Wpis z mikrobloga

Właśnie jestem po opłaceniu miesięcznych rachunków.
Takie małe podsumowanie mojego hulaszczego trybu życia.

Kredyt - 2500 (na stałej stopie jeszcze prawie 2 lata siedzę - epic win)
Przedszkole publiczne żłobek prywatny 2 dzieci - 1950zl
Prąd - 220
Woda - 280
Gaz (ciepła woda, ogrzewanie) 450. W lato spada do stówki.
Śmieci 120
Internet, tv 110
Telefony - 60
Raty za sprzęt do domu (zerówki) - 480
Paliwo do prywatnego auta - 280
Abonamenty dodatkowe - Netflix, spotify, legimi, f1pro 100
Siłownia 50

Razem - 6600 xD a gdzie żarcie, wydatki dodatkowe, ciuchy, jakieś wyjścia, lekarzy.

To nie jest kraj dla biednych ludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#inflacja #zycie #polska #drozyzna #rachunki
  • 624
@Cotamslychacnatymwykopie
Za styczeń 160kWh, za wrzesień 125kWh, latem ok. 110 kWh: pralka raczej na krótkich programach - chyba że coś się bardzo wybrudziło, lodówka, mikrofala, podgrzewacz wody, piekarnik, płyta indukcyjna, zmywarka krótkie programy ale dobre środki - wtedy nie ma osadów, 2 komputery, brak TV i radia - z wyboru. Oświetlenie V-TAC na podzespołach Samsunga - pierwsze LED-y, które nie padają co chwilę. Wolimy poczytać i posłuchać, czasem coś z neta się
@neo78: sam muszę jeszcze kredyt wziąć żeby cokolwiek swojego mieć, a ty mi tu gadasz że moje dzieci, które nie istnieją, będą musiały kredyt brać, z czym do ludzi
@Ujemuje: chyba że dziecku podpadniesz, mało jest takich rodzin gdzie rodzice są wręcz torturowani psychicznie, a nawet fizycznie? bardzo dużo jest takich gdzie dzieci nie utrzymują żadnych kontaktów z rodzicami.
@Cotamslychacnatymwykopie: Nie rozumiem za stary jestem. Jeśli chodzi o wpis to starożytni wiedzieli że kredyt to niewolnictwo. Im więcej chętnych na kredyty tym droższe mieszkania. Cena budowy mieszkania przez dewelopera to często nawet tylko 30% ceny sprzedaży mieszkania. Większość nie umie w oszczędzanie i haruje większość życia na raty z których ponad 50% to zysk z których arystokracja kupuje jachty. I jeszcze taktuj dom/mieszkanie jak każdy inny przedmiot a unikniesz rozczarowań.
musisz być bardzo samolubnym człowiekiem, jeśli posiadasz dzieci tylko po to, żeby się ktoś Tobą zajął na starość


@reznerek: tak, tylko po to je trzymam... jak rozumiem ty nie jesteś samolubny i nie pomagasz rodzicom gdy sytuacja tego wymaga. Powodzenia z kotkiem gdy będziesz miał w wieku 60-70 lat problemy dla ciebie nie do przeskoczenia, mam nadzieję że mruczuś zamiast lizać sobie jaka to jakoś ci pomoże.
Śmieci 120


@kubas_782: przed reformą śmieciową PO za śmieci płaciło się jakieś 30zł miesięcznie, albo jeszcze mniej bo była realna konkurencja. Teraz drobniejsi zostali wygryzieni, a ci co zostali zawyżają ceny pod byle pretekstem. Nie dziwi mnie to zupełnie. We Włoszech interesem śmieciowym zajmuje się mafia. U nas to samo.
ale ja nie mam kotka i mam dzieci. Ty na pewno do mnie chciałeś to napisać?


@reznerek: mój błąd, wróciłem do dyskusji po czasie i myślałem że to napisał osobnik który woli mieć kota zamiast dzieci.
nie wiem czy patologii, po prostu nie raczyli dać mi ani grosza na mieszkanie, mimo możliwości. A dzieci wolę nie mieć i zapewnić sobie samemu to, czego mi brakuje, a nie pchać się w pieluchy i powielać problem.


@fenbekus: masz rację, lepiej się nie rozmnażaj.... nie powielaj problemu.
@kubas_782: to wszystko jeszcze rpzede mną, a jest ryzyko, że jednak z nadodrza nie zdążę się wymknąć :P od jednych znajomych słyszałem, że żłobek 1200, przedszkole niby 500 ale z dopłatą czy coś. nie wiem na ile to miarodajne na tutejsze osiedle.