Wpis z mikrobloga

@huncwot_ @markhausen dużo osób otwiera działalność w PL i uciekają do DE, NL i inne. Po prostu się boją lub nie potrafią otworzyć działalności za granicą. Wiele pośredników woli, aby faktury wystawiane były przez Polską firmę. Ja sam, jak wyjeżdżałem tylko na pare tygodni to na działalności w polsce. Nie dość, że pracujesz dla niemca to zostawiasz w polsce podatek. Także to takie same dane jak o zarobkach, gdzie wliczają się też
@markhausen: fajny wykresik - też takie sobie w paincie potrafię narysować
"te firmy zamknęli" jakie i gdzie
i cały czas czekam na przykłady tych firm co uciekły przed pisowskim reżimem. wystarczy, że by był taki jeden przykład, to od razu było by tym zaspamowany cały wykop.
dla zagranicznych firm jesteśmy celem nowych oddziałów a nie miejscem z którego się ucieka
Zapytałem o przykłady firm które uciekły z Polski. Zamiast tego dostałem kretyński wykresik, zakłamujący rzeczywistość.
Czemu mnie nie dziwi, że na wasze gusta, to zupełnie wystarczy?
@mj24 @Zara_wracam @zajete1 @Leniek @KrolWlosowzNosa @CarlChryniszzswics @Klozapina @Ukasz03 @dassem @KaiserBrotchen @markus666 @brh77603 @vesper_ Cernold @kemek @duszy-szum @Freddy-Krueger @deziom @gtk90 @scriptkitty @janekplaskacz @BadaczCzosnekElementarnych
źródło: Zrzut ekranu 2023-03-26 o 10.59.31
Btw cały czas przy rekordowo wysokim PKB


@huncwot_: https://businessinsider.com.pl/gospodarka/pkb-ostro-w-dol-jeden-z-najwiekszych-spadkow-w-historii/r8dh0g5

PKB takie tekordowe ze chooj

rekordowo niskie bezrobocie


@huncwot_: https://obserwatorgospodarczy.pl/2023/01/08/gospodarka-hamuje-a-bezrobocie-w-polsce-pozostanie-bardzo-niskie-dlaczego/

"Pogarszającą się demografia naszego kraju sprawia, że podaż pracy maleje. Jak donosi Piotr Bujak, w tym roku podobnie, jak w zeszłym, o ponad 100 tys. osób więcej odejdzie na emeryturę, niż wejdzie na rynek pracy".

Niskie bezrobocie spowodowane starzejącym się społeczeństwem, a nie dobrą kondycją gospodarki. Zajebiście.

zagraniczne firmy uciekają z
@huncwot_: nie jedyne, ale śmieszy mnie to ze do przekazu partyjnego zawsze trzeba wpleść jakiegoś tuska.

Wklejasz twitta mówiącego o tym jak Polska jest świetnym miejscem dla biznesu, w odniesieniu do wpisu wykopka o odpływie firm. Z tym ze twitt odnosi sie do raportu „ Country Index for Family Businesss”. A family business raczej nie będzie uciekać za granice.
Co do wykresu, to piszesz że firmy pobrały dotacje i się zwinęły
@Arluk: cały czas mamy wysokie PKB, tani manipulancie, pokazałeś jedynie chwilowy spadek
niskie bezrozbicie mamy przede wszystkim dlatego, że jest bardzo duża liczba miejsc pracy
i tak, dlatego, że mamy gospodarkę w świetnej kondycji a nie jak pisał ten łeb w ZAPAŚCI
no i ten trzeci przykład to na co? na te uciekające firmy? xd
źródło: 65D8C9F8-B0D1-4C8A-BB1A-BCB30B8273E5
@huncwot_:

Tesco zwinęło biznes, z powodu PiSu XD a nie z powodu złego zarządzania, no tak było XD

Tym argumentem możesz zakwestionować każdą zamkniętą działalność. Przy każdej możesz powiedzieć, że to wina złego zarządzania a nie rządu. Ot, po prostu firma nie poradziła sobie z warunkami stawianymi przez rząd bo była źle zarządzana.

BTW z Polski właśnie powoli wychodzi Carrefour. Wychodzi w sposób planowy, cały czas powiększając franczyzę.

No i na
@Bujak: zadałem proste pytanie, o przykłady firm jakie uciekły z Polski. na razie jako jedyny przykład dostałem "Tesco" :D
jak zerkniesz wyżej, to wstawiłem screena (wcześniej wstawiłem link ale to za duży wysiłek by w niego kliknąć) ile warte są te wykresiki
@janekplaskacz:
jprdl... typie, pierwszy lepszy fragment artykułu z Google
"Tesco w swoich sklepach sprzedaje tyle co Lidl, chociaż dysponuje dwa razy większą powierzchnią" tak, to wina Kaczyńskiego a nie złego zarządzania xd
inne supermarkety, w tym czasie odnotowują rekordowe zyski...
@janekplaskacz: Tesco wychodzi z Polski, przez złe zarządzanie
Carrefour bo nie dali rady konkurować z innymi marketami
mam cię wyręczać w używaniu Google?
to mają być te przykłady firm uciekający z PL...
@janekplaskacz: i gdzie masz tam powód, dlaczego zwijają się z Polski?
nie w każdym przypadku geniuszu, tylko napisałeś o Tesco i w tym przypadku jest to złe zarządzanie. ile razy ci mam jeszcze pisać to samo
@janekplaskacz: ja fikam fikołki.... jprdl
ostatni raz ci odpisuje, bo nie chce mi się wałkować tego samego
tesco:
https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artykul/smutny-koniec-tesco-w-polsce-rozgrywa-sie-na-naszych-oczach-ostatni-gasi-swiatlo-felieton/3
Carrefour:
https://spidersweb.pl/bizblog/wielka-szansa-dla-ppk/
"W naszym kraju Carrefour przez lata starał się zawojować rynkiem, ale konkurencja na zbytnie harce nie pozwoliła i francuska sieć cały czas pozostawała w tyle."
dla ciebie to i tak będzie wina PiSu
dobra, nara
porównując do przeszłości,

porównując do innych krajów

porównując do zadłużenia

coś by się pewnie tam jeszcze znalazło


@huncwot_: To tak samo jak np. Bangladesz, Filipiny, Somalia
@huncwot_:
Spiders web:

Ciągle ubywa klientów, spada sprzedaż.


BUSINESS INSIDER:

W 2021 r. przychody Carrefoura w Polsce wyniosły 2,1 mld euro. Zysk operacyjny całej grupy urósł o 13,3 proc. do poziomu 1,9 mld euro. Zysk netto firmy wyniósł nieco ponad miliard euro i był wyższy od zeszłorocznego rezultatu o 431 mln euro.
@huncwot_:

huehuehue wyjaśniam takim dzbanom, jaki kretyński jest ten wykres a ty amebo jedyne co zauważyłaś, to nazwisko Tuska huehuehue


Dosłownie niczego nie wyjaśniłeś, a wykres, który podaje suche dane nazywasz kretyńskim xD
Oczywiście dorzucenie Tuska to był przypadek i wcale nie było to wrzucone prowokacyjnie xD

Serio wolę wierzyc, że ktoś Ci placi za te wpisy, a nie, że jesteś poprostu takim kretynem.
@Duszqable: suche dane xd, tak bardzo suche, że nawet nie podano ich źródła a niżej podałem, w jaki sposób się nimi manipuluje xd
rozmowa z wami, to nie jest jak grochem o ścianę, to jest jak #!$%@?ć was sztachetą po łbie a wy się pytacie co to za melodia
@huncwot_: Jak wyciągniesz głowę z dupy to ogarniesz, że nikt o zdrowych zmysłach, kto nie reprezentuje korporacji nie chce tutaj inwestować. Mieliśmy taki przypadek że bogata firma z UK chciała u nas otworzyć magazyn centralny bo brexit, a mają sporo klientów z europy, a trzeba podkreślić że są jedyną firmą na kontynencie, która oferuje te konkretne produkty i ostatnio zarobili miliony £, które chcą inwestować. Wystarczyło im zasięgnąć informacji o "nowym
@latarnikpolityczny: to przejrzyj jeszcze raz geniuszu.
taki wykresik to sobie może każdy stworzyć w paincie, w 5 minut
w dodatku wyjaśniłem na podstawie danych i faktów, że te wykresiki są #!$%@? warte
ale dla takich jak ty dane i fakty, są tylko ok, gdy wpasowują się w twój wąski i płytki rozumek