Wpis z mikrobloga

Miałem dostać podwyżkę z 10k brutto na 12k brutto.
Jeszcze w 2022 roku dostałem maila od przełożonego, że rozmowa o wynagrodzeniu się odbędzie na początku 2023. Uzgodniliśmy wtedy na spotkaniu, że podwyżka wyniesie 2k bo tak jest już zabudżetowane.

No i co, myślicie, że rozmowa się odbyła? NIE.

Rozumiecie? Zamiast zrobić te spotkanie i powiedzieć, że spadaj, ale nic nie dostaniesz bo xxx, to po prostu przemilczeli temat. Czuję się jak nic nie warty robak. Dalsza praca w tym miejscu jest bez sensu i tylko ich utwierdzi w przekonaniu, że można mną gardzić.

W poniedziałek mam ochotę złożyć wypowiedzenie, ale w regionie kiepsko z pracą - zwalniają z IT (np. Netguru).

#korposwiat #korpo #praca #pracbaza #pracait #gorzkiezale
  • 33
Uderzaj z tym do gościa w tym tygodniu, przypomnij o ustaleniach.


@thewickerman88: szczerze? boję się w tej chwili konfrontacji bo wiem, że nic nie dostanę - oni są po prostu niesłowni i ściemniają w bardzo kiepski sposób, niemal jak dzieci milczą i wydaje im się, że pracownik, który ma 10k brutto nie będzie pamiętał o podwyżce 2k :)
Ewentualna rozmowa z managerem tylko mnie jeszcze bardziej rozczaruje, a strasznie nie lubię
@CalibraTeam: a wyczyn się zajmujesz programujesz w jakimś języku czy jesteś adminem it? Jest mnóstwo ofert pracy zdalnej wiec nie musisz być przywiązany do swojego regionu
odduść nie warto się stresować za takie grosze


@PIAN--A_A--KTYWNA: wiem, że na wykopie to są grosze, zresztą zostaje mi z tej wypłaty niecałe 500zł oszczędności miesięcznie, ale nikt nie chce dać mi więcej, te 7k netto to i tak najwięcej co mogłem wynegocjować. Na rozmowach rekrutacyjnych w przeszłości, kiedy podawałem stawkę 9-10k netto to mówili wprost, że nie ma mowy o takim wynagrodzeniu - niezależnie od doświadczenia. Nie ma zbyt dużej
@CalibraTeam: miałem kiedyś podobną sytuację. Firma obiecała po umowie wstępnej podwyżkę a po roku awans. Nie dostałem ani podwyżki ani awansu. Zgodnie z moim sumieniem zaniosłem wypowiedzenie. Powiedzieli, że się tego nie spodziewali i chcą negocjować. Poinformowałem ich że podpisałem już nową umowę z zapisem że zerwanie grozi zapłatą trzykrotności wynagrodzenia. Poprzednia firma chciała to zapłacić, ale się nie zgodziłem. Czasem warto jest się odezwać. Nie wiem jak skończyłaby się sytuacja
@CalibraTeam czemu martwisz się regionem? Co z pracą zdalną? Zamiast prosić o podwyżkę znajdź innego pracodawcę z wyższym wynagrodzeniem. Najpierw dogadana nowa praca, potem wypowiedzenie (i wypowiedzenie w ostatni dzień miesiąca, a nie na początku)
Co z pracą zdalną


@miluvzkittenz: niewiele firm oferuje 100% zdalnie, a jeśli już to jakieś 3-miesieczne projekty i nara. Nie uśmiecha mi się dojeżdżać 300km 2 razy w tygodniu bo manager musi mieć kontrolę nad robakiem