Wpis z mikrobloga

Ciekawe jak bardzo Chat gpt zaora rynek juniorów. W ogóle są jeszcze jakieś oferty dla juniorów? Myślałem, że kilka lat temu było przesrane, jak było po 100 kandydatów na jedno miejsce, ale teraz, przy obecnej promocji branży IT, mnogości kursów i bootcampów i kierunku informatyka na każdej chyba uczelni w tym kraju :D to japierrrr....

Nie zazdroszczę.

Co druga fryzjerka, kasjerka i sprzątaczka już się "przebranżawia", a tym bardziej baby mają ułatwione zadanie, bo fajnoeuropejskie korpo robią często rekrutacje tylko dla kobiet.

#programowanie #praca #pracait #programista15k #programista25k
Pobierz
źródło: janusze
  • 42
@qusqui21:

wiec takie stanowisko istnieje bo jest oznaka profesjonalizmu


Może ta książka jest poniżej twojego poziomu, ale spróbuj, nazywa się "bullshit jobs" i adresuje ten mit, że skoro jest jakaś praca to jest ona na coś potrzebna.

Defaultowo, scrum master po wprowadzeniu odpowiednich praktyk


Zacznijmy od tego, że nikt skuteczność tych praktyk nie udowodnił

Wiec scrum master zostaje sekretarka.


No czyli zostaje i tak na końcu przewrócona równowaga we wszechświecie, "return
@arsen-zujew: czy jak w telewizji reklamuja samochody, to pokazuja w czym nowy model jest lepszy od konkurencji i od swojej poprzedniej wersji. Czy pokazuja pieknych ludzi za ktorymi wszyscy sie ogladaja sunacych przez miasto ich nowym pieknym autem?
@arsen-zujew: przychodzi gosc i probuje wprowadzic zmiany, ktore teoretycznie powinny ulepszyc proces dostarczania oprogramowania. Ale to od klienta i od zespolu zalezy czy mu sie uda. Jak zejdziesz na ziemie, i zrozumiesz, ze spoleczenstwo to zadna dobrze naoliwiona maszyna, to zrozumiesz czemu taka rola sie pojawila.
@qusqui21: ale ten, nawet jeśli w 15 sekundowej reklamie na tv tego nie ma, da się znaleźć czym jest lepszy o ile w ogóle jest.
Raczej nie będziesz miał na stronie dilera zapis, że skoro jest cena 200k to jest tego warty, a ty jesteś tak głupi że nie da się wytłumaczyć dlaczego tyle kosztuje
@qusqui21:

Jak zejdziesz na ziemie, i zrozumiesz, ze spoleczenstwo to zadna dobrze naoliwiona maszyna


No, i wczorajsza sekretarka naprawi ten świat poprzez wprowadzenie debilnych rytuałów, pokeru punktowego i dodatkowych spotkań.
Ale iksde, i to ja tu muszę zejść na ziemię i w ogóle jestem głupim klepaczem
@sikalafou: fakty są takie że pisanie aplikacji niskiego/średniego poziomu przestanie być opłacalne. Nie będą się tym zajmować programiści tylko powstanie jakiś inny nowy zawód typu prompt software developer. Tam nie będzie potrzeba studiów i tak dalej. Za to systemy które będą powstawać w przyszłości będą o wiele bardziej skomplikowane niż te obecne. Nie będzie zwykłego pisania kodu tylko low code, trenowanie sieci, pisanie kodu za pomocą ai asystenta i zwykle kodowanie
Ale iksde, i to ja tu muszę zejść na ziemię i w ogóle jestem głupim klepaczem


@arsen-zujew: no i nie mowilem ze nie jestes na poziomie na ktorym zrozumiesz? to, ze znasz 5 metod na przesortowanie tabeli nie znaczy, ze wiesz jak prowadzic biznes
@qusqui21: a ty wiesz, i dlatego pracujesz na etacie jako sekretarka pod innym szyldem?
Jakie piękne samozaoranie.
Btw, pracowałem w firmach z fortune 500, również takich których kapitalizacja jest większa niż u jakiejkolwiek polskiej spółki, ale scrum masterow nie spotykałem tam.
Najwidoczniej znają się na prowadzeniu biznesów gorzej niż wykopek z ego #!$%@? w kosmos
@arsen-zujew: ja jestem mizantropem, nihilista. Ludzi obserwuje tak jak ludzie mrowki, nie moge byc dumny z mozliwosci podniesienia wiecej niz mrowka. Albo chwalic slonia ze podniosl wiecej.
Poczytaj troche psychologii, bo uzywasz slow ktorych znaczenia nie rozumiesz.
Przecież tą całą gałąź zaorała by jedna mądra aplikacja z odpowiednio szczegółową parametryzacją, która byłaby aktualizowana od strony prawno-podatkowej przez 1-2 osoby na etacie.


@sikalafou: :D
Skoro takie to proste to weź napisz, będziesz miliardy tłukł