Wpis z mikrobloga

Mirasy,
Po wielu latach pracy w handlu i mieszkaniu w gminie miejsko-wiejskiej, chcielibyśmy z narzeczoną i bobo w drodze przenieść się do Trójmiasta / Gdańska w przyszłym roku.
Mamy takie zagwostki:
1. Jakiej dzielnicy unikać / na jakiej się skupić przy szukaniu mieszka do zakupu? xD
2. Ja jestem po logistyce i ekonomii ( mgr ekonomii ), natomiast ostatnie lata ( 9 lat ) spędziłem jako dyrektor w firmie handlowej.
Jakie tam są perspketywy z waszego fotela? Mogę pracować i w logistyce i w handlu, natomiast w handlu czuję się najlepiej na ten moment. Jak oceniacie, są miejsca pracy dla takich osób? Mam 30 lat, więc śmieciara czeka za rogiem
3. Różowa jest po gospodarce przestrzennej i administracji, obecnie pracuje właśnie w zagospodarowaniu przestrzennym w urzędzie gminy.

jakiekolwiek wskazówki nam się przydadzą :-)
Chcemy się przeprowadzić dla naszego nowego rozdziału i też dla dziecka, żeby miało lepsze perspektywy w życiu niż chodzenie na karate i żarcie kebaba pod budą.
#gdansk #trojmiasto #pracbaza #pytanie
  • 28
@Shimanko Nie słuchaj tych nieudaczników. Gdansk to zajebiste miejsce do mieszkania i pracy, tylko trzeba być ogarniętym. Fajne lokalizacje pod zamieszkanie znajdziesz po cenie. Pytanie tylko czym jest fajna lokalizacja. Czy lubisz lans i basen w bloku niedaleko plazy albo starego miasta, czy mieszkać za miastem za dużo mniejsze pieniądze itp. Co do roboty, to jak jesteś ogarnięty, to na pewno znajdziesz coś dla siebie.
@Shimanko: albo będziesz płacił za lokalizację w jakiejkolwiek dzielnicy leżącej przy SKM albo zapłacisz mniej i będziesz marnował czas (dużo czasu!) na dojeżdżanie z pipidówek jak Pruszcz Gdański, Kolbudy, Otomin, Żukowo etc.

Jak już musisz się do Gdańska przeprowadzić, to polecam Wrzeszcz, Letnicę (nowe osiedle na Starowiejskiej), Zaspę lub Żabiankę i Przymorze (zwłaszcza osiedla pobudowane za PRL z pełną infrastrukturą lub te nowsze, które na tej infrastrukturze pasożytują). Jeżeli wybierzesz Gdańsk