Wpis z mikrobloga

Ta cała sprawa z papieżem jest idealnym modelem jak PiS od kilkunastu lat dzieli Polskę.
1. Pojawia się jakiś temat - papież, Smoleńsk, aborcja, Trybunał etc
2. Partia wydaje jednoznaczne stanowisko.
3. Każdy kto się nie zgadza ten lewak, antypolak, wróg i skrzyżowanie Stalina z Leninem.

Nie ma absolutnie żadnego miejsca na jakiekolwiek niuanse, na dyskusję, na argumenty - każdy kto takie kwestie porusza trafia do jednego wora. PSL robiło jakieś fikołki wokół papaja i co? I nic, równie dobrze Kosiniak mógłby pokazać na mównicy sejmowej najostrzejsze cenzo, tak samo by był potraktowany. W pewnym sensie istnieje totalna opozycja - to PiS ją stworzył, bo dla PiSu nie ma opozycji innej niż totalna.

#bekazpisu #neuropa #2137
Pobierz
źródło: OTYwL3VfMS9jY19mMzk1Mi9wLzIwMjMvMDMvMDkvMTIxMS83NjAvNWZhMTE0MDQ2ZGEwNDMzMmI5NDQ3ZGQwNjY4YTVhZGIuanBlZw==
  • 48
a gdzie jest miejsxe na dyskusje z drugiej strony? Papiez gealcil male dzieci i #!$%@? i koniec.

@RumperPrumper: W sytuacji gdy jedna ze stron ma nieproporcjonalnie więcej władzy i w zasadzie pełną kontrolę nad dowodami - mówię tu oczywiście o Kościele + rządzie - to trudno aby druga strona mogła podjąć dyskusję.

Bo my nie oczekujemy dyskusji "czy papież wiedział" tylko dyskusji "pora oczyścić kościół z pedofili, niezależnie od tego jak
papier pokaz a nie jakis cytat wyjety z kontekstu. Konkretny dokument potwierdzajacy to ze Papiez umyslnie i celowo ukrywal lub chronil pedofilow.


@RumperPrumper: Jak to jest, że z jednej strony Karol Wojtyła to tytan intelektu, wielki myśliciel i filozof, a z drugiej strony staruszek, który nie ma dostępu do telewizji, radia, gazet i nie ma zielonego pojęcia o tym, co dzieje się organizacji, której przewodzi?
ale rozmawiamy o tym czy wiedzial o przypadkach pedofilii w kosciele czy o tym ze osobiscie i celowo ukrywal winnych tych haniebnych czynow?


@RumperPrumper: A Hitler osobiście mordował żydów w obozach koncentracyjnych? Co to w ogóle za pytanie? Czy Karol Wojtyła "osobiście i celowo ukrywał"? Jak to sobie wyobrażasz? Że wsiadał do papamobile, jechał na daną plebanię i pedofila osobiście wywoził w bagażniku na inną parafię?
Przede wszystkim rozmawiamy o tym,
ze wiedzial ze dany ksiadz jest pedofilem i z ta wiedza zdecydowal o uchronieniu go przed konsekwencjami wydajac decyzje o przeniesieniu.


@RumperPrumper: Decyzję o przeniesieniu na inną parafię wydaje biskup, a nie papież. Nie mówimy o pojedynczych przypadkach przenoszenia, ale o systemowym ukrywaniu przestępców w celu ochrony organizacji.
Poczytaj sobie o Degollado

Proceder seksualnego wykorzystywania dzieci (molestowanie seksualne ok. 30 małoletnich członków Legionu, w latach 1940–1970) i seminarzystów przez Maciela trwał
@Kuklak: czyli sytuacja tozsama gdy jak np Zenek na produkcji zesra sie do kadzi z dzemem to za zniszczenie wizerunku firmy i wyplacenie odszkodowan odpowiada wlasciciel firmy, poniewaz to on jest szefem, mimo ze to nie on nasral.
czyli sytuacja tozsama gdy jak np Zenek na produkcji zesra sie do kadzi z dzemem to za zniszczenie wizerunku firmy i wyplacenie odszkodowan odpowiada wlasciciel firmy, poniewaz to on jest szefem, mimo ze to nie on nasral.


@RumperPrumper: Będziesz mógł porównywać te sytuacje w momencie, w którym:
- kierownik Zenka był informowany o jego poprzednich wyczynach
- kierownik Zenka informował biuro właściciela firmy
- Zenek został przeniesiony do innej fabryki, gdzie
@RumperPrumper: nie oskarżamy właściciela o to, że nasrał do dżemu (chociaż jak też to wyjdzie, to się nie zdziwię). Oskarżamy o to, że Zenka nie wyrzucił z pracy, tylko dal podwyżkę, a zapasu dżemu nie zniszczył tylko kazał dalej pakować do słoików i sprzedawać.

W ogóle jak tu z tobą dyskutować? Dostałeś link do dowodów, płaczesz coś o aplikacji i że reportażu nie będziesz oglądać. Ale ta dyskusja od początku jest
Dostałeś link do dowodów


@PrankmeisterXD: dostalem link do strony ktora wymusza instalowanie jakiejs aplikacji.

reportażu nie będziesz oglądać.


@PrankmeisterXD: wolalbym przeczytac konkretny dokument bez sluchania co o tym dokumencie powinienem myslec lub jak go interpretowac.

Czy te "nowe dowody i zeznania swiadkow" sa scisle tajne ze nikt nie potrafi mi ich pokazac?

Dodatkowo widze w opisie tego reportazu ze autor ujawnia szokujace WNIOSKI a nie DOWODY.
@loginnawykoppl: prawda: za to opozycja z pod znaku PO przez lata przodowała w agresywnych atakach na PiS i jego sympatyków. Teraz TVP wygrywa i ten wyścig, ale warto o tym pamiętać mimo, że to mniej szkodliwe niż budowej ostrych podziałów wokół symboli.
to uczucie gdy TVN wygrał materiałem o papaju PISowi następną kadencje.


@eltanol3000: eee tam. Choćby się waliło i paliło poparcie dla PiSu zmieni się co najwyżej w granicach błędu statystycznego i niezależnie czy mówimy o spadku czy wzroście. Kto miał się określić już dawno się określił. W polskiej polityce wszyscy okopani jak pod Verdun i szans na przełamania frontu brak.
TVN załatwił PIS 3 kadencję tym atakiem na papieża. Brawo TVN.

@ery78: Z jakiegoś powodu mam cię opisanego jako "pisuar" - widać miałem rację, że dostaliście nowe wytyczne i wszyscy powtarzacie to samo xD
@loginnawykoppl:

Nie ma absolutnie żadnego miejsca na jakiekolwiek niuanse, na dyskusję, na argumenty - każdy kto takie kwestie porusza trafia do jednego wora.


Popatrz na liczbę wykopów tego znaleziska i ile osób podjęło jakąś merytoryczną dyskusję:
https://wykop.pl/link/7040985/ks-isakowicz-zaleski-wyjasnil-co-naprawde-stoi-za-zeznaniami-ksiezy

Tobie również nie chodzi o dyskusję, tylko o propagandę, bo skupiasz się na wyimaginowanej otoczce sprawy, zamiast na jej meritum, po to, aby fałszywie udawać, że masz rację i dostać od opozycyjnych trolli trochę