Wpis z mikrobloga

Powinna istnieć komisja która chodzi po sklepach i supermarketach i oznacza ilość śmieciowego żarcia w danym sklepie. W postaci np 30% w tym sklepie jest godna diety białego człowieka. Itd. reszta to syf i chłam

Każdy sklep powinien mieć nakaz na szyldzie wywieszać numer zdrowego żarcia który aktualnie posiada. Coś jak cena na stacji benzynowej.
Dodatkowo każdy produkt powinien być oznaczony etykietą na przodzie opakowanie w skali.

1-3/10 śmieciowe żarcie
4-5/10 od biedy ujdzie
6-8 godne jedzenie
9-10/10 super jedzenie

Produkty 6-10/10 miały by zniżkę z podatków i producenci również dostawali by ulgi z podatków aby propagować rywalizacje w górę a nie jak obecnie jest ciągnięcie w dół

Dzięki temu sklepy by rywalizowały między sobą i rozwiązało by to wiele problemów bo nawyk jedzenia zdrowo by się rozpropagował na szeroką skalę.

Producenci papu musieli by walczyć o miejsce w takim sklepie dając jedzenie bez zbędnego cukru i innego świństwa bo z automatu byli by straceni.

#bekazpodludzi
#logikarozowychpaskow
#logikaniebieskichpaskow
#dietapudelkowa
#uk
#zakupy
#jedzenie
#zywnosc
#gospodarka
#oszczedzanie
#logika
#takaprawda
#takasytuacja
#przemyslenia
#zalesie
  • 20
@fizzly: rewolucję od czegoś trzeba zacząć,
Sklepy i producenci szybko by się przestawili na godne jedzenie bo im by się to opłaciło
Żaden supermarket nie chciał by mieć migającego wyświetlacza z liczbą 10-15% to wszystko co mamy do zaoferowania jeśli chodzi o godne produkty
@adamsowaanon: no chance, zwłaszcza że dobre jedzenie to drogie jedzenie. Były takie sklepy, patrz Piotr i Paweł np albo Alma - obie sieci padły. Ludzi nie stać na kupowanie dobrego jedzenia więc kupują syf, zwłaszcza teraz ten trend będzie postępować, kiedy inflacja szaleje. Druga sprawa, kto miałby wyznaczać te kryterium że coś jest dobre a coś nie? Skończyłoby się tak jak ta "skala zdrowego żywienia" która teraz obowiązuje (nutriscore), która rzekomo
@Voltix: pewnie zajęło by to trochę czasu ale mniej nowych chorych by napływało do leczenia, a ci już chorzy może tez by zdrowieli z czasem.
No obecnie śmieciowe jedzenie jest tańsze od zdrowego,
A mój pomysł ma wykiprowac ten chory system do ścieku
Ludzie nie jedzą taniego szajsu ze względu na smak tylko dlatego, że ich na lepsze nie stać.


@niegwynebleid: i to właśnie chcę dzięki mojemu pomysłowi zmienić,
Dobre jedzenie będzie tanie bo bez podatków i z ulgami dla producentów a śmieciowe żarcie będzie drogie i utrudniane.