Wpis z mikrobloga

Uwaga, z racji tego, że jest Wielki piątek daję najlepszy przepis na najlepszą rybę na świecie. Wiem, że z domu rodzinnego znacie tylko najtańszą pangę z promocji usmażoną w bułce tartej na oleju z gówna. Gwarantuję, że zakochacie się w rybach dzięki temu prostemu przepisowi:
Potrzebne:
0,5 kg fileta z łososia, albo pstrąga łososiowego
sól himalajska
mąka
masło klarowane
cytryna

Przygotowanie:
umyć i osuszyć filety ręcznikiem papierowym. Najlepiej jakby w tym papierze czekały aż uzyskają temperaturę pokojową.
Obsypać OBFICIE solą himalajską filety z dwóch stron (serio obficie, jeżeli uważasz, że nasypałeś dużo to jeszcze dosyp)
Obtocz w samej mące (w żadnym k urwa jajku), w samej mące.
Rozgrzej na patelni masło klarowane (tak żeby było minimum 0,5 cm lustro masła ponad dnem patelni). Rogrzej tak żeby aż dymiło.
W końcu usmaż filety z jednej i drugiej strony po 3-4 minuty aż skórka będzie chrupiąca.
Wyjmij na ręcznik papierowy, osusz.
Skrop obficie cytryną.
Smacznego.

Najprostszy przepis na świecie, a gwarantuję, że 90% waszych mam i kobiet nigdy tego nie zrobiło, albo nigdy tego nie zrobiło DOBRZE.

#gotujzwykopem #kuchnia #przepisy #mikrokoksy #gotowanie
s.....u - Uwaga, z racji tego, że jest Wielki piątek daję najlepszy przepis na najlep...

źródło: łosoś

Pobierz
  • 9
sól himalajska


@sikalafou: ah te 5 atomów miedzi robi całą różnicę...

umyć [...] filety


@sikalafou: po co?

Najlepiej jakby w tym papierze czekały aż uzyskają temperaturę pokojową.


@sikalafou: po co oraz ile to będzie trwać?

Obtocz w samej mące (w żadnym k urwa jajku), w samej mące.


@sikalafou: po co w ogóle w czymkolwiek obtaczać?

Rozgrzej na patelni masło klarowane (tak żeby było minimum 0,5 cm lustro masła
@lunga: nie wiem na ile to moje odczucie, ale jak smażę rybę na maśle, to nie ma takiego rybnego zapachu po smażeniu, więc akurat tutaj istnieje dla mnie pewna przewaga tego tłuszczu.