Wpis z mikrobloga

#elektronika może trochę #arduino albo inne #esp8266 - chodzi mi po głowie pomysł by zrobić szybkie przełączanie klawiatury (a może i myszy) między dwoma komputerami. szybsze niż usb-hub ze switchem jak ten od greencell. zasilanie z jednego komputera + układ przerzucający linię data+ i data- między dwa różne komputery, wspólna masa. czy ktoś praktykował? albo zna jakieś duże 'przeciw'?
  • 9
@dktr: @bialy100k muszę poszukać isostatu w formie 'dzwonkowej', żeby to jakoś wyglądało ;-) ma się przełączać szybciej niż 2-3 sekundy wszak.

ponadto dochodzi kwestia - jak zainicjuje sobie sterownik komputer, który 'włączę' po tym jak sterownik USB klawiatury już jest zainicjowany z pierwszym komputerem. czyli windows odpali się bez d+ i d- klawiatury - najpewniej zainicjuje się raz jeszcze. zaraz wyjdzie, że te 2-3 sekundy w usb switchu to już bliskie
@DelPierdo: Dowolny przełącznik z dwoma przełączanymi sekcjami. Jak windows ma już sterownik ogarnięty to uruchomi przełączone urządzenie w kilka ms.
@DelPierdo: Poniżej tych 2-3s nie zejdziesz - bo urządzenia są odpinane z systemu jak idziesz na drugi komp, a potem musi je od nowa wykryć itd. No może bliżej 1-2s.
Z tego co wiem to nie da się odpiąć D+ D- tak by system tego nie wykrył - USB działa tak że komp ciągle naparza w USB "hej masz coś to dawaj" i jak nie dostanie zwrotki to wie że odpięte.
@atehxx: mam obecnie ugreen usb switch, który między dwa PC potrafi 4 porty USB przepinać i zajmuje to te mniej wioęcej 2-3 sekundy, więc podobnie. myślałem że uda się zejść niżej, a w sferze marzeń był hotkey na klawiaturze (jak w rozwiązaniach logitech o których wcześniej ktoś wspomniał).
myśłałem że udało by się np. pod scroll locka podpiąć arduino które opędzi to przełączenie szybciej, ew. przełącznik, ale teżwydaje mi się że
@DelPierdo: Też mam od dawna pewną koncepcję teoretyczną jak by to mogło być zrobione z wykorzystaniem właśnie jakiegoś mikrokontrolera z USB - Zgłaszał by się na dwa kompy jednocześnie, a sam robił za proxy dla źródłowych urządzeń i kierował ich dane na wybrany komp, a drugi komp by tylko sądził że urządzenia są ale nic akurat nie mają do powiedzenia.
Np. takie Arduino Pro Micro z ATmega32U4 zgłasza się do kompa