Wpis z mikrobloga

Miałem dostać podwyżkę z 10k brutto na 12k brutto.
Jeszcze w 2022 roku dostałem maila od przełożonego, że rozmowa o wynagrodzeniu się odbędzie na początku 2023. Uzgodniliśmy wtedy na spotkaniu, że podwyżka wyniesie 2k bo tak jest już zabudżetowane.

No i co, myślicie, że rozmowa się odbyła? NIE.

Rozumiecie? Zamiast zrobić te spotkanie i powiedzieć, że spadaj, ale nic nie dostaniesz bo xxx, to po prostu przemilczeli temat. Czuję się jak nic nie warty robak. Dalsza praca w tym miejscu jest bez sensu i tylko ich utwierdzi w przekonaniu, że można mną gardzić.

W poniedziałek mam ochotę złożyć wypowiedzenie, ale w regionie kiepsko z pracą - zwalniają z IT (np. Netguru).

#korposwiat #korpo #praca #pracbaza #pracait #gorzkiezale
  • 33
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: jakim spotkaniu? Nie przypominam sobie ( ͡° ͜ʖ ͡°), masz to na papierze? Jak to scamerzy są, i to w prawie każdej pracy tak jest, gdyby mogli to by dawali ci miske ryżu do jedzenia.
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: Rozumiem, że sytuacja, w której czujesz się niepewny swojej przyszłości zawodowej, może być bardzo trudna i stresująca. Jednak przed podjęciem decyzji o złożeniu wypowiedzenia, warto dokładnie przemyśleć swoją sytuację i opcje.

Przede wszystkim, warto spróbować porozmawiać z przełożonym na temat podwyżki. Możliwe, że była to po prostu pomyłka lub przeoczenie, a może zdarzyło się coś, co zmusiło Twojego przełożonego do przesunięcia spotkania na później. Jeśli okaże się, że nie ma
  • Odpowiedz
  • 0
ale pewnie w następnym kwartale może udać się podwyrzka ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@randomex58: całuję rączki Kierowniku i już siadam za biurkiem, z niecierpliwością czekając na kolejny kwartał
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: pamiętaj że cieżką pracą dojdziesz do sukcesu w naszej firmie, mamy ważny projekt, tutaj masz dodatkowe zadania. Ja w tym czasie idę przeglądać neta i udawać zę coś robie zarabiając 30 procent więcej.
  • Odpowiedz
@Wykopaliskasz: mordo nie warto mu odpisywać, chłop dostaje te same rady od ponad roku i nie jest w stanie nic zmienić, żadne zwolnienia w mitycznym netguru nie maja znaczenia jak op po prostu będzie narzekał i tkwił w tym bez żadnej refleksji
  • Odpowiedz
chatGPT be like:


@Tadzik_Norek: To rzeczywiście chatGPT, ale zaciekawił mnie ten temat po poniższym wpisie @CalibraTeam:

mam maila


Zacząłem szukać, czy potwierdzone deklaracje pracodawcy, obiecującego podwyżkę, są jakoś wiążące. No bo przecież być może to był jedyny argument, jaki przekonał pracownika do zostania w firmie, a okazuje się, że to nie prawda, więc pracownik jest stratny. Znalazłem nawet artykuł na ten temat o obiecującym tytule: Nie dostałeś obiecywanej podwyżki?.
  • Odpowiedz
mordo nie warto mu odpisywać, chłop dostaje te same rady od ponad roku i nie jest w stanie nic zmienić, żadne zwolnienia w mitycznym netguru nie maja znaczenia jak op po prostu będzie narzekał i tkwił w tym bez żadnej refleksji


@bb89: Dlatego właśnie dostał odpowiedź od chatu GPT.
  • Odpowiedz
  • 0
przypomniałeś mu sie że spotkaniem czy liczysz że chłopa sam z siebie będzie pamiętał a teraz zamiast z nim pogadać to się wkurzasz i wypłakujesz na wykopie?


@thewickerman88: no w sumie to druga opcja, z tym, że te podwyżki to są jakby regulaminowe
  • Odpowiedz
  • 0
jak chcesz składać wypowiedzenie nie mając nagranej innej roboty to przemyśl swoje życie. Chyba, ze chcesz ugrać podwyżkę szantażem, to wtedy XD


@apee: nie mam żadnych zobowiązań kredytowych, więc nikt za mordę mnie nie trzyma. Nie chodzi o szantaż - złożenie wypowiedzenia z mojej strony kończyłoby wszystkie dyskusje
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: no to duży błąd. Jak sam nie będziesz pilnował własnej kasy to nikt nie zrobi tego za ciebie. Jak się 2023 zbliżał to trzeba było klepnąć maila i ustawić się na konkretny termin spotkania. Uderzaj z tym do gościa w tym tygodniu, przypomnij o ustaleniach.
  • Odpowiedz
  • 0
jesteś studentem na stażu?


@sotilas: nie, mam już dość sporo doświadczenia, też w dużym korpo, jako programista i jako nieoficjalny koordynator różnych projektów "digitalnych"
  • Odpowiedz