Aktywne Wpisy
onepnch +879
Czy ich #!$%@?ło w tej Biedronce już, kupujesz jedną rzecz a paragon na pół metra bo musi się diss na Lidla wydrukować xD
Grizzzly 0
Koleś nie ma ani Whatsappa ani Facebooka. Komunikujemy się przez SMS-y i rozmowy telefoniczne. Czy coś z nim jest nie tak?
#zwiazki #podrywajzwykopem #randkujzgrizzly
#zwiazki #podrywajzwykopem #randkujzgrizzly
przygotowałem kalkulator raty w programie bezpieczny kredyt.
Przed publikacją wskaźnika przez BGK dopłata będzie obliczana na podstawie 120% wskaźnika WIRON z 1 lipca 2023 r., a po publikacji wskaźnika przez BGK już na jego podstawie. Wskaźnik BGK to 90% średniego ważonego oprocentowania kredytów z czasowo stałym oprocentowaniem.
Wskaźnik opracowywany przez BGK będzie publikowany w terminie 45 dni po upływie każdego kwartału kalendarzowego. Oznacza, że kredyty uzyskane w okresie do czasu publikacji wskaźnika BGK będą miały inne dopłaty, niż te udzielone po publikacji wskaźnika BGK.
Aktualizacja oprocentowania i również dopłat nastąpi po pierwszych 5 latach. Przez pierwszych 10 lat kredyt będzie spłacany w harmonogramie rat malejących z oprocentowaniem stałym, a po 10 latach w harmonogramie rat równych z oprocentowaniem zmiennym. Występuje tutaj ryzyko zmiany raty po pierwszych 5 latach i po 10 latach. Jest to graficznie przedstawione w zaawansowanych wersjach kalkulatora.
Kalkulator dostępny jest w trzech wersjach:
Uproszczonej https://kredytdwaprocent.pl/kalkulator/
Zaawansowanej przed publikacją wskaźnika https://kredytdwaprocent.pl/przed/
Zaawansowanej po publikacji wskaźnika https://kredytdwaprocent.pl/po/
Jestem również w trakcie przygotowywania obszernej analizy projektu ustawy wprowadzającej Bezpieczny Kredyt 2%. Będzie to ponad 100 pytań i odpowiedzi. Pełną analizę projektu ustawy umieszczę na wykopie po zakończeniu analizy moich interpretacji przez radcę prawnego.
Osoby chętne do samodzielnej lektury znajdą ustawę pod adresem https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/PrzebiegProc.xsp?nr=3096 . Z uwagi na to, że projekt ustawy o pomocy państwa w oszczędzaniu na cele mieszkaniowe wprowadza zmiany w ustawie z 1 października 2021 r. o rodzinnym kredycie mieszkaniowym to oba akty prawne należy interpretować łącznie.
Jeśli macie dodatkowe pytania dotyczące programu, to zapraszam do ich zadawania.
W przyszłym tygodniu pojawi się porównanie zdolności przy ryczałcie i podatku liniowym.
@wfm125m: Kredyty będą udzielane tylko w PLN. W przypadku dochodów w walucie obcej nie ma możliwości uzyskania takiego kredytu.
@flaterik: Art 29, strona 54
https://orka.sejm.gov.pl/opinie9.nsf/nazwa/3096_u3/$file/3096_u3.pdf
@babicz99: Łączne oprocentowanie będzie w okolicach 3%. Na pewno kredyty w programie Bezpieczny Kredyt są bardzo atrakcyjne ze względu na dopłaty. Wymagania, które trzeba spełnić, aby nie
@C0RM: Maksymalna kwota kredytu to 600 000
@Antoni_Kosiba: W przypadku budowy domu rozpoczętej przed dniem wejścia w życie ustawy maksymalna kwota kredytu w programie to 100 000 zł (single) i 150 000 zł (małżeństwa
@Antoni_Kosiba: W ustawie. Strona 54, art. 29 https://orka.sejm.gov.pl/opinie9.nsf/nazwa/3096_u3/$file/3096_u3.pdf
Czy ustawie jest informacja, co jeśli program zostanie anulowany. Kredyty przechodzą na normalne warunki bądż ustalane przez Kredytodawce?
Wiem, że to temat kredytu mam zapytanie o konto oszczędnościowe na cel mieszkalny.
1. Jaki jest minimalny okres?
2. Jaki jest maksymalny limit dla konta?
3. Czy pieniądzę z konta oszczędnościowego mogą zostać wykorzystane w programie BK2% czy tylko już wtedy na normalnych warunkach?
Czy mógłbyś proszę doprecyzować czy chodzi o fakt samej waluty, czy zagranicznego zatrudnienia? Jeśli poproszę aktualnego pracodawcę o jednorazową wypłatę w PLN (bez zmiany formy, oraz kraju zatrudnienia) to automatycznie się zakwalifikuję?
1. Czy program BK 2% będzie można łączyć z programem mieszkanie bez wkładu własnego?
2. Czy przy programie BK 2% jest jakieś minimum wkładu własnego? np. 10 lub 20% czy te minimum będą ustalać indywidualnie banki
3. Czy zdolność łączna czyli mąż i żona jest tak samo liczona jak zdolność singla? (np. 8000zł jako para, 8000zł jako singiel obie opcje na UoP)
W którym miejscu ustawy jest takowy zapis? Czy czasem limit min. 15 lat kredytowania nie jest wymagany tylko dla programu "mieszkanie bez wkładu własnego"?
@ervi: Tak, jednocześnie właśnie w tej ustawie będą warunki udzielania kredytów w programie Bezpieczny Kredyt.
@marcpol: Czy mógłbyś podać odnośnik do tej informacji? Do teraz od każdego (również doradcy) słyszałem, że minimalny okres to 10 lat, więc jestem zaskoczony.
Jednak nadal mnie zastanawia czy wnioskując o kredyt na budowę domu od zera na posiadanej działce o wartości w przedziale 200-400k, muszę bankowi przedstawić przekonywujący kosztorys wykazujący że prace budowlane zmieszczą się w 600k i nie więcej? I w tym wniosku nie mogę zadeklarować wkładu własnego na podwyższenie budżetu budowy, jedyne co mogę
@mikey93: Wynika to z ustawy o rodzinnym kredycie mieszkaniowym (kredyty bez wkładu własnego). Ustawa o pomocy państwa w oszczędzaniu na cele mieszkaniowe wprowadza w tej ustawie zmiany i dodaje postanowienia o udzielaniu kredytów w programie Bezpieczny Kredyt.
https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20210002133
Rozdział 7
Przepis epizodyczny, przepisy przejściowe, przepisy dostosowujące oraz przepis końcowy
Art. 29. 1. W przypadku gdy wkładem własnym kredytobiorcy jest wyłącznie nieruchomość gruntowa niezabudowana domem jednorodzinnym, budynkiem w obrębie którego znajduje się lokal mieszkalny oraz na której przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy rozpoczęto budowę domu jednorodzinnego, kredyt, o którym mowa w art. 2 pkt 1a ustawy zmienianej w art. 28, może zostać
@magiol: Ad1. Najprawdopodobniej formalnie nie będzie to połączenie obu