Wpis z mikrobloga

no na pewno nie w firmy zwiazane z zywnoscia czy restauracje - bo to tez podstawowe potrzeby. Koniec makdonaldow czy hotdogow w zabce, nie ma zarabiania na podstawowych potrzebach.

Podobnie wszystko zwiazane z budowlanka - bo to zwiazane z mieszkaniem i podstawowymi potrzebami.

Seks tez jest podstawowa potrzeba, znacjonalizowac durex! Nie beda sie bogacic na podstawowych potrzebach.

Dalej, podstawowa potrzeba jest przemiesczanie sie, ale tutaj akurat PiS sie upewnia ze panstwo bedzie
@mickpl: otóż to, jest druga strona medalu. Ja nie jestem politykiem ani ekonomistą, nie wiem #!$%@? co powinno się zmienić, ale wiem że to jest bardzo zła sytuacja że spora część Polaków do usranej śmierci siedzą na drogich wynajmach podczas gdy masa mieszkań stoi pusta bo np ktoś w ten sposób lokuje sobie kapitał.

To jest #!$%@? po prostu niepoprawne, nie powinno tak być. I mówię to z perspektywy osoby, która
@mickpl:

tylko zwykłe 35 metrów gdziekolwiek z dostępem do tramwaju


Tramwaj jeździ w 32 (albo 16, zależy który link z googla ma rację) z ponad 900 miast w Polsce i wszystkie to w miarę duże miasta, ale kto by o tym pamiętał xD
"rozdawnictwo i socjal" pierwsi wyciągają łapy po milionowe dotacje od państwa i UE.


@mackbig: w imię jakiej wolnorynkowej zasady mają zrezygnować z odzyskania swoich własnych ukradzionej z podatków części pieniędzy?

Hipokryzja to by była wtedy gdyby wyciągali łapy po nie swoje pieniądze, ale wtedy trzeba być permanentnie bezrobotnym prawicowcem, rzadko spotykane combo
gdzie najbogatsi wykupują na tyle dużo żywności, że dla całej reszty społeczeństwa dostępność się zmniejsza a rosną ceny.


@kazal: no patrz, zywnosc jest duzo tansza wiec mogliby spokojnie wszystko wykupic, a jednak z jakiegos powodu tego nie robia. Jeszcze lepszy biznes, bo bez mieszkania ostatecznie sie przezyje, mozna mieszkac w 10 osob, a bez jedzenia juz nie.
Zli kapitalisci nie chca zarobic?
Marza deweloperow wg dostepnych danych to okolice 20%, przy
no patrz, zywnosc jest duzo tansza wiec mogliby spokojnie wszystko wykupic, a jednak z jakiegos powodu tego nie robia.


@yhbgrobdoivbvwamsv: Ale Ty rozumiesz coś takiego jak analogia?

bez mieszkania ostatecznie sie przezyje, mozna mieszkac w 10 osob


Jeszcze chwilę pomyślisz i do czegoś dojdziesz, jesteś na dobrej drodze. :D

Marza deweloperow wg dostepnych danych to okolice 20%, przy czym to nie uwzglednia kosztow dewelopera, tylko golej budowy mieszkania, mozna wiec zalozyc
tylko o flipperach, rentierach i funduszach inwestycyjnych skupujących masowo mieszkania z rynku, przez co podaż dla zwykłych ludzi jest znacząco zredukowana.


@kazal: no patrz, i akurat ci fliperzy i rentierzy kupuja mieszkania zamiast duzo bardziej potrzebnego jedzenia na ktorym daloby sie duzo bardziej wszystkich wycisnac. Jakas zmowa, ze tylko mieszkania skupuja xD

Ale Ty rozumiesz coś takiego jak analogia?


@kazal napiaslem ci ze trzy przyklady, ale nie pasuja ci utartego obrazu
@yhbgrobdoivbvwamsv: chce, żeby typowa rodzina która uczciwie pracuje mogła za życia kupić sobie mieszkanie, a nie siedzieć do usranej śmierci na wynajmie. A nie, żebym komuś kupował, albo żeby ktoś je budował ludziom za darmo. Ale flipperami gardzę zawsze i wszędzie, to nie jest produktywny, pozytywny dla społeczeństwa biznes, to jest bycie gnida które sie opłaca.
chce, żeby typowa rodzina która uczciwie pracuje mogła za życia kupić sobie mieszkanie, a nie siedzieć do usranej śmierci na wynajmie


@larvaexotech: a nie chcesz zeby wszyscy byli piekni madrzy i zdrowi? Ani bogaci?

pozytywny dla społeczeństwa biznes


@larvaexotech o, a jaki biznes Ty robisz albo pracujesz? Zeby sie nie okazalo ze nie jest dobry dla spoleczenstwa, bo np. bogaci jedna osobe czy wciska chlam...
Ale pewnie żyj dalej w świecie gdzie wystawienie korwinowej budki z parówkami to panaceum na całe zło świata.


@larvaexotech: Ale ja nigdzie nie twierdze, ze to panaceum. Ty za to twierdzisz, ze chcesz zeby wszyscy mieli dobrze i mieszkania za uczciwa cene, przy czym sam masz swoje i robisz nic zeby inni tez mieli. Klasyczne sygnalizowanie cnoty poprzez pomaganie cudzymi rekami.
@yhbgrobdoivbvwamsv: mówienie o tym że chce aby inni mieli OK wynika z faktu, że nie patrze na czubek własnego nosa.

Co wolisz, żebym krzyczał na lewo i prawo jaki to super zaradny jestem bo zarabiam więcej niż prezydent i premier razem wzięci, bo jestem specjalistą w branży IT?

Uważam, że na mieszkanie powinien mieć szanse każdy kto uczciwie pracuje. I to nie znaczy, że chce aby ludzie oddawali swoje mieszkania biednym
Co wolisz, żebym krzyczał na lewo i prawo jaki to super zaradny jestem bo zarabiam więcej niż prezydent i premier razem wzięci, bo jestem specjalistą w branży IT?


@larvaexotech: wolalbym zebys cos w tym kierunku zrobil, a nie pieprzyl co inni maja robic.

Ale też absurdem jest to że typowa rodzina w której np para ma łącznie 6k dochodu ma być skazana na gnicie do usranej śmierci na wynajmie. #!$%@? ze
wolalbym zebys cos w tym kierunku zrobil, a nie pieprzyl co inni maja robic.


@yhbgrobdoivbvwamsv: ja jestem od swojej roboty, państwo od swojej. Nie jestem specjalistą od wszystkiego, to rola państwa i polityków żeby naprawiać takie patologie - nie moja.

Ale Ty oczywiście trollujesz i spłycasz wszystko do tego, że mam coś tam rozdawać. No nie, system ekonomiczno-prawny nie może opierać się o tym że ktoś tam będzie coś tam komuś
No nie, system ekonomiczno-prawny nie może opierać się o tym że ktoś tam będzie coś tam komuś dawał,jak mu się zachce i będzie miał dobry humor. Władza powinna zrobić tak, żeby każdy miał szansę a podatki są środkiem do realizacji tego celu.


@larvaexotech: ah, czyli klasycznie - jak kali zarabiac to dobrze, bo przeciez ty ciezko pracujesz. Jak ludzie budujacy mieszkania zarabiaja, bo z tego wynika 80 do 90% ceny, to