Wpis z mikrobloga

@pies_ogrodnika: tak, i na niedziele też. Jeśli na daną jednostkę chorobową jest przewidziany okres rekonwalescencji to może zahaczyć o weekend. Czasami lekarz się pyta czy osoba pracuje w sobotę, niedzielę; warto powiedzieć wtedy, że tak. Finansowo lepiej dla pracownika bo dostaje dodatkową kasę.
gripex żeby choroba się nie rozwinęła xD


@smieszny: to na pewno. W przypadku złowrogiego koronawirusa to by tylko pogorszyło jego stan a nie polepszyło ale fachura jest.
@lubaxd:
niby zrozumiałe, ale z drugiej strony co za po je baństwo, że w tym kraju nie mają pracodawcy funduszy na zatrudnianie zapasowych pracowników jak jakiś zachoruje
Albo w ogóle zawsze powinno być o 30% personelu niz trzeba - wszyscy zdrowi to pracują na 70%, a jak jakiś chory to reszta pracuje na 100%
@lubaxd: typowy Polak zwyczajny żyjący w kulcie wiecznego #!$%@?
L4, urlop? Kto to widział
Bezpłatne nadgodziny? Oczywiście, jak jest robota to trzeba zrobić. Jak będę pracował więcej to firma mnie doceni.
Tfu na takich Polaków niewolników
@lubaxd: jestem na grupce na FB "historie z januszexów" czy coś takiego. Jak ktoś opisuje, że w toksycznej atmosferze/mobbingu rzucił wypowiedzeniem i L4 to zaraz znajduje się grono niewolników z batem, że jakie L4 jak nie był chory itd. W tym kraju nigdy się nic nie zmieni.

Teraz pracuję w bardziej "mieszanym" środowisku w magazynie, ale na poprzedniej hali było dużo więcej Polaków. Jak zaczęło mi biodro wysiadać, to z lekarzem
@lubaxd: xD Trochę podobnie miałem jak wziąłem UŻ ostatnio, pewna osoba stwierdziła, że to musi być megakac, albo coś poważniejszego bo przecież tego się nie bierze ot tak jak nic nie boli :D Najlepsze, że ostatnio taki urlop brałem z parę lat temu...
@kopek: a po co brać na dni wolne? Zwolnienie chorobowe pomniejsza wynagrodzenie zasadnicze o 1/30 za każdy dzień absencji chorobowej(L4, opieka ZUS).

Tak wiec branie L4 tez na weekend to strzał w kolano bo zmniejszasz sobie znacząco pobory.
bylo go #!$%@? ze teraz jestes przez niego chory, bo zamiast siedziec w domu to lazil do pracy i zarazal wszystkich


@paweucio: Dokładnie, króciutko z takim, jak nie zgasisz jak peta to będzie bezustannie się znęcał.
@xelewag: w jaki sposób dodatkowa kasa za l4 na urlopie? l4 pomniejsza wynagrodzenie o 1/30 za każdy dzień nieobecności, wynagrodzenie zaś to 80% podstawy chorobowej wyliczanej na podstawie wynagrodzenia z 12 miesięcy przed wystąpieniem choroby. Nijak się to nie kalkuluje.