Wpis z mikrobloga

@huncwot_ @markhausen dużo osób otwiera działalność w PL i uciekają do DE, NL i inne. Po prostu się boją lub nie potrafią otworzyć działalności za granicą. Wiele pośredników woli, aby faktury wystawiane były przez Polską firmę. Ja sam, jak wyjeżdżałem tylko na pare tygodni to na działalności w polsce. Nie dość, że pracujesz dla niemca to zostawiasz w polsce podatek. Także to takie same dane jak o zarobkach, gdzie wliczają się też
@markhausen: fajny wykresik - też takie sobie w paincie potrafię narysować
"te firmy zamknęli" jakie i gdzie
i cały czas czekam na przykłady tych firm co uciekły przed pisowskim reżimem. wystarczy, że by był taki jeden przykład, to od razu było by tym zaspamowany cały wykop.
dla zagranicznych firm jesteśmy celem nowych oddziałów a nie miejscem z którego się ucieka
Zapytałem o przykłady firm które uciekły z Polski. Zamiast tego dostałem kretyński wykresik, zakłamujący rzeczywistość.
Czemu mnie nie dziwi, że na wasze gusta, to zupełnie wystarczy?
@mj24 @Zara_wracam @zajete1 @Leniek @KrolWlosowzNosa @CarlChryniszzswics @Klozapina @Ukasz03 @dassem @KaiserBrotchen @markus666 @brh77603 @vesper_ Cernold @kemek @duszy-szum @Freddy-Krueger @deziom @gtk90 @scriptkitty @janekplaskacz @BadaczCzosnekElementarnych
huncwot - Zapytałem o przykłady firm które uciekły z Polski. Zamiast tego dostałem kr...

źródło: Zrzut ekranu 2023-03-26 o 10.59.31

Pobierz
Btw cały czas przy rekordowo wysokim PKB


@huncwot_: https://businessinsider.com.pl/gospodarka/pkb-ostro-w-dol-jeden-z-najwiekszych-spadkow-w-historii/r8dh0g5

PKB takie tekordowe ze chooj

rekordowo niskie bezrobocie


@huncwot_: https://obserwatorgospodarczy.pl/2023/01/08/gospodarka-hamuje-a-bezrobocie-w-polsce-pozostanie-bardzo-niskie-dlaczego/

"Pogarszającą się demografia naszego kraju sprawia, że podaż pracy maleje. Jak donosi Piotr Bujak, w tym roku podobnie, jak w zeszłym, o ponad 100 tys. osób więcej odejdzie na emeryturę, niż wejdzie na rynek pracy".

Niskie bezrobocie spowodowane starzejącym się społeczeństwem, a nie dobrą kondycją gospodarki. Zajebiście.

zagraniczne firmy uciekają z
@huncwot_: nie jedyne, ale śmieszy mnie to ze do przekazu partyjnego zawsze trzeba wpleść jakiegoś tuska.

Wklejasz twitta mówiącego o tym jak Polska jest świetnym miejscem dla biznesu, w odniesieniu do wpisu wykopka o odpływie firm. Z tym ze twitt odnosi sie do raportu „ Country Index for Family Businesss”. A family business raczej nie będzie uciekać za granice.
Co do wykresu, to piszesz że firmy pobrały dotacje i się zwinęły
@Arluk: cały czas mamy wysokie PKB, tani manipulancie, pokazałeś jedynie chwilowy spadek
niskie bezrozbicie mamy przede wszystkim dlatego, że jest bardzo duża liczba miejsc pracy
i tak, dlatego, że mamy gospodarkę w świetnej kondycji a nie jak pisał ten łeb w ZAPAŚCI
no i ten trzeci przykład to na co? na te uciekające firmy? xd
huncwot_ - @Arluk: cały czas mamy wysokie PKB, tani manipulancie, pokazałeś jedynie c...

źródło: 65D8C9F8-B0D1-4C8A-BB1A-BCB30B8273E5

Pobierz