Wpis z mikrobloga

Życie jest zajebiste i pomyśleć że jeszcze 3 lata temu siedziałem w Polsce i byłem pełny marzeń których zrealizować nie mogłem bo zarobki rzędu 2500 PLN. Zmarnowane 8 lat życia na pracę w Polsce bo przecież może będzie lepiej. Nie będzie, i jedyne co dała mi Polska to stany depresyjne i ciągły stres. #emigracja to najlepsza decyzja podjęta w życiu. Z etapu pełnego marzeń wylądowałem na etapie kiedy wszystko co chce mogę zrealizować bo pieniądze oszczędzają się same. Jak jesteście młodzi, pracowici i macie trochę oleju w głowie i opcje na wyjazd to śmiało. Nie ma co się bać i za kilka lat sobie podziękujcie.
#niemcy #zagranico #pieniadze #chwalesie
Qiudo - Życie jest zajebiste i pomyśleć że jeszcze 3 lata temu siedziałem w Polsce i ...

źródło: IMG_20230226_103202

Pobierz
  • 102
@Qiudo: Dlatego dobrze jakbyś napisał czym się zajmujesz i jakie zarobki w tym zawodzie są możliwe w Polsce bo narazie to wygląda na dużą ilość tekstu a mała ilość sensu. Coś w stylu uwierz w siebie a cały wszechświat się do ciebie uśmiechnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oczywiście, że z umiejętnościami nie robi się za 1800 ale z sama odwagą i językiem niemieckim nie dostaje się też
@Itslilianka: @jedrek1212 co? xD
W Lidlu to ja robię tylko zakupy
@trq jeżeli źle czujesz się w kraju to warto, w kwestiach finansowych gdybyś był w stanie tyle zarobić w DE to też warto. Pomijając aspekt finansowy to zwyczajnie tutaj się żyje lepiej. Pierwotnie emigrowałem dla pieniędzy ale jak się już tutaj żyje wygodnie i zazna się spokoju to gdyby mi ktoś teraz zaproponował 10-15 k za pracę w Polsce to
@erni13: uwierz w siebie a cały wszechświat uwierzy w Ciebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kalosz667 myślę że z 1/3 tego to papierosy, niestety jest to nałóg którego nijak nie mogę się wyzbyć xD
@Sephirionn zazdro, gdybym wyjechał w tym wieku to pewnie już miałbym chatę z ogródkiem a tak niestety jeszcze z rok-dwa muszę poczekać.
@Kresse pracowałem z człowiekiem który w Polsce zarabiał 20 lat temu około
@trq: Moim zdaniem lepiej zostań w PL, sam musisz zdecydować, zobaczyć czy ci się spodoba, dla mnie PL wygrywa z DE i za żadne skarby nie chciałbym tam mieszkać. Domy u nas to wille. Byłem mieszkałem, zacofanie w administracji mocne, bankowość mierna, sieci tel mierne. Wszystko listownie. Policja ok ale jeśli im sie coś nie spodoba to Polska przy nich to przemiła pani ze sklepu. Ogromny socjal dla rodzin, dobra płaca
@erni13: raczej nie realne by z roboty w której w pl można zarobić ok. 4k netto w Niemczech dostać 3k netto euro, na stanowisku na którym pracowałem ostatnio w pl można dostać właśnie ok. 4k netto, pracujac w Niemczech miałem 1.8-1.9k netto, gdybym znał perfekt niemiecki i poszedł na to stanowisko bezpośrednio np. do mercedesa czy BMW mógł bym wyciągnąć może 2.2k netto ale to już max