Wpis z mikrobloga

@veracholera:
Piłkę, dziecko, pijanego żula widzisz z daleka. Dzieci nie powinny bawić się blisko ulicy, pijani żule powinny być w izbach wytrzeźwień a koty w domach u swoich właścicieli!
@veracholera: Najlepiej od razu pedalarza

Rowerzyści w 2020 spowodowali 1396 wypadków. Zginęło w nich 111 osób, 1331 zostało rannych. "W porównaniu z 2019 rokiem jest to mniej: wypadków o 230 (-14,1%), osób zabitych o 21 (-15,9%) i osób rannych o 224 (-14,4%)" - podaje Komenda Główna Policji. Najczęstszą przyczyną wypadków spowodowanych przez rowerzystów było nieustępienie pierwszeństwa przejazdu, które doprowadziło do 464 wypadków (44 ofiary 428 rannych)
@czet:
Na wykopie o dwóch słyszałem. W peleton, w którym jechałem, wbiegła kura, gdyby to nie był podjazd pod górę i dość wolne tempo, to pewnie kilkunastu rowerzystów by leżało. I kilka karbonowych rowerów poszłoby do kasacji. Zwierzęta domowe jak sama nazwa wskazuję, siedzą w domu lub zagrodzie!
@i-marszi: rozumiem, że kurę złapaliście i oddaliście odpowiedniej organizacji? Chyba mi nie powiesz, że olaliście sprawę i teraz jakiś peleton może nie mieć tyle szczęścia co wy?
@i-marszi: "mój" kotek latający luzem skończył się #!$%@?ą przy 50+km/h i #!$%@? na 3 miesiace barkiem. Kotek skończył na łopacie i wywalony przez gospodarza na jakąś kupę śmieci. Tzn. mówił, że to nie jego, bo jeszcze musiałby wziąć za niego odpowiedzialność.