Wpis z mikrobloga

  • 237
@SynGromu: W większości robót jak powiedziałem że umiem używać formuł to karyniska z HRów już patrzyły na mnie jak na programistę.
  • Odpowiedz
@SynGromu: mnie to najbardziej rozwalaja ludzie którzy wpisują w CV że znają excela na poziomie średnio zaawansowanym a potrafią co nawyżej zsumować kilka komórek xD
  • Odpowiedz
@SynGromu: Boże, jakie to prawdziwe. Nienawidzę to mało powiedziane, w szkołach powinni się na nim skupić. Dziecku mówię, ogarnij exela, będziesz niezastąpiony.
  • Odpowiedz
@szynszyla2018: w google sheet i google script też się bawię. Fajnie jest to ze możesz swoje cele w tym osiągnąć i potem cała reszta tylko mówi wow i w pracy zajmujesz się tylko zarządzaniem swojego kodu. Zajmuje ci to 1h dziennie alw mówisz ze 5h u masz Luz. Pythonem z SQL do Google sheet tez można pobierać dane i fajne rzeczy robić, lepsze niż Tableau czy tam jakiś qlick
  • Odpowiedz
@SynGromu @Floyt @Deykun @KwasneJablko
Pytanie do bardziej doświadczonych, czy serio warto się tego uczyć? Mam mnóstwo materiałów ale brakuje mi motywacji do nauki. Z drugiej strony, nie wiem w co włożyć ręce i Excel wydaje mi się najlepszym możliwym sposobem na podniesienie swoich kompetencji.
  • Odpowiedz
@typeczek:

Pytanie do bardziej doświadczonych, czy serio warto się tego uczyć?

Excel jest dobrym narzędziem jak zawodowo zajmujesz się tabelkami, analizą dany (badanie trendów i robienie wykresów to obrazujących) jest mnóstwo prac biurowych w których on się przydaje. Jak chcesz być programistą to język programowania a nie Excel. Trochę bezkierunkowość twojego pytania wskazuje, że nie powinieneś, ucz się tego co potrzebujesz. Czy warto się uczyć francuskiego żeby podnieść swoje kompetencje?
  • Odpowiedz