Wpis z mikrobloga

#bekazlewactwa Moja córka ma 9 lat. Nie ma telefonu komórkowego, tabletu, nic. Nie będzie miała do czasu osiągnięcia pełnoletności. Możecie sobie pierniczyć, że w szkole jej pokażą - może. Ale to będzie o niebo lepiej niż to #!$%@?, które dosięga ludzi z własną elektroniką.
  • 66
  • Odpowiedz
  • 0
@Karbon315: Lubisz swoją skrajność i potępiasz moją po czym plusujesz znaleziska o rekordowych samobójstwach wśród młodzieży albo inne tego typu artykuły, które są z tym powiązane. I wcale tego powiązania nie widzisz.
  • Odpowiedz
@arysto2011: Już niedługo dowiesz się, że dziecko nie jest twoją własnością, tylko państwa więc korzystaj, póki czas. naucz chociaż dzieciaka w chatGPT, bo bez tego w szóstej klasie wyląduje w szkole specjalnej jako niedorozwinięte.
  • Odpowiedz
Lubisz swoją skrajność


Jaka jest moja skrajność?

plusujesz znaleziska o rekordowych samobójstwach wśród młodzieży albo inne tego typu artykuły,


Przejrzałeś co wykopuję? To jeszcze mógłbyś poczytać artykuły ale dokładnie bez wybierania zdań pasujących do własnej tezy.

@arysto2011: Elektronika jest zła, social media są złe ale twoje metody wychowawcze są super, bo co złego może stać. Przecież wyobcowanie i bycie odrzutkiem to nic takiego, kto by z takiego powodu popełniał samobójstwo. Samobójstwa
  • Odpowiedz
@arysto2011: Kiedyś gdy wejdzie w dorosłość i będzie miała problemy z technologią być może wypomni ci, że zrobiłeś jej krzywdę. W dzisiejszym cywilizowanym świecie, nie da się normalnie funkcjonować bez cyfryzacji, jest ciągły postęp i to nie tylko zło wcielone, ale też coś co wiele rzeczy w życiu ułatwia, to nie tylko sam tiktok i facebook, powinieneś to dobrze wiedzieć, bo sam przecież z tych ułatwień na pewno korzystasz.
  • Odpowiedz
  • 3
W dzisiejszym cywilizowanym świecie, nie da się normalnie funkcjonować bez cyfryzacji


@Jajozjadakure: tIK TOK I INSTA I ONLYFANS, MMA i inne gówna TO NIE JEST CYWILIZACJA.

Generalnie wasz opór to miód na moje serce. Wiem, że robię dobrze. Korzystam z tych ułatwień, a nawet je tworzę i dlatego moje zdanie pozostaje niezmienne. Jak najmniej cyfrowego życia do czasu ukształtowania osobowości.

Obecnie rośnie już drugie albo trzecie pokolenie #!$%@? przez portale i
  • Odpowiedz
wasz opór to miód na moje serce. Wiem, że robię dobrze.


@arysto2011: Ale jaki opór? ja ci w żadnym wypadku nie próbuje mówić jak masz wychować dziecko. Przeczytaj jeszcze raz na spokojnie co napisałem w poprzednim wpisie, zrobisz jak uważasz.
  • Odpowiedz
@arysto2011: Nie rozwalisz tym systemu. Albo dziecko ma talenty i gołe baby mu w tym nie przeszkodzą żeby stać się wybitnym człowiekiem, albo nie ma i wtedy tylko je unieszczęśliwisz, wpędzisz w kompleksy, odseparujesz od rówieśników, stworzysz socjopatę, zamkniętego w sobie nerda, którego kariera może skończyć się na pisaniu driverów do drukarek. Z genami nie wygrasz i nie przegrasz. Sceptycznie podchodzę do tego pomysłu.
  • Odpowiedz
  • 0
@ADDERM: A może zostanie wybitnym genetykiem, albo psychologiem znającym naturę człowieka, bo z nią zawsze będzie miała kontakt. A nerdy pytające ChatGPT o najprostszą rzecz będą przychodzić do niej po poradę jak poznać prawdziwą partnerkę i skąd wiadomo, że jest się zakochanym.
  • Odpowiedz
@arysto2011: Dziecko nie będzie twoim najlepszym wyobrażeniem samego ciebie tylko sobą. Pamiętaj o tym myśląc o czasach kiedy będzie ci musiało zmieniać pieluchy.
  • Odpowiedz
  • 0
@ADDERM: Już trenuje sobie robota do zmieniania pieluch. Dziecko nie jest mi do tego potrzebne. Twoje średniowieczne wyobrażenia o tym dlaczego ludzie mają dzieci są śmieszne. Moja córka osiągnie 100 razy więcej niż ja. Będzie sobą w każdym calu. I na pewno nie będzie idiotką sterowaną przez portale spolecznościowe.
  • Odpowiedz
@arysto2011: Takie wyobrażenie kariery poszło już do lamusa. Nie ma już genialnych naukowców. Są tylko marketingowe twarze zespołów. Jak w drużynie kolarskiej.
  • Odpowiedz