Wpis z mikrobloga

@wafel93: celowo napisałem utrzymaniówka, bo ja takich ofert w ogóle nie widuje. Raczej się nie szuka do utrzymaniówki osób z zewnątrz, tylko jak część "rozwojowa" się kończy to się redukuje kadrę i zostawia na utrzymaniu kilku devów i cześć. Ale co ja tam wiem
@sikalafou: mam ziomka który pracuje max 2h dziennie, w pozostałym czasie chodzi na siłkę, gotuje, sprząta, robi zakupy itp. - mówi że nie pójdzie na OE bo się za bardzo rozleniwił a w sumie kasy mu na wszystko wystarcza i po co się wypalać. pół dnia i nie dość że robota zrobiona, dom ogarnięty to jeszcze masa wolnego czasu na hobby itp. OE może i daje większą wypłatę ale (w zależności
@sharik: Ja pewnie podobnie, z 2-3h takiej czystej pracy programistycznej, a jednak jak odchodzę od kompa o 15:00 lub 16:00 to się czuję jak dętka. To normalne, że tyle pracujesz, bo nie da się programować 7-7,5h dziennie, codziennie, przez x-xx lat.
@sikalafou: dodatkowo z tego co ja zauważam, to coraz więcej osób zna temat OE i jest bardziej wyczulona na podejrzane zachowania, częste "problemy z mikrofonem" na spotkaniach albo częste "problemy z internetem". Dlatego chyba więcej firm decyduje się na pracę hybrydową - Przecież do biura nie przyniesiesz dwóch lapków
@wafel93: IMO overemploymentowcy sami siebie zaorają. Ponieważ ilość zdalnych ofert się zmniejszy, zwiększy się zagęszczenie cwaniaków w firmach z pracą zdalną i takie firmy zaczną wprowadzać środki przeciwdziałające nieróbstwu. Pewnie będą całe zespoły gdzie większość to będą cwaniaki na OE i firmy zauważą problem
Ja nie wiem jak ludzie to robią. Jakaś mityczna utrzymaniówka i fixowanie tylko?

wydaje mi się, że utrzymaniowka to główne wymaganie - tam dostaniesz buga i udajesz że zajmuje 2 dni, gdzie tak naprawdę to godzina roboty


@wafel93: @sikalafou Dokładnie tak. Kolega mi mówił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 1
@Creamfields: no więc właśnie, zawsze byłem przeciwnikiem takie oszukiwania, ale skoro większość tak robi, to może właśnie ostatnia chwila żeby też skorzystać i się dorobić? Też mi się wydaje, że docelowo firmy tak obrzydza zdalną, że nie będzie to miało sensu.
@wafel93: oj tam od razu oszukiwania. Jak masz 2 etaty to możesz uczciwie robić 16h dziennie, albo jak nie wyjdzie to skompensować w weekend. Są ludzie którzy potrafią dostać bardzo dobrą ocenę roczną w obu firmach.
Powyżej 2 to fakt - patologia i chamówa.

Tak, jeśli chcesz w to iść to teraz. Potem będzie za późno.
@wafel93: jak ci ludzie dają potem radę. Chyba klucz to dwie januszowe firmy i jakaś utrzymaniówka staroci. Tylko jaki sens zarabiać 2x20k i się wypalać poniżej możliwości w gównorobocie, jak można być leadem w sensownym miejscu i nie płakać za kilka lat, że nic się na OE nie rozwijało i teraz nikt zatrudnić nie chce.
@Romska_Palo_Ul_Laputa na 4programmers w temacie ile zarabiacie są wpisy ludzi co jadą na 3 i więcej kontraktach jednocześnie xd

mam przygodę z OE i dla mnie to było po prostu nieetyczne przez fakt że czasem głowa mi nie wyrabiała przez context switching. żadnych zastrzeżeń nie było do mnie, ale to nic nie znaczy i powiem szczerze będąc pracodawca nihuhu nie przekonałby mnie nikt ze takie podejście jest spoko, bo przecież teoretycznie taki
@zibizz1: obstawiam że znaczna część w PL nie ma kontraktów w USA, a drugiego polskiego, tylko jadą naraz


@wafel93: właśnie na tym to polega, żeby w te 6-10h/dzień robić 2-3 klientów, a ewidencjonować(jeśli trzeba) wszędzie po 8h
@glos_zenady: 4programmers to trollowisko jakich mało. Sami eksperci 3x40k, nie ma tam żadnych wpisów zasiedziałych gości 10 lat w branży 20k brutto, a jak wejdziesz na zarobky.pl, poszukasz po polskich firmach, albo raporty płac przejrzysz, to takich jest większość xD
W ogóle co znaczy "robię swoje", tak to się może max słaby mid tłumaczyć, że przecież taski z kolejki znikają, ale senior, który nie jest proaktywny, nie wychodzi z inicjatywą, nie