Wpis z mikrobloga

Dostałem znacznie mniejsza wypłatę za styczeń. Od razu zaczęłam pisać do firmy mejla o co chodzi z prośbą o wyregulowanie wypłaty. Dzisiaj dopiero odpisali na mejla
I dali załącznik
"Hi SpokesBoy

unfortunately the tax office was not able to confirm your submitted tax ID () and therefore we had to recalculate your salaries without the ID and on tax class 6.
Please double-check your tax ID and support with an official document with it.
Unfortunately we can no longer access taxes in 2022, your overpaid taxes you'll get reimburse by the tax office via your "Einkommensteuererklärung", the needed tax certificate I am attaching to this message.

Thanks for your understanding!

kind regards,"

Zapytałem mojego menadżera o co chodzi on odpisał "Okay
There is problem with you Tax ID
Therefore they have considered it as tax class 6

Please check you tax ID again and submit it as soon as possible
May be before 6th of March

If you have paid extra in 2022 , tax office will repay you back"
Jak zapytałem kiedy mi oddadzą odpisał "You need to consult tax office"

Jak do tej pory wszystkie moje wypłaty były prawidłowe a tax idi oczywiście posiadam.

Może ktoś mi wyjaśnić o co chodzi?

#emigracja #niemcy #berlin #emigrujzwykopem #kradziez
Spokesboy - Dostałem znacznie mniejsza wypłatę za styczeń. Od razu zaczęłam pisać do ...

źródło: pobrane (5)

Pobierz
  • 3
@Spokesboy A nie dostałeś paska za styczeń? Dla Ciebie najważniejsze jest brutto czy zgodne z tym co na umowie. Resztę sobie załatwisz przez zeznanie podatkowe na koniec roku. Dla pewności sprawdź czy mają prawidłowe ID i klasę podatkową z tym co masz z Finanzamtu. Jeżeli nie załatwiłeś tego to szybciutko do FA poproś o Steuerklasse.
@szejas: zgodnie z tym co na umowie, pasek wypłaty dostałem
wszystkie moje poprzednie wypłaty były prawidłowe. Tylko teraz dali mi szósta grupę podatkowa...( ͡° ʖ̯ ͡°) piszą że ich system nie przetworzył mojego stojer idi
Mam iść do urzędu z tym żeby mi zwrócili moje pieniądze ale jeszcze nigdy nie załatwiałem takich spraw w Niemczech
@Spokesboy 6 grupa podatkowa jest bodajże gdy nie masz stałego miejsca zameldowania, bo ono jest jakby połączone z Steuer id. Jeśli nie masz meldunku to uznają, że pojechałeś do Polski i wchodzisz na klasę 6 jako dojeżdżający z innego kraju do pracy. Tak z doświadczenia moich znajomych,moge się gdzieś mylić. Idź do Finanzamt.