Wpis z mikrobloga

Byłem wczoraj obejrzeć Hondę Civic VIII TypeR championship white z 2010 roku za 60k stan "igiełka"

Na grupie hondy na FB, pod moim postem, gość napisał, że ma auto którego szukam.

Więc do niego napisałem i pytam o wszystkie szczegóły związane z autem. Skąd sprowadzony, rocznik, przebieg, ostatnie naprawy, stan karoserii, podłogi, wnętrza, więcej zdjęć, numer vin. "Jest teraz w Krakowie na studiach, więc nie ma jak sprawdzić VIN ani wysłać więcej zdjęć. Stan igła, bardzo zadbany egzemplarz"

Mówię trudno, już tyle szukam, jadę obejrzeć te 13 letnią igiełkę za 60 tysięcy XD

Trasa 390km, godzinę przed przyjazdem telefon, o której będę .

Dojeżdżam na miejsce. Wyskakuje mi przed bramę chudy Kajtek z koprem pod nosem i włosami nadchodzącymi na oczy. Mówi, że zawoła ojca bo on z Krakowa dopiero wrócił.

Wychodzi taki facet, widać, że połknął cały granulat dla cwaniaków i mówi, że bym od razu silnik odpalił, bo na zimnym najlepiej wszystko usłyszeć. Ale najpierw co, to dotknąłem silnika, a on bardzo ciepły ( ͡° ͜ʖ ͡°) palone było przed moim przyjazdem i aby nie ostygł bardziej kazał odpalać XD

Przechodzimy do oględzin, gdy Kajtek wyjechał tym autem z garażu. Co od razu rzuca się w oczy:
- rocznik jednak 2009 XD nie wiedzieli czy ze Szwecji czy Szwajcarii sprowadzony i brak książki serwisowej
- Białe felgi, każda obita od krawężników
- wgniota na lewym nadkolu w miejscu rantu
- drzwi pasażera mają szparę przy słupku A wielkości dwóch palców, a przy słupku B odstają od karoserii
- szyba frontowa, wymieniona (to akurat nie ma znaczenia)
- środek XDDDDDDDD dziura w fotelu kierowcy po pecie, w około fotela na wykładzinie dziury po fajkach.
- kierownica jak przy przebiegu 400k, gałka zmiany biegów to samo.
- połamane maskownice słupka C
- klimatyzacja nie działa
- szyba na tych krzywych drzwiach pasażera nie działa
- gruba warstwa lakieru ponad 900 mikronów na dole prawego nadkola plus dół słupka A po otwarciu drzwi.

Mówię mu, że na przegląd byśmy pojechali jeszcze.
Januszek mówi, że najpierw mam powiedzieć czy chce to auto, bo szkoda paliwa na przeglądy.

Mówię mu, że za 60k to napweno nie i po przeglądzie będziemy rozmawiać.

Przegląd wyszedł ok, spód zdrowy. Ale Janek nie dał mi się autem przejechać XDD no to mówię mu, żeby na jedynce poleciał do 8 tysięcy obrotów i szybko zmienił bieg.
Nie mógł wbić 2 biegu XDD

Wracając już na jego posesję, Kajtek, jego mama, dziadek, babcia cała rodzina zleciała się zobaczyć ostatni akt przedstawienia.

- i jak bierze pan to auto?
- zaczynając od tego, że auto było uderzone dwa razy w prawy bok...
- #!$%@? nie znasz się to się nie wypowiadaj!!!!
- miernik, lakieru, raport internetowy, oględziny auta, potwierdzają to co mówię
*Protokół niezesrajsie*

Dołączyła się mama Kajtka, żebyśmy bzdur nie opowiadali, bo w internecie głupoty piszą.

Powiedziałem, że nie chcę tego samochodu i pojechałem do domu.

#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa #honda #januszebiznesu
#logikaniebieskichpaskow #krakow
Pobierz Atypical - Byłem wczoraj obejrzeć Hondę Civic VIII TypeR championship white z 2010 ro...
źródło: received_1450918218984363
  • 284
@Atypical: Jeśli mnie pamięć nie myli to to auto było kilka miesięcy temu na sprzedaż za 38k. Jeśli samochód kilka miesięcy temu zmienił właściciela to jestem pewien że ten samochód pochodzi z okolic Iwanowic/Biskupic

btw. Gdzie jest wystawiony ten typeR? Sam jestem na kilku grupach ale tego nie widziałem.
@YogiYogi bo jeśli coś się nie zgadza z tym co było na aukcji wewnętrznej czyli grubość powłoki albo coś innego by znalazł ( u mnie na przykład było załamanie na dachu po dzwonie- na aukcji nie było tego widać ani nie było mowy ) to ubezpieczyciel obniża kupującemu wrak cenę.

na mojej furze obniżył przez ten dach 2000 zł. oczywiście ubezpieczyciel dopłacił mi te 2000 zł a kupujący zapłacil mi 2000 zł
@Cztero0404 @Ulfric_Stormcloak Właśnie nie oczekuje, że samochód będzie igłą i tip top jak ma 10 lat..ba! nawet nie oczekuje od 3 letniego samochodu takiego stanu bo mam świadomość, że zawsze coś się stanie nawet bez winy właściciela, ale oczekuje nie robienia mnie w balona i przysłowiowego frajera. Pytam dopytuję i chcę wiedzieć jak najwięcej bo jak mi sprzedający powie, że w zimę delikatnie szarpie przy ruszaniu to wiem, że trzeba to sprawdzić.
@methanex Ja w hybrydzie o tyle szczęście bo europa to tylko titanium i vignale. Ale najbardziej szukałem kombi, bo sedan(tak fusion i mondeo w hybrydzie to sedany) Mają jeszcze mniejsze bagażniki. A trudniej było jeszcze o tyle bo tylko czarny albo srebny(nie szary itp.)

Powiem Ci jak zobaczyłem jednego fusiona jak był poskładany to jakoś następnych mi się nie chciało już za bardzo patrzeć.
A jeśli sprzedający napisze prawdę, że auto miało obcierke itp, to żodyn pajac nie zadzwoni, bo przecież bite xd


I spirala oszukiwania się nakręca. Oczywiście winni najbardziej są kupujący, którzy chcą stan salonowy w aucie które od ponad 10 lat uczestniczy w ruchu drogowym.


@Ulfric_Stormcloak: Sprzedawanie auta w tym kraju to dramat xD Zmieniałem auto już kilka razy, także trochę doświadczeń nazbierałem.
- Napisałem uczciwie co było robione, co nie działa,
@toshibaas: Osobiście miałem na przykład taką praktykę, że jeśli ktoś chciał u mnie kupić samochód w którym było coś do zrobienia to dawałem taką kartkę na której przy zakupie było wyszczególnione co jest do roboty ewentualnie i bez podpisania, że ktoś przyjmuje to do wiadomości nie wydawałem auta chociaż też na przykład miałem taką sytuacje, że typ mi to podpisał więc wiedział nie zrobił danych rzeczy zepsuł auto i później przyszedł
@toshibaas: Aczkolwiek też absolutnie nic dziwnego, że jest pełno ''januszy handlu autami'' z racji tego iż temat swojego czasu był zwyczajnie popularny. Pamiętam na YouTube po prostu naganiacza bazarowego takiego chociażby co wręcz wycieczki szkolne robił do Niemiec wciskając na tych swoich śmiesznych filmach, że wymarzone auto każdy kupi co zwłaszcza przy tej ilości osób, ograniczeniach wynikających z doby i losowości jest niemożliwe. Typ się tak znał, ze na przykład jak
KBR... Kiedyś Będę Rajdowcem. Dziwne że tam honda była, przeważnie KBR to sypiące się gruzy e36/e46 lub golfiki. Nikt tak nie siedzi na dupie, pałuje na parkingach i robi przygazówki. Z okolic to ich KDA jeszcze goni, ale tam przynajmniej większość dyma na robotach za granicą to chociaż nowszymi czterema zerami jeżdżą. Pozdrawiam KTA :)