Wpis z mikrobloga

Polacy pokochali elektryki. Tesla w czołówce najbardziej pożądanych samochodów

Kisnę z wypopków. Zbiorowisko małoletnich przegrywów. Wieczna walka z elektrykami i wytykanie jakie są gówniane a prawda jest taka że mają ból dupy bo ich nie stać. Tytani intelektu nie rozumieją że elektryki będą bardzo szybko taniały... Widzicie wypopki, sprzedaż Tesli rośnie na całym świecie pomimo tego że są tak gówniane jak twierdzicie. I NIKT TUCH LUDZI NIE "ZNIEWOLIŁ" FOLIARZE, NIKT ICH NIE ZMUSZA DO ELEKTRYKÓW ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Taki ból dupska o koniec sprzedaży spalinówek od 2035 a prawda taka że do tego czasu i tak większość będzie wybierała dobrowolnie elektryki...

Właśnie jest kolejna obniżka Tesli, więc nadal będzie rosła sprzedaż. Poczekajcie tylko na Teslę 2 za 25k$, to cena kapusty pójdzie w górę przez gotowanie bigosu dla branży ICE ( ͡º ͜ʖ͡º)

#tesla #motoryzacja #elonmusk #takaprawda
Pobierz timechain - Polacy pokochali elektryki. Tesla w czołówce najbardziej pożądanych samoc...
źródło: Chart-Tesla-vehicle-sales-quarterly-deliveries-Q2-2022-watermark
  • 201
infrastruktura to nie tyle ładowarki, co elektrownie, sieć energetyczna, przyłącza wysokoprądowe, stacje transformatorowe i tak dalej.


@Rachey: Jedno pociągnie za sobą drugie, tylko trzeba to najpierw pchnąć. O to właśnie chodzi w dotacjach ulgach i regulacjach prawnych, cała reszta pójdzie z górki choćby dlatego, że nie będzie innego wyjścia.
@Elaviart: A po co to mają modernizować? Masz nie mieć auta, a nie mieć infrastrukturę obsługującą auto elektryczne dla każdego. Myślisz, że ktokolwiek będzie budował elektrownię dla elektryków? XD
@timechain: Mój Dieselek przejechał całą Polskę tam i powrót w tym roku z rodziną na jednym tankowaniu. Miałem okazję jechać EQS (jako pasażer) fajnie się jechało jednak bez szaleństw przejchał ~400km - Ja 1200 (też bez szaleństw). A co do wykresu elektryki to swego rodzaju nowa rzecz na rynkach w porównaniu do aut spalinowych dobrze ze nie porównałes sprzedaży od 1995 to dopiero by zaje**sty wzrost wyszedł - ze 400 000
@timechain: odechce im się jak będą próbowali je naprawiać, lub po 5 latach okaże się, że baterię z podłogi trzeba wymienić, albo zobaczą stawki ubezpieczenia, bo firmy dają szkodę całkowitą przy byle stłuczce xD
@dzem_z_rzodkiewki:

No czyli w europie xD

No chyba nie, nie wiem czy wiesz, ale Polska się tu trochę wyróżnia. Kosowo też xD

bo ładowanie na trasie super problematyczne i drogie

Nie wiem jakie problematyczne, i nawet na SC nie jest droższe niż spalinowe.

straci całą przyjemność z użytkowania samochodu za 10 lat

A co to jest ta cała przyjemność?

znam kogoś kto bardzo szybko sprzedał Taycana bo bateria nie pozwalała nawet
Pobierz PiotrFr - @dzemzrzodkiewki: 
 No czyli w europie xD
No chyba nie, nie wiem czy wiesz,...
źródło: IMG_20230419_210732
@FrasierCrane:

odechce im się jak będą próbowali je naprawiać,

Przecież już są nawet sieciówki naprawiające tylko elektryki

lub po 5 latach okaże się, że baterię z podłogi trzeba wymienić

Tylko wszyscy dają min 8 gwarancji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

albo zobaczą stawki ubezpieczenia

Póki co są tańsze, u mnie dokładnie o 20%
Masz nie mieć auta


@Rachey: A no tak, zapomniałem o spiskowych teoriach z pozbawianiem ludzi transportu, zakazem podróżowania i zamknięciem ludzi w gettach żeby ich karmić robakami.
Ciekawe czy w ogóle istnieje u szurów temat, w którym nie nałykali się jeszcze jakichś spiskowych bredni.
@Yelonek: Chyba były smoki skoro sam dałeś dowód na to co mówię.

58 minuta, gość wybiera ładowarkę w odległości 118km żeby sobie pojechać o zgrozo 160-200kph. Chyba nic nie wiesz o elektrykach. W momencie gdzie jedziemy sobie 190-200km/h sedan w 2.0 tdi łyka około 10L. A elektryk 65KWh na 100km. Rozumiesz o jakich wartościach w ogóle mówię? Elektryk ma bak jak 10L diesla (71KWh Taycan), wyjazd tym na jakąkolwiek trasę (a
a potem ojoj wakacje w Chorwacji/Włoszech/Francji niemożliwe bo podróż by trwała 3 dni xD


@dzem_z_rzodkiewki: Wyjeżdżał o 12, wracał o 2 rano. 14 godzin na 1200 km to chyba dobry wynik biorąc pod uwagę, że jeszcze coś robił w międzyczasie.

Tymczasem każdy elektryk którego mijam na trasie jedzie CONAJWYŻEJ z prędkością tira. Technologia kurła przyszłości

To ja mam odwrotne doświadczenia, bo raczej wyprzedzam spalinowe. Wyprzedzają mnie te które lecą grubo powyżej