Wpis z mikrobloga

"Reverberate"- zdjęcie (fotomontaż) znanego szwedzkiego forografa/artysty graficznego, mieszkającego w czeskiej Pradze, Erika Johanssona. Co autor miał na myśli?
Oto moja teoria:
Zdjęcie zrobione jest w Szwecji zimą- auto na szwedzkiech numerach, krajobraz rolniczy, raczej z południa kraju, ale wydaje mi się, że jego przesłanie jest uniwersalne.
"Reverberate" znaczy po angielsku coś w okolicach "odbijać się". Człowiek musi zatrzymać samochód, bo na jego drodze staje kula w której odbija się on i to co jest jego dziełem, a więc samochód i zmieniony przez niego krajobraz, celowo pokazana zmieniona ziemia, w celu bezpośredniego odwołania do ziemi- planety. Jeżeli dalej będzie w zbyt mocny sposób ingerował w przyrodę już dalej niepojedzie. "Rozwój" tworzony przez człowieka sam siebie zatrzymuje tak, że jedyną drogą jest droga wstecz. Rozwój stał się cofaniem po prostu.
Może to też dotyczyć nie tylko ingerencji w przyrodę, ale i ogólnie- ludzkiej cywilizacji w obecnym stanie oczywiście.

#sztuka #fotografia #szwecja #ciekawostki #przyroda #nauka #swiat #rolnictwo #ekologia #europa #samochody #filozofia
Pobierz
źródło: c10cc2afc29bb043f0c7a6e6dc10f8140c944c7a3f019133412a5ea3f80fc77b
  • 2
@nowyjesttu: a ja widzę to tak: odbicie w kuli jest po to by pokazac jak się wygląda jak się np wkurza jadąc komus na ogonie i go pospieszając bo nie ma tam gdzie wyprzedzić. Mam prawo do takiej interpretacji? #!$%@? mam! ile bym dostał punktów od baby uczącej polskiego? Zero bo ona ma inną interpretację i nie wstrzeliłem sie w klucz.