Wpis z mikrobloga

@huncwot_:

Tesco zwinęło biznes, z powodu PiSu XD a nie z powodu złego zarządzania, no tak było XD

Tym argumentem możesz zakwestionować każdą zamkniętą działalność. Przy każdej możesz powiedzieć, że to wina złego zarządzania a nie rządu. Ot, po prostu firma nie poradziła sobie z warunkami stawianymi przez rząd bo była źle zarządzana.

BTW z Polski właśnie powoli wychodzi Carrefour. Wychodzi w sposób planowy, cały czas powiększając franczyzę.

No i na
@Bujak: zadałem proste pytanie, o przykłady firm jakie uciekły z Polski. na razie jako jedyny przykład dostałem "Tesco" :D
jak zerkniesz wyżej, to wstawiłem screena (wcześniej wstawiłem link ale to za duży wysiłek by w niego kliknąć) ile warte są te wykresiki
@janekplaskacz:
jprdl... typie, pierwszy lepszy fragment artykułu z Google
"Tesco w swoich sklepach sprzedaje tyle co Lidl, chociaż dysponuje dwa razy większą powierzchnią" tak, to wina Kaczyńskiego a nie złego zarządzania xd
inne supermarkety, w tym czasie odnotowują rekordowe zyski...
@janekplaskacz: Tesco wychodzi z Polski, przez złe zarządzanie
Carrefour bo nie dali rady konkurować z innymi marketami
mam cię wyręczać w używaniu Google?
to mają być te przykłady firm uciekający z PL...
@janekplaskacz: i gdzie masz tam powód, dlaczego zwijają się z Polski?
nie w każdym przypadku geniuszu, tylko napisałeś o Tesco i w tym przypadku jest to złe zarządzanie. ile razy ci mam jeszcze pisać to samo
@janekplaskacz: ja fikam fikołki.... jprdl
ostatni raz ci odpisuje, bo nie chce mi się wałkować tego samego
tesco:
https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artykul/smutny-koniec-tesco-w-polsce-rozgrywa-sie-na-naszych-oczach-ostatni-gasi-swiatlo-felieton/3
Carrefour:
https://spidersweb.pl/bizblog/wielka-szansa-dla-ppk/
"W naszym kraju Carrefour przez lata starał się zawojować rynkiem, ale konkurencja na zbytnie harce nie pozwoliła i francuska sieć cały czas pozostawała w tyle."
dla ciebie to i tak będzie wina PiSu
dobra, nara
porównując do przeszłości,

porównując do innych krajów

porównując do zadłużenia

coś by się pewnie tam jeszcze znalazło


@huncwot_: To tak samo jak np. Bangladesz, Filipiny, Somalia
@huncwot_:
Spiders web:

Ciągle ubywa klientów, spada sprzedaż.


BUSINESS INSIDER:

W 2021 r. przychody Carrefoura w Polsce wyniosły 2,1 mld euro. Zysk operacyjny całej grupy urósł o 13,3 proc. do poziomu 1,9 mld euro. Zysk netto firmy wyniósł nieco ponad miliard euro i był wyższy od zeszłorocznego rezultatu o 431 mln euro.
@huncwot_:

huehuehue wyjaśniam takim dzbanom, jaki kretyński jest ten wykres a ty amebo jedyne co zauważyłaś, to nazwisko Tuska huehuehue


Dosłownie niczego nie wyjaśniłeś, a wykres, który podaje suche dane nazywasz kretyńskim xD
Oczywiście dorzucenie Tuska to był przypadek i wcale nie było to wrzucone prowokacyjnie xD

Serio wolę wierzyc, że ktoś Ci placi za te wpisy, a nie, że jesteś poprostu takim kretynem.