Wpis z mikrobloga

Przeraża mnie myśl ze gdyby wybuchła wojna ja i moi koledzy gnilibyśmy w okopach, albo byśmy ginęli od dronów zrzucających śmieszne granaty a w tym samym czasie moje rówieśniczki bawiłyby się w krajach zachodu w najlepsze. Serio, niesprawiedliwość tylko dlatego ze urodziłeś się z flakiem pomiędzy nogami. Albo model Izraelski albo nic.
#wojna #ukraina #rosja
  • 58
@Smutny_procesorr: i nie bądz miękka faja. Męzczyzna jest mężczyzną, kobieta kobietą, a wojna wojną. Tak było jest i zawsze będzie i trzeba się z tym pochodzić. Z resztą zauważ ilu ludzi musiało zginąć żebyś ty miał szansę się urodzić w wolnym kraju i mógł pisać głupoty w internecie. Poprostu raz na x pokoleń przychodzi czas wojny i te pokolenie musi spłacić dług wobec przodków. Tak już jest.
@Smutny_procesorr: dlatego jedynym prawilnym pomysłem jest #!$%@?. Gdyby polska faktycznie została wrzucona do tego konfliktu nie miałbym grama wyrzutów sumienia aby stąd #!$%@?ć i układać sobie życie gdzie indziej, od lat już praktycznie żyje częściowo poza jej granicami, to by mnie po prostu pchnęło do przypieczętowania tej decyzji. Nic ten kraj nigdy dla mnie nie zrobił - i nigdy niczego od niego nie chciałem - ale oczekuje, że pozostaniemy w tej
@zenek-stefan1 jaki dług człowieku? Co by się niby stało gdyby moi przodkowie postanowili #!$%@?ć 1go września z Polski? Urodził bym się w UK, w Stanach albo jakiejś Argentynie i miał kompletnie wyrąbane na to że istniała kiedyś jakaś Polska. W dodatku cała ta walka i tak była #!$%@? warta, bo historia prawdopodobnie potoczyłaby się tak samo czy by Polska walczyła czy od razu się poddała. Żadnego długu wobec nikogo nie mam. Jak
jaki dług człowieku? Co by się niby stało gdyby moi przodkowie postanowili #!$%@?ć 1go września z Polski? Urodził bym się w UK, w Stanach albo jakiejś Argentynie i miał kompletnie wyrąbane na to że istniała kiedyś jakaś Polska.


@Corranh: NIGDY byś się nie urodził. Ponieważ kolejność zdarzeń w takim wypadku, wyklucza że twoi dziadkowie mieliby potomstwo poczęte dnia X o godz Y w miejscu Q. A więc twoi rodzice nie mogliby
@zenek-stefan1 A Ty byś się nie urodził gdyby Twoją mamę pewnego dnia bolała głowa.

I co to niby zmienia? Każda alternatywna wersja rzeczywistości sprawia, że żaden z nas by się nie urodził, natomiast ten który by się urodził urodziłby się Brytyjczykiem, Niemcem, Amerykaninem czy kimkolwiek innym i cały ten cyrk gówno by go obchodził i pisałby sobie głupoty z innego IP.
@Corranh: Czyli wolałbyś nieistnieć?

Nie jes powiedziane że jakaś alternatywna wersja ciebie mogła by się urodzić w ogóle. To twoja nadinterpretacja. W trakcie ucieczki w 39' ktoś z twoich przodków mógł zostać zastrzelony, zgwałcony, mógł miec wypadek już w bezpiecznym azylu i zginąc, twoi przodkowie mogli wziąść rozwód etc. Więc znów piszesz głupoty. Ponieważ liczy się czas i miejsce, a nawet najmniejsza zmiana dokonana w przeszłości miała by nie przewidywalne skutki
@zenek-stefan1: Po pierwsze to mam gdzies czy bym istnial czy nie.

Po drugie to Twoje wywody sa bez sensu. Jedyne co usilujesz udowodnic to, ze alternatywny przebieg zdarzen sprawilby ze wsztstko byloby inaczej. I co z tego? Nie argumentujesz, ze byloby lepiej, czy gorzej. Bo prostu brandzlujesz sie tym ze przestawienie jednego klocka spowodowaloby ze bym nie istnial co mnie ani troche nie smuci.

Natomiast Twoj poczatkowy wpis mowil o jakiejs
@Smutny_procesorr gdyby wybuchła wojna Rosja - NATO to atomówki poszłyby na każde większe miasto. Rosjanie wiedzą że nie mają żadnych szans i jeśli beda tak zdesperowani żeby zaatakować dosłownie cały cywilizowany świat to raczej nie zawahają się użyć tej broni.

Więc raczej służba wojskowa nie będzie problemem wielu z nas ( ͡º ͜ʖ͡º)
Nie argumentujesz, ze byloby lepiej, czy gorzej.


@Corranh: To jest nie do przewidzenia.

Co by było gdyby się nie urodził np Hitler? Byłoby lepiej czy gorzej?

Ja nikogo do niczego nie przekonuje. Przedstawiłem jedynie bardzo prostą zależność, której nikt nomen omen, nie rozumie . Tzn ciebie przekonuję że nie wiesz o czym piszesz i piszesz głupoty xD Jedź za granicę i się tam rozmnażaj, albo nie rozmnażaj. Albo zostań tu, albo
@zenek-stefan1 to, że coś kiedyś było nie znaczy, że to było dobre i, że tak dalej ma być.

Chyba nikt nie powie, że zniesienie niewolnictwa to coś złego? A jeśli tak, to zrzeknij się swoich praw i pracuj 12h dziennie za darmo na Janusza, w końcu masz dług wobec przeszłych pokoleń.

Tak, mamy dług, ale jest nim naprawa błędów przeszłości oraz pamiętanie o tych co byli przed nami.

O ile lepszy mógłby
@Smutny_procesorr model norweski, tam też mają pobór dla obydwu płci. Sytuacja gdy kobiet nie dotyczy pobór ale mają prawa wyborcze to patologia. Albo idziemy w nowoczesność że wszystkimi prawami i obowiązkami, albo cofamy się do patriarchatu że wszystkimi tego konsekwencjami. Kobietki wybrały sobie wszystkie męskie przywileje jednocześnie broniąc się rękami i nogami przed obowiązkami.