Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko160
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

575

Wycofanie kotłów na gaz. Jest termin

Wycofanie kotłów na gaz. Jest termin

"Do 2040 r. kotły na paliwa kopalne mają zostać całkowicie wycofane, a od 2030 r. nie powinny się pojawiać w nowych budynkach" - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". To efekt nowelizacji nowej dyrektywy o charakterystyce energetycznej budynków.

DzonySiara
DzonySiara
z
money.pl
dodany: 20.02.2024, 08:31:15
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    energetyka
  • #
    polska
  • #
    finanse
  • #
    ekologia
  • 295
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

Tymczasem chiny TYLKO w pierwszej połowie 2023 roku zatwierdziły 52GW nowych mocy w węglu, zaczęły budowę 37GW
makumak
z klimat.rp.pl
  • 65
Masowa nagonka
dundermifflin6
z bankier.pl
  • 5

Komentarze (295)

najlepsze

odomdaphne5113
odomdaphne5113
odomdaphne5113
20.02.2024, 08:43:39 via Wykop
  • 570
W naszym klimacie to morderstwo na gospodarce i obywatelach.
Chiny, Ameryka Południowa i USA lubią to!
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

odomdaphne5113
odomdaphne5113
odomdaphne5113
20.02.2024, 09:51:50 via Android
  • 175
@smk666

Wystarczy tylko

Wystarczy tylko dbać o interesy własnego kraju i obywateli.
  • Odpowiedz
CheSlaw
CheSlaw
CheSlaw
20.02.2024, 10:15:14 via Android
  • 199
Wystarczy aby skupić się na na produkcji taniej energii elektrycznej (atom) a wtedy pompa ciepła będzie zarówno ekologicznym jak i tanim źródłem ciepła.


@smk666 A czy kolega zdaje sobie sprawę jaka ilość nowej mocy w polskim systemie energetycznym jest potrzebne do tego żeby każde gospodarstwo domowe mogło się przestawić na ogrzewanie pomocą ciepła? Dla ułatwienia podam dane wejściowe: załóżmy że paliwami kopalnianymi ogrzewane jest aktualnie około 10 milionów gospodarstw, załóżmy że
  • Odpowiedz
makumak
makumak
makumak
20.02.2024, 09:49:27 via Wykop
  • 402
Najpierw gaz był eko - dofinansowanie na wymianę pieca. Za moment myk - gaz nie jest eko, będziemy doliczać emisje, cena gazu w górę 200%.
Prąd - no to prąd będzie eko. Dofinansowanie do pomp ciepła i aut elektrycznych. Za moment - podateczek od aut elektrycznych (drogowy, bo przecież paliwa nie kupują), zwyżka cen prądu o 200%.

Czy Wy nie rozumiecie, że to nie chodzi o ekologię czy atomówki ? Od 2005
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

zaklad_weterynarii_spolecznej
zaklad_weterynarii_spolecznej
20.02.2024, 10:12:39 via Wykop
  • 114
@makumak: Dlatego trzeba wspierać antyunijne i antyglobalistyczne partie. Coraz wiecej ludzi widzi co sie szykuje i szuka ruchów politycznych które sa w opozycji. Wybory do europarlamentu już za rogiem, wiec niedlugo można bedzie coś zmienic głosowaniem.
  • Odpowiedz
zetisdead
zetisdead
20.02.2024, 11:02:47 via Wykop
  • 64
Najśmieszniejsze jest to, że palenie drewnem w piecach uznawane jest przez UE za energię odnawialną


@Mayk3: no przecież drewno jest odnawialne, więc w czym problem?
  • Odpowiedz
konkarne
konkarne
20.02.2024, 08:59:02 via Wykop
  • 210
Chiny i Indie bardzo mocno zwiększają emisję CO2 więc UE powinna jak najszybciej zlikwidować swój przemysł aby zmniejszyć CO2 równoważąc te zagraniczne wzrosty.

Teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Nofuck
Nofuck
Nofuck
20.02.2024, 09:49:33 via Android
  • 33
@elineusz jakie bzdury? Chiny zwiększają non stop produkcję CO2. Każde statystyki i prognozy to potwierdzają.
  • Odpowiedz
konkarne
konkarne
20.02.2024, 09:57:45 via Wykop
  • 33
@elineusz:
A widziałeś ostatnio jaki Chiny mają wzrost produkcji CO2 rok do roku?
A widziałeś ile budują nowych elektrowni węglowych?
  • Odpowiedz
makumak
makumak
makumak
20.02.2024, 09:50:29 via Wykop
  • 105
Wstawię tu tylko śmieszny obrazek - zwróćcie uwagę na wartości, nie na słupki....
Tymczasem wracać do papierowych słomek plebsie!
makumak - Wstawię tu tylko śmieszny obrazek - zwróćcie uwagę na wartości, nie na słup...

źródło: fb7f15d1159367b8b5d5eb2989c3a70413e6563de5a52af13a40080465cddc8f

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

r.....a
konto usunięte 20.02.2024, 12:10:42 via Wykop
  • 53
@makumak: wydaje mi się że warto patrzeć raczej na emisje per capita, a nie porównywać państwo z miliardem ludzi do państwa które mają obywateli kilka milionów
r.....a - @makumak: wydaje mi się że warto patrzeć raczej na emisje per capita, a nie...

źródło: Screenshot 2024-02-20 at 13.11.34

Pobierz
  • Odpowiedz
Gumaa
Gumaa
20.02.2024, 12:48:27 via Wykop
  • 26
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
koko23
koko23
20.02.2024, 09:12:47 via Wykop
  • 95
Kiedy ten idiotyzm się skończy?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

zaklad_weterynarii_spolecznej
zaklad_weterynarii_spolecznej
20.02.2024, 10:09:38 via Wykop
  • 60
@koko23: Jak któryś z rządów sie wreszcie temu postawi i powie basta. Reszta krajów pójdzie za przykladem.
  • Odpowiedz
Prometeo
Prometeo
20.02.2024, 11:35:35 via Wykop
  • 28
@koko23: Nie skończy się nigdy, dopóki społeczeństwo daje przyzwolenie na takie idiotyzmy.
  • Odpowiedz
awres
awres
20.02.2024, 11:55:35 via Wykop
  • 90
awres

źródło: main_11logika_wsp_czesnego_wiata_ny_grupa

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Mar0o
Mar0o
Mar0o
20.02.2024, 12:14:47 via Wykop
  • 19
@awres: ostatnio byłem w Turcji na wakacjach i picie z plastikowych słomek w knajpach sprawiło mi taką przyjemność ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
awres
awres
20.02.2024, 12:19:09 via Wykop
  • 40
@jeden_na_dziesiec: pamietasz jak plastikowe słomki kiedyś pakowano w papier?
awres - @jedennadziesiec: pamietasz jak plastikowe słomki kiedyś pakowano w papier?

źródło: slomki-rurki-do-shake-papierowe-czarne-10mm-200szt

Pobierz
  • Odpowiedz
Wokawonsky
Wokawonsky
20.02.2024, 11:49:55 via Wykop
  • 90
Niemcy nie biorą taniego gazu z Rosji --> gaz nie jest eko --> UE zakazuje pieców gazowych
Wokawonsky - Niemcy nie biorą taniego gazu z Rosji --> gaz nie jest eko --> UE zakazu...

źródło: pepe-clown

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Shevchenko
Shevchenko
Shevchenko
20.02.2024, 12:27:08 via Wykop
  • 3
@Wokawonsky: Rząd Tuska lubi to!
  • Odpowiedz
JohnDeere
JohnDeere
20.02.2024, 13:56:06 via Wykop
  • -1
Nie bez przyczyny połowa emerytowanych kancelrzy Niemiec siedzi u kacapów


@Zabi96: Ta połowa to jedna z dwóch osób ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Programista500plus
Programista500plus
20.02.2024, 11:28:02 via Wykop
  • 62
Jaką wojnę przegraliśmy, że politycy obcych państw mówią nam czym mamy się ogrzewać? Straszą nas ruskimi czołgami pod Warszawą a tu proszę. Bez jednego wystrzału i nie możemy się rządzić we własnym państwie tak jak chcemy.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Shevchenko
Shevchenko
Shevchenko
20.02.2024, 12:59:03 via Wykop
  • 6
@Programista500plus: No i jeszcze mamy sługusa szwabskich interesów w rządzie.
  • Odpowiedz
LeonardoDaWincyj
LeonardoDaWincyj
LeonardoDaWincyj
20.02.2024, 13:49:05 via Android
  • 6
@Programista500plus To już jest państwo Unia Europejska, Polska jest tylko regionem autonomicznym w nim.
  • Odpowiedz
drMuras
drMuras
20.02.2024, 09:15:24 via Wykop
  • 62
Powstanie ogólnopolski kościół czcicieli gazu i zamiany go na ciepło, nikt nie zakaże praktyk religijnych w którym połączenie z Bogiem jest możliwe tylko tam gdzie grzeją kotły gazowe. Bowiem jak powiada pismo czyńcie sobie ziemię zimą ciepłą. Amen.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Bijelodugme
Bijelodugme
Bijelodugme
20.02.2024, 10:49:11 via Wykop
  • 0
nikt nie zakaże praktyk religijnych w którym połączenie z Bogiem


@drMuras:
Zależy jaki to "Bóg" będzie. Musi być to nowoczesny Bóg taki LGBT+Islam, wtedy nie zakażą.
  • Odpowiedz
LeonardoDaWincyj
LeonardoDaWincyj
LeonardoDaWincyj
20.02.2024, 13:47:41 via Android
  • 0
@drMuras Ale datki na taki kościół będą potężne, pewnie z 10% zarobków + podatek od co2 i zostaną najtwardsi antysystemowcy.
  • Odpowiedz
Pebejg
Pebejg
Pebejg
20.02.2024, 09:38:03 via Wykop
  • 44
należy tak głosowac w nadchodzących wyborach do PE aby nowa komisja znowelizowała nowelizacje dyrektywy i zabroniła agresywnego promowania ekologizmu i reszty bzdur opowiadanzch przez brukselskich durniów
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

did4skalia
did4skalia
20.02.2024, 12:10:58 via Wykop
  • 7
@Pebejg:

należy tak głosowac w nadchodzących wyborach do PE aby nowa komisja znowelizowała nowelizacje dyrektywy i zabroniła agresywnego promowania ekologizmu i reszty bzdur opowiadanzch przez brukselskich durniów


xD Żart tygodnia xD
  • Odpowiedz
Pandzior
Pandzior
20.02.2024, 12:24:18 via Android
  • -3
@Pebejg przychod przecież wszystkie partie tego chcą, oprócz konferencji. A te szury nie mają szansy się przebić, bo są zamordystami religijnymi.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 10
  • Strona 1 z 10
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3131
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
2884
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2518
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2487
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
2053
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #europa
  • #polska
  • #gospodarka
  • #ue
  • #neuropa
  • #usa
  • #4konserwy
  • #pieniadze
  • #ekologia
  • #ekonomia
  • #eu
  • #prawo
  • #rolnictwo
  • #heheszki
  • #niemcy

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking