Wpis z mikrobloga

Myślę, że największą grupą, która kupi mieszkanie na kredyt 2% będą Ukraińcy. Praktycznie wszyscy spełniają kryterium nieposiadania żadnego mieszkania, a nawet jak jakieś posiadają na Ukrainie to nikt im tego nie udowodni. Trochę już tu siedzą, praktycznie wszyscy pracują, więc zdolność kredytowa jest. Nie są też tacy wybredni jak rodacy i z przyjemnością wezmą segmenty pod miastem, na które teraz nie ma chętnych. Ministerstwo już potwierdziło, że mogą brać udział w programie.

#nieruchomosci
  • 13
@bartez_94: Myślę też, że ministerstwo ich udziału niedoszacowało. Bazowali na danych ile jest osób kupujących pierwsze mieszkanie, ok, ale to są dane archiwalne i dotyczą Polaków. Podczas gdy kilkuset tysięcy Ukraińców też się łapie, nigdy takiej sytuacji nie było i z pewnością chętnie zamienią czynsz 3k na 1,5k raty kredytu.
@mickpl: bk2% Aka zafunduj dom uchodźcy. Ok ale skąd oni wezmą zdolność kredytową na zasiłkach. Nie znam ani jednego pracującego na bezterminowej UOP w Polsce no poza dziad transem ale to też do śmieci w takim wypadku bo JDG
@mickpl: nie posługuje się stereotypami tylko tym co sam spotkałem. Nie neguje że tacy są bo jest ich na pewno masa ale nie jest to główna część tego narodu w pl.