Wpis z mikrobloga

@Krupier: i co w tym dziwnego? Prawdą jest, że przejścia z dwoma pasami ruchu to patologia, której nie widziałem w żadnym kraju, w którym byłem. Sygnalizacja świetlna nie zawsze zdaje egzamin, bo wszystko zależy od natężenia ruchu, jakie mamy w danym miejscu. Czasami najlepszym rozwiązaniem jest wspomniana kładka lub też, w miejscach o mniejszym natężeniu ruchu przejście, na którym pieszy jest pozbawiony pierwszeństwa. Niestety to ostatnie rozwiązanie nie występuje w polskich
@Krupier: to jakieś dzbany, w okolicy gdzie mieszkam zainstalowano kilka świateł na przejściach przez ulicę dwupasmową.

wcześniej zginęło tam kilka osób, i brak możliwości wyprzedzania przed przejściem był upierdliwy. no a skoro zginęli ludzie, to ograniczonko do 30 + progi.

teraz zrobili światła, mogę wyprzedzać przed przejściem, do tego te światła włączają się tylko, jak ktoś chce przejść - idealnie.
@wesolarzapka

i co w tym dziwnego? Prawdą jest, że przejścia z dwoma pasami ruchu to patologia, której nie widziałem w żadnym kraju, w którym byłem.


To mało widziałeś. ¯_(ツ)_/¯

A to w tym dziwnego, że co chwila choćby na tym portalu ludzie domagają się świateł na takich przejściach. Jak widać jeśli już dojdzie do realizacji tych pomysłów to jednak przestaje im się to podobać.

Po prostu polskim kierowcom się nie dogodzi.

Pieszemu
@Krupier:

To mało widziałeś. ¯(ツ)


więc pokaż mi takie przejście na drodze dwupasmowej z ruchem niekierowanym światłami. Najlepiej w Niemczech lub Szwecji, bo tam bywam najczęściej, może być na mapach google. Jeżeli nie znajdziesz to w jakimś innym kraju, gdzie liczba wypadków z udziałem pieszych jest wyraźnie mniejsza. Możesz sobie darować, bo nie znajdziesz nigdzie takiej patologii, a takie przejścia znajdziesz co najwyżej w pobliżu skrzyżowań.

A to w
@Krupier: W Niemczech nie ma nigdzie jakichś przejść przez 2 pasy może poza dziwnymi skrzyżowaniami w centrach miast. Do tego gdy są już przejścia bez świateł poza centrami miast to nawet nie ma zebry i nikt pieszych nie puszcza. A jakoś jest bezpieczniej. Dodatkowo tylko w Polsce widziałem przejście (i to dużą ich ilość) pod miastem (w obszarze zabudowanym) z jednego pustego pola na drugie puste pole. Serio, kto z tego
@wesolarzapka

więc pokaż mi takie przejście na drodze dwupasmowej z ruchem niekierowanym światłami. Najlepiej w Niemczech lub Szwecji, bo tam bywam najczęściej, może być na mapach google. Jeżeli nie znajdziesz to w jakimś innym kraju, gdzie liczba wypadków z udziałem pieszych jest wyraźnie mniejsza. Możesz sobie darować, bo nie znajdziesz nigdzie takiej patologii, a takie przejścia znajdziesz co najwyżej w pobliżu skrzyżowań.


E, czekaj. To nie znajdę, ale znajdę? XD

I wybacz,
@Krupier:

I wybacz, że nie robię zdjęć takim przejściom jak odwiedzam inne kraje.


wybaczam, bo wiem, że nigdy innego kraju nie odwiedziłeś. Sąsiednie województwo to jeszcze niezagranica ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ty po prostu czasem zwróć uwagę na to, że to nie jest jakiś jedynie polski ewenement.


Jest. Ja w przeciwieństwie do ciebie mogę to potwierdzić

Tak, to dokładnie te same osoby z imienia i nazwiska.

Zasrajmy
@wesolarzapka

wybaczam, bo wiem, że nigdy innego kraju nie odwiedziłeś. Sąsiednie województwo to jeszcze niezagranica ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Idę o zakład, że odwiedziłem więcej krajów w Europie niż ty.

Jest. Ja w przeciwieństwie do ciebie mogę to potwierdzić


Komentarzem w internecie? Ok.

Jak widać czytanie ze zrozumieniem to nie jest twoja najmocniejsza strona.


Jak widać zrozumienie prostego komentarza cię przerosło.

XD


Co? Zaskoczony, że piesi uczestnicy dróg