Wpis z mikrobloga

Jak teraz wyglada zamawianie na EBay ale poza UE?
Chce sobie kupić 2 ręczy z USA po $50 + wysyłka $150. Czyli łącznie $250

Jak wyglada sprawa z VATem? Czytałem ze EBay pobiera VAT przy zamówieniu ale mimo to w Polsce znowu ten Vat jest pobierany i to powiększony o ten Vat naliczony już przez Ebay, wiec mamy podwójny VAT.
Czytałem ze jest problem żeby uzyskać zwrot od Ebay.
Zamawiał ktoś może ostatnio i jest w temacie?
#ebay #aliexpress
  • 4
  • Odpowiedz
@TenNorbert: Może tydzień po czasie ale jak coś to ja w zeszłym roku kupiłem jakieś gówienko za około 30funtów + wysyłka i ebay pobrał od razu vat po czym poczta polska naliczyła go ponownie. Musiałem się sporo napocić na livechacie aby wytłumaczyć debilowi w czym problem i w końcu do niego dotarło to mi powiedział abym wysłał dowód podwójnie naliczonej opłaty na jakiegoś maila ale jakoś tak wyszło że już to
  • Odpowiedz
@TenNorbert: Mi listonosz dawał paczkę i na niej była tylko dość ogólna naklejka z opisanymi opłatami do zapłacenia więc nawet nie wiem czy by to przeszło lub czy by się dało w ogóle jakieś potwierdzenie od listonosza dostać. Możliwe że trzeba by było awizować i dopiero na poczcie by mieli jakieś druki szczególnie że to przecież urząd celny wystawia vat do naliczenia a poczta tylko go pobiera. Acha no i pamiętaj
  • Odpowiedz