Wpis z mikrobloga

@Phallusimpudicus to nie żart xD ostatnio miałem bliżej z kadrową szpitala wojewódzkiego i lekarz bez specjalizacji bierze 240zl brutto na godzinę.

tak, ten który osłucha stetoskopem, przepisze antybiotyki i da skierowanie.
  • Odpowiedz
@zwi3rz4k nie chcę brać udziału w nagonce, ale to jest realny problem który istnieje.

Mocno regulowana jest podaż lekarzy a jednocześnie stawki za kilkanaście minut uwagi osoby o wątpliwej wiedzy sięgają kosmosu.
  • Odpowiedz
ostatnio miałem bliżej z kadrową szpitala wojewódzkiego i lekarz bez specjalizacji bierze 240zl brutto na godzinę.


@POTEZNA_HAUBICA: oni studiowali o rok dluzej niz przecietny magistrant wiec im sie nalezy zarabianie 4 srednich krajowych na dzien dobry
  • Odpowiedz
@Phallusimpudicus: A tutaj wypluło "top 6 diagnostyki różnicowej bólów brzucha", informacja kliniczna zerowa, bo każdą z tych jednostek leczy się zupełnie inaczej. Szkoda, że pacjent miał zator tętnicy krezkowej, i totalnie nie podało niedrożności mechanicznej która jako tako jest indykacją do zabiegu operacyjnego w trybie wczoraj jako diagnostyki różnicowej, co potrafiłby wykminić nawet jełop świeżo po uniwerku.

Stary, dwa trupy na cztery dyżury, zacząłem się już bać o swoją pracę.
Strahl - @Phallusimpudicus: A tutaj wypluło "top 6 diagnostyki różnicowej bólów brzuc...

źródło: 6

Pobierz
  • Odpowiedz
@Phallusimpudicus: I jak to super AI popełni błąd to co? W tych wszystkich regulowanych zawodach chodzi o odpowiedzialność. Taki lekarz czy adwokat ma wpływ na ludzi, dlatego jest regulacja, żeby każdy z nich posiadał chociaż minimalną wiedzę w temacie.
  • Odpowiedz
@Phallusimpudicus jedyny sposób na te patologię to 3 letnie szkoły dla lekarzy niższego szczebla. To jest nawet za dużo czasu dla ogarniętej osoby żeby się nauczyć podstawowych chorob leków i rozpoznania. Moja była to wykonuje i gdyby nie #!$%@? regulacje to w pół roku bym osiągnął nie gorszy poziom który ona reprezentuje.
  • Odpowiedz