Wpis z mikrobloga

Byłem wczoraj obejrzeć Hondę Civic VIII TypeR championship white z 2010 roku za 60k stan "igiełka"

Na grupie hondy na FB, pod moim postem, gość napisał, że ma auto którego szukam.

Więc do niego napisałem i pytam o wszystkie szczegóły związane z autem. Skąd sprowadzony, rocznik, przebieg, ostatnie naprawy, stan karoserii, podłogi, wnętrza, więcej zdjęć, numer vin. "Jest teraz w Krakowie na studiach, więc nie ma jak sprawdzić VIN ani wysłać więcej zdjęć. Stan igła, bardzo zadbany egzemplarz"

Mówię trudno, już tyle szukam, jadę obejrzeć te 13 letnią igiełkę za 60 tysięcy XD

Trasa 390km, godzinę przed przyjazdem telefon, o której będę .

Dojeżdżam na miejsce. Wyskakuje mi przed bramę chudy Kajtek z koprem pod nosem i włosami nadchodzącymi na oczy. Mówi, że zawoła ojca bo on z Krakowa dopiero wrócił.

Wychodzi taki facet, widać, że połknął cały granulat dla cwaniaków i mówi, że bym od razu silnik odpalił, bo na zimnym najlepiej wszystko usłyszeć. Ale najpierw co, to dotknąłem silnika, a on bardzo ciepły ( ͡° ͜ʖ ͡°) palone było przed moim przyjazdem i aby nie ostygł bardziej kazał odpalać XD

Przechodzimy do oględzin, gdy Kajtek wyjechał tym autem z garażu. Co od razu rzuca się w oczy:
- rocznik jednak 2009 XD nie wiedzieli czy ze Szwecji czy Szwajcarii sprowadzony i brak książki serwisowej
- Białe felgi, każda obita od krawężników
- wgniota na lewym nadkolu w miejscu rantu
- drzwi pasażera mają szparę przy słupku A wielkości dwóch palców, a przy słupku B odstają od karoserii
- szyba frontowa, wymieniona (to akurat nie ma znaczenia)
- środek XDDDDDDDD dziura w fotelu kierowcy po pecie, w około fotela na wykładzinie dziury po fajkach.
- kierownica jak przy przebiegu 400k, gałka zmiany biegów to samo.
- połamane maskownice słupka C
- klimatyzacja nie działa
- szyba na tych krzywych drzwiach pasażera nie działa
- gruba warstwa lakieru ponad 900 mikronów na dole prawego nadkola plus dół słupka A po otwarciu drzwi.

Mówię mu, że na przegląd byśmy pojechali jeszcze.
Januszek mówi, że najpierw mam powiedzieć czy chce to auto, bo szkoda paliwa na przeglądy.

Mówię mu, że za 60k to napweno nie i po przeglądzie będziemy rozmawiać.

Przegląd wyszedł ok, spód zdrowy. Ale Janek nie dał mi się autem przejechać XDD no to mówię mu, żeby na jedynce poleciał do 8 tysięcy obrotów i szybko zmienił bieg.
Nie mógł wbić 2 biegu XDD

Wracając już na jego posesję, Kajtek, jego mama, dziadek, babcia cała rodzina zleciała się zobaczyć ostatni akt przedstawienia.

- i jak bierze pan to auto?
- zaczynając od tego, że auto było uderzone dwa razy w prawy bok...
- #!$%@? nie znasz się to się nie wypowiadaj!!!!
- miernik, lakieru, raport internetowy, oględziny auta, potwierdzają to co mówię
*Protokół niezesrajsie*

Dołączyła się mama Kajtka, żebyśmy bzdur nie opowiadali, bo w internecie głupoty piszą.

Powiedziałem, że nie chcę tego samochodu i pojechałem do domu.

#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa #honda #januszebiznesu
#logikaniebieskichpaskow #krakow
Atypical - Byłem wczoraj obejrzeć Hondę Civic VIII TypeR championship white z 2010 ro...

źródło: received_1450918218984363

Pobierz
  • 284
@Atypical jak wymieniona przednia szyba i biały kolor auta to na 90% jest ze Szwajcarii :D

wzięte od jakiegoś jugola z placu bez żadnych dokumentów i mamy igiełkę xD

jednak ludzie mają dobrze ze mną jak sprzedaje auto, daje zdjęcie każdej wgniotki, jak podejrzewam że coś jest malowane to o tym piszę, czasami nawet wygenerowany raport daje jak sam go robiłem przed kupnem. może dlatego auta które wystawiam znikają w max 24h
@Atypical: Hondy są w cenie więc nie ma zaskoczenia przy takich rocznikach, jednak typ w #!$%@? przywalił, ja bym proponował ostrzec innych na grupkach hondy na fb, tam są normalne praktyki i ludzie opisują czy np. już dane auto oglądali
@Atypical: obserwuję Twoje zmagania już jakiś czas i trochę mi smutno, że moje FN2 sprzedałem za 35k półtora roku temu. Nie CW co prawda, ale żałuję sprzedaży jak mało czego. Obawiam się, że już nigdy nie uda mi się go odkupić bo albo ceny wywali do góry, albo zostaną same takie „igły”. Mieć fn2 i nie ogarnąć skrzyni i sprzęgła żeby pracowała poprawnie powyżej 8krpm to jest conajmniej żałosne
@Atypical: tak z ciekawośći to nie jest tak, że bierzesz numer rejestracyjny i wrzucasz w carvertical za grosze i tam ci powiedzą czy był bity czy nie? Czy w Polsce to nie działa?

Z resztą to brzmi jak bait bo jeżeli szukasz konkretnego sportowego modelu i chcesz za nim jeździć po kilkaset kilometrów to przecież bez książki serwisowej nawet nie ma się co ruszać (a co tam takie szczegóły jak on
@KonwersatorZabytkow dlatego się kupuje auta z rocznika min 2015 (cepik/historia pojazdu) z polskiego salonu od pierwszego właściciela. Na starcie masz już 90% pewności, że wiesz co z autem się działo. Oczywiście są pewne sposoby żeby oszukać, ale nie masz problemu z nr VIN, sprawdzeniem rocznika, poprzedniego właściciela, dużych szkód itp. Jak ktoś kupił nowe z salonie to przez pierwsze lata na pewno dbał jako tako.