczne w przekazywaniu tej energii niż miękkie siodełka, ponieważ nie ulegają deformacji podczas jazdy.

Ponadto, twardość siodełka może również zapobiegać uciskowi i dyskomfortowi w okolicy miednicy, co jest częstym problemem u rowerzystów. Miękkie siodełka mogą
Ja mam inne pytanie, czemu błotniki są tak mało popularne skoro lekkie zaczynają się od 140g za komplet a robią nawet takie co poprawiają aerodynamikę?

Jakim cudem potrafisz nazbierać 25kg gratów :D?

@mwmichal: na tygodniowy wypad namiotowy bez problemu nabierasz 25 kilo bagażu, szczególnie jeżeli właśnie kupiłeś prowiant i wodę na kolejne 2 dni. Same sakwy to 1,5 kg.
Co ciekawe na dłuższe wyjazdy już tak bagaż nie puchnie jeżeli bierzesz
@Loloman a po czym jeździsz? bo nawet lepsza nóżka na bezdrożach będzie po pewnym czasie klaprotać. na szosie to może i ok, ale jak rowerem trzęsie, to lepiej bez tego jeździć. zwłaszcza, jeśli ktoś nie używa
Ta cała moda na lycrę od stóp do głów mnie śmieszy, nawet w dalsze trasy jeżdżę "po cywilnemu" w normalnych ubraniach i zero dolegliwości bólowych od siodełka.


@smk666: pytanie jak często jeździsz i co rozumiesz przez dalsze trasy. Ta lycra przede wszystkim dobrze izoluje i odprowadza pot. Po praniu błyskawicznie schnie, nie lepi się do ciała jak zwykły tshirt.
Ja mam tani komplet z decathlonu coś w rodzaju kurtki rowerowej i