Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko226
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

274

Traveplanet.pl ukarany przez UOKiK. 650 tys. zł kary

Traveplanet.pl ukarany przez UOKiK. 650 tys. zł kary

Klienci poszukujący wakacyjnej oferty często w pierwszej kolejności sugerują się ceną. Czym jest ona niższa, tym może być bardziej atrakcyjna. Problem pojawia się jednak w momencie, gdy ta cena tej samej oferty zmienia się gdy wejdzie się w jej szczegóły. Takie nieprawidłowości wykrył UOKiK względem

FXMAG
FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 28.04.2026, 05:46:22
  • #
    podroze
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    ciekawostki
  • #
    wiadomosci
  • #
    wykop
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Źródło informacji
Mczn
z uokik.gov.pl
  • 8

Komentarze (37)

najlepsze

haxx
haxx
haxx
29.04.2026, 00:04:35 via Wykop
  • 86
Lepiej by się wzięli za biura podróży które oferują wycieczki za jakąś cenę, a potem drobnym druczkiem jest że jeszcze trzeba dopłacić np. 300€.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

stiwinga22
stiwinga22
29.04.2026, 05:39:25 via iOS
  • 13
@haxx: najbardziej irytuje mnie gdy bookuje jakieś wyjazdy na narty
Na stronie widnieje cena X a później dodatkowo

opłata klimatyczna

kaucja hotelowa
  • Odpowiedz
siap_tiruriruri
siap_tiruriruri
29.04.2026, 06:01:40 via Wykop
  • 21
@stiwinga22: Kaucję są zwrotne, opłaty klimatyczne nie są ceną usługi.
  • Odpowiedz

Mczn
Mczn
Mczn
29.04.2026, 06:14:13 via Android
  • 32
Wrzucam w powiazanych źródło z uokik, dowiecie się tyle samo, a nie trzeba męczyć się z fxmag. "Wyłącz adblocka albo spier...". No to spier... do treści w serwisie uokik.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dict
dict
29.04.2026, 05:27:58 via Wykop
  • 16
No i to samo g2a stosuje. Na liście cen widzisz niską, a po kilku kliknięciach, zanim dotrzesz do koszyka - kwota robi się kilka procent wyższa.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Filip3k91
Filip3k91
29.04.2026, 06:25:43 via Wykop
  • 8
@dict: a nie chodzi tam o podatki? Jak masz adres polski wpisany to Ci doliczy 23% dopiero w koszyku, a jak np ukraiński to już zero podatku :D Kupowałem wczoraj Pragmatę na Instant-Gaming - ta sama sytuacja.
  • Odpowiedz
krzysztof-poczatek
krzysztof-poczatek
29.04.2026, 06:29:38 via Wykop
  • 7
@Filip3k91: dziękuję za poradę ;)
  • Odpowiedz
Lukki
Lukki
29.04.2026, 06:31:57 via Wykop
  • 9
Kupujesz wycieczkę a potem się okazuje, że trzeba zapłacić jeszcze za bagaż, ubezpieczenie, opłatę klimatyczną i twarzowe ;)
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

chomikgumiok
chomikgumiok
29.04.2026, 06:57:18 via Wykop
  • 2
@Lukki: Dlatego ja jak szukam przez biuro (a tak częściej robię, z wygody i w sumie ze szczęścia do cen) to szukam tylko w tych biurach gdzie podstawowe rzeczy są już w cenie. Np w Itaka, Rainbow i tui mają już bagaże w cenie, a nie trzeba doliczać dodatkowo kilkaset złotych za bagaże. W Tui nie doliczają transferu lotniskowego, ale to faktycznie nie każdy bierze a cena nie jest duża,
  • Odpowiedz
Zxr9
Zxr9
29.04.2026, 09:01:14 via Wykop
  • 0
@Lukki: w Tui tak, w polskich biurach nie
  • Odpowiedz
werfogd
werfogd
werfogd
29.04.2026, 03:19:49 via Wykop
  • 7
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

miekki_am
miekki_am
miekki_am
29.04.2026, 10:49:55 via Android
  • 3
Do tego drobnym drukiem, że bagaż darmowy to plecak, bo lecisz lowcostem, a poza tym to nie ma transferu na trasie lotnisko hotel. Chyba że dopłacisz 300 zł to wtedy będzie. Nawet Tui ostatnio robi taki szajs.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Pioter1987
Pioter1987
29.04.2026, 09:57:52 via iOS
  • 3
Za Itakę by się wzięli...
2 lata temu kupowałem wycieczkę. Każda jedna cena była w dwóch kolumnach. Za osobę i całość (jechaliśmy w 2 osoby). I jeszcze 130 USD na napiwki i loty wewnętrzne. Płatne na miejscu. I ta cena tylko w kolumnie całość.
Na miejscu okazuje się, że jednak za osobę. Reklamacja odrzucona. Bo "oni zawsze tę cenę podają od osoby ".
A ja mam to wiedzieć niby skąd?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Camillus2
Camillus2
29.04.2026, 06:09:35 via Wykop
  • 2
Tak samo robi rainbow. Wycieczka 3000 zł od osoby a potem jeszcze jakieś sprzęty audio dla przewodnika po 300€ od osoby.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Zxr9
Zxr9
29.04.2026, 09:02:14 via Wykop
  • 3
@Camillus2: w Tui to w ogóle masakra
  • Odpowiedz
PabloEscobar
PabloEscobar
PabloEscobar
29.04.2026, 05:51:10 via Wykop
  • 2
Tak robi z biletami gotogate. Masz cenę, wpisujesz datę z paszportu co trochę trwa i na końcu jeb inna cena. Coś jak z testami iq
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PiotrSn
PiotrSn
PiotrSn
29.04.2026, 10:35:46 via Wykop
  • 1
Przecież travelplanet to jest tylko agregator ofert z różnych biur podróży. Jeżeli biura podróży dają im dostęp do swojego API i bezpośrednio ściągają cenę za jego pomocą to gdzie jest w tym wina travelplanet? Biura powinny zostać pociągnięte do odpowiedzialności nie agregator.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4182
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3140
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3069
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2636
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2354
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #podrozujzwykopem
  • #turystyka
  • #ciekawostki
  • #wakacje
  • #polska
  • #pytanie
  • #kiciochpyta
  • #samoloty
  • #gory
  • #swiat
  • #europa
  • #heheszki
  • #przemyslenia
  • #usa
  • #loty

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking