Wpis z mikrobloga

Podwóny VAT eBay
Update wpisu

TL:DR
Kupując na eBay poza EU płacisz VAT, a przy odbiorze płacisz go jeszcze raz i wszyscy umuwają ręce.

Na początku marca dostałem list z PP z papierami dla urzędu celnego, jaka zawartość, jaka wartość i ile za wysyłkę + skan rachunku od sprzedającego gdzie jest kwota bez podatku VAT(360$) .
Musialem przeslać wypełniony papier na maila PP, dodatkowo zamieścić link do strony z zamówieniem, szczegóły zamówienia gdzie jest infromacja ile mnie to kosztowało.

W dokumentach wpisałem kwotę 100$ za przedmiot + 260$, łącznie 360$
Na screenach była informacja, że zapłaciłem już VAT w wysokości 83$, więc łącznie zapłaciłem przez eBay 443$

2 tygodnie temu dostałem informację, że paczka czeka na odbiór w placówce.
Bez zaskoczenia został mi doliczony VAT do paczki, zaskoczeniem jest jednak to, że naliczyli go od kwoty 443$ a nie 360$.
Więc widzieli, że VAT został opłacony a mimo to naliczyli mi go ponownie i to jeszcze od kwoty zawierającej VAT!!

Tydzień po odbiorze można na stronie monitorowania paczek pobrać "Poświadzczenie zgłoszenia" na którym zanjdują się informacje o paczce i wysokości opłat

Przez stronę https://ocsnext.ebay.pl/ocs/mudcwf?deptName=CollectRemitRefund można zgłosić nadpłatę, którą eBay powinien zwrócić.
Jak wynika z komentarzy, niektórym zajmuje to tydzień, innym miesiąc, a jeszcze innym ponad rok.

Ja zgłosiłem to dopiero dzisiaj. Poinformuje w nowym wpisie o postępie.

Dobrze się zastanówcie czy warto bawić się w to zamawiając coś przez eBay.

#ebay #pocztapolska #ecommerce
TenNorbert - Podwóny VAT eBay
Update wpisu

TL:DR
Kupując na eBay poza EU płacisz VAT...

źródło: eBay01

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TenNorbert:

Ebay nie przesłał informacji o pobraniu VAT-u (system jest ogólonounijny), albo się nie rozliczyli z US. Dlatego w Polsce ponownie Urząd Celno-Skarbowy naliczył VAT i to od całości (niestety takie jest prawo i to nie polskie, a unijne).
W Polsce USC ma informację czy VAT został rozliczony.
  • Odpowiedz