Wpis z mikrobloga

@dzbanicja: @PapaStajl tak #!$%@? ludzie byli lepsi. Patologia i gnebienie w kazdej szkole, nasrane dilerow i bandyterki na kazdym kroku 20 lat temu xD
Ale trzeba chorowac na boomeroze zlosliwa, by takie #!$%@? pociskac.
A muza z ~2011 to w mainstreamie tez straszna kupa byla.
Internet był lepszy


@Musze_wygrac_zycie: To jest 100% prawda, zwykłe fora phpBB by Przemo są milion razy lepsze od tych #!$%@? grup na fejsie. Na takiej grupie ni #!$%@? nic nie wyszukasz, więc ludzie ciągle piszą to samo, a jeszcze ludzie podpisują się własnym imieniem i nazwiskiem. Tak to można było anonimowo #!$%@?ć bzdury jak np. tutaj, ale na fejsie no ni cholery, sto razy nim coś napiszę, więc maks to jest
@dzbanicja:

2011-2013 - ludzie, muzyka, imprezy, społeczności, bogactwa internetu, filmy i seriale, wydarzenia, skromnie ale miło i swojsko
2017-2018 - najlepsze ekonomicznie i gospodarczo czasy, pootwierane możliwości, sielanka i zabawa, względny spokój

2019-... - śmierć, strach, niepewność, drożyzna, cenzura, kłótnie, algorytmy wręcz hodujące ludzi, masowe ogłupienie
@dzbanicja: Zdecydowana większość była gorsza ale dla mnie ten 2011-2012 to właśnie były świetne lata. Wtedy mieliśmy Euro 2012 i Polska mocno się wtedy rozwinęła. Pamiętam jak dworzec we Wrocławiu odwalili, wcześniej to była jakaś obsrana wylęgarnia meneli a później ładnie odnowiony dworzec. Później już różne renowacje nie robiły na mnie takiego wrażenia.

Innym rokiem, który dobrze wspominam był 2019, dla mnie to była dobrze płatna praca, na 2020 planowałem wakacje
@dzbanicja:
Zgred jesteś.

Pozytywne wrażenie ze słuchania piosenki to przedewszystkim dobry nastrój.
W tamtym czasie byłeś rozluźniony, mniej obowiazków, zmartwień itd.
Piosenki jakie wtedy słuchałeś zostały zapamietane przez Ciebie jako miłe, budzace dobre skojarzenia.
Teraz jak ją słyszysz - masz odruch - piosenka -> miłe uczucie. Jak pies Pawłowa.
Tak działa nasz mózg.

Na obecnym etapie dojrzałeś, dostrzegasz problemy, może nawet je masz więc obecne piosenki nie kojarzysz z czymś przyjemnym.
@topikPajak: W dobie Spotify i tysiecy alternatywnych tworcow do wyboru, nie moge sie z Toba zgodzic.
Owszem: Mainstream to dno. Ale jest tyyylee dobrej innej muzy ze zycia mi nie wystarczy.
@dzbanicja: Też uważam, że tamte czasy były lepsze. Mieliśmy praktycznie wszystkie dzisiejsze udogodnienia (ładne graficznie gry, smartfony już się pojawiały, internet jeszcze do końca nie opanowany przez kult influencerstwa i wszystkie ciemne strony social mediów), a świat wydawał się jakiś taki bardziej optymistyczny, mniej dystopijny zdecydowanie.
Jak się jest normikiem a nie przegrywem na którego każdy pluje to sporo rzeczy


@RudyZibi: Ja miałem całkiem normalne życie - ani przegrywa ani wygrywa, ot chodziłem do szkoły, czasem na imprezę i tyle. Ale zdecydowanie wolę być 28 latkiem ze swoim mieszkaniem, pieniędzmi i brakiem nadzorcy nad głową niż "wolnym i beztroskim" nastolatkiem z toporem nad głową w formie egzaminów, prac domowych, rodziców, wykładów, prac inżynierskich, nauczycieli i wykładowców decydujących
człowiek cały tydzień podjarany już chodził, że sobie zobaczy jakieś super film (pomijam reklamy), a teraz masz to wszystko na wyciągnięcie ręki i to już nie cieszy aż tak bardzo, bo przecież zawsze sobie mogę obejrzeć. ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@izka715: gdzies kiedys czytalem artykul, ze takie czekanie i nagroda inaczej dziala pozniej na dopamine itp niz to co mozesz miec tu i teraz. Tzn pozbawilismy sie
@dzbanicja: A może miesza Ci się "kiedyś było lepiej" z "moje życie było lepsze"?

Jestem starym trzydziestoparoletnim dziadem i pamiętam n[. lata 90. Bezrobocie, bieda, mafia mordująca komendanta policji, itp. Ludzie ciemni, odcięci od cywilizacji zachodniej od 45 lat. Jedyne co wiedzieli świata to plaża w Bułgarii za Gierka. Ksiądz na wsi był lokalnym idolem. Jedyne rozrywki to telewizja i alkohol.

Teraz materialnie ludziom jest o niego lepiej. Nie widzę dzieci