Wpis z mikrobloga

Po przesiadce z Windows/Linux na Maca mam problem z pisaniem polskich znaków, na klasycznych klawiaturach ALT jest zaraz przy spacji, w macach funkcję ALT ma Option, a ten jest klawisz dalej, przy spacji jest command. Piszę dość szybko i niestety z uporem maniaka wciskam command zamiast option gdy chcę uzyskać polskie znaki. Remapowałem sobie w ustawieniach command z option, ale to też średni pomysł bo macOS jest systemem w którym skróty klawiaturowe są dość kluczowe, przy "wymienionym" option z cmd muszę zastanawiać się który klawisz kliknąć... Da się remapować tylko cmd z option ale znajdującym się po prawej stronie (tego używam do polskich znaków), a te po lewej (tych używam do skrótów) aby zostały na swoim miejscu? W ustawieniach remapuje te z prawej i lewej stronie jednocześnie. Jakiś dodatkowy soft?

#macbook #mac #macos
  • 9
@maryce: @Korda niestety przyzwyczajenie nie wchodzi w rachubę. Prywatnie chcę używać macOS, w pracy dalej Windows i Linux. Jak biorę macOS takim jakim jest i uczę się go (absolutnie nie szukając i nie dostosują rozwiązań z Windows) tak niestety klawiaturę (a konkretniej to tylko prawy command musi działać jak prawy option) jak w Windows.