Wpis z mikrobloga

Wiadomo, bo Polska nic nieznaczący kraj ma mieć osobno fotografie każdego ciuchu, alkoholu. Po co nagrać jedna reklamę na cały świat XD


@Ka4az: ale skąd takie wnioski wyciągnąłeś?
Mówimy tutaj o produktach przeznaczonych dla Polskiego konsumenta i sprzedawanych głównie w Polsce a przynajmniej te reklamy są wyświetlane tylko w Polsce
@Ka4az: według danych w USA około 15% osób jest czarnoskórych. W Europie będzie ich znacznie mniej. Tak nawiązując do twoich europejskich firm odzieżowych. To dlaczego co w 3 reklamie jest ktoś czarnoskóry? Tym bardziej że to czarnoskórzy kupują najmniej odzieży bo są relatywnie najbiedniejsi.
Znalazłem poruszany kiedyś wątek na ten temat. Więc to nie tylko moje stwierdzenie.
https://wykop.pl/link/6373507/przesladuja-mnie-dziwne-reklamy
@mpetrumnigrum

No, ale co to zmienia? Co ci kolor skory przeszkadza? Jeszcze powiedz, że nie jestes rasista XD nie jestes, ale kolor modela to już wielki problem.

Faktycznie #!$%@? jest wrzucanie i zmiany postaci książek, bajek, historycznych na czarny i to powinno się ukrócić. Ale spinać się o kolor skory modeli, który nie zmienia NIC.
No, ale co to zmienia? Co ci kolor skory przeszkadza? Jeszcze powiedz, że nie jestes rasista XD nie jestes, ale kolor modela to już wielki problem.


Faktycznie #!$%@? jest wrzucanie i zmiany postaci książek, bajek, historycznych na czarny i to powinno się ukrócić. Ale spinać się o kolor skory modeli, który nie zmienia NIC


@Ka4az: oczywiście że zmienia i to wiele. To jest tak jak z propagandą tvp w kółko powtarzane
murzyn w reklamie O JA #!$%@? nie wierzę czego ci lewacy jeszcze nie wymyśla!!!!!! xDDD ale idiota z ciebie


@kr4wy: tu nie chodzi o lewaków czy prawaków bo ja jak większość jestem z centrum. Tu chodzi oto że liczba czarnych w reklamach jest bardzo nie adekwatna do tego ilu ich jest w Europie. W europejskich reklamach szczególnie zdjęciowych na co drugim zdjęciu jest czarnoskóry. A w rzeczywistości ilu ich jest w
@mpetrumnigrum

Ale bełkot XD

Tak, widziałem wiele filmów, artykułów gdzie zarówno osoby czarnoskóre jak i białe są przedstawiane negatywnie (artykuły o zabójcach, seriale o mordercach, negatywne wątki w filmach i serialach).

Chyba tylko według ciebie czarny model = wybielanie ich negatywnych odchyleń.

Czyli rozumiem, że jak widzę białe osoby w reklamach to znaczy, że to celowe zjawisko żeby zapomnieć mi o takich seryjnych białych mordercach lub gwałtów, napaści?

Zobacz co ty piszesz.
jakie polskie firmy? Nike i Jonnie Walker


@niochland: nie, naprzykład eobuwie.pl i w polskich reklamach są czarni. Można też powiedzieć że jest to firma sprzedająca w kilku krajach europejskich i że reklama jest jedna. To teraz się zastanówmy
1. ilu czarnych jest w tych krajach europejskich 0,5% czy1%?
2.Więcej jest osób z bliskiego wschodu dlaczego z nimi nie ma prawie reklam?
3.dlaczego czarni są na co 2-3 reklamie europejskiej ciuchów i
Ale bełkot XD


Tak, widziałem wiele filmów, artykułów gdzie zarówno osoby czarnoskóre jak i białe są przedstawiane negatywnie (artykuły o zabójcach, seriale o mordercach, negatywne wątki w filmach i serialach)


@Ka4az: kolego MÓWIMY O REKLAMACH I SPOTACH REKLAMOWYCH. A nie filmach w szczególności dokumentalnych.

Wracając do reklamy. Moim zdaniem ludzi z bliskiego wschodu jest w Europie więcej niż afrykańczyków dlaczego są dużo rzadziej wykorzystywani w REKLAMIE niż czarni?