Wpis z mikrobloga

Lubię deszczowe jesienno zimowe poranki. Wtedy na autostradach można spotkać cały przekrój społeczeństwa zaczynając od lotników (jak przeleci to widzisz tylko opadające kropelki wody za nim) przez normalnych, ciemnych ("panie, dzienne wystarczą, szkoda marnować żarówek"), latarników (obowiązkowo przeciwmgielne) i kończąc na tych bezpiecznych (20 letnie opony nie radzą sobie z wodą więc maks 80km/h). Najlepsze jest combo bezpiecznych latarników :). Szkoda, że taki latarnik nie wie, że w większości osobówek przeciwmgielne sąsiadują ze światłem stopu. W takim przypadku gdy non stop świeci to pierwsze to bardzo ciężko dostrzec drugie (stop) i odpowiednio szybko zareagować w sytuacji np awaryjnego hamowania

#polscykierowcy (choć to raczej fenomen całej Europy) #przemyslenia #deszcz
Pobierz
źródło: temp_file.png800397051508128226
  • 7
czekaj, normalne, pozycyjne a ostatnie dwa to nawet nie znaju


@ol_Io: przeciwmgielne tył i przód

właśnie z tego powodu światło przeciwmgielne jest 1 położone niesymetrycznie, a światła hamowania są 3, symetryczne


@Kouros: w idealnym świecie jest tak jak piszesz. Realnie trzecie światło czasami gorzej świeci niż postojówki a zwykłe światła stopu nie ma takiej "siły przebicia" gdy ktoś jedzie na przeciwmgielnych

nigdy nie zrozumiem tego narzekania na przecimglowe, że niby
@Kai Długimi też walisz ludziom po oczach? Bo jazda xxx km w mokry zmrok za kims na przeciwmgłowym to katorga. Btw jaki ma sens ciągle palenie tylnego przeciwmgłowego gdy za Tobą ktoś wiele kilometrów jedzie?

Tak robią Ukraińcy od zawsze, bez względu na pogodę. Wielu Polaków przy lekkim deszczu juz dostaje z tym kur.icy.
@Ar_0: @DunningKruger: Przednich przeciwmgłowych nie mam w ogóle, tylnego nie pamiętam kiedy ostatnio użyłem, pewnie w jakąś #!$%@?ą mgłę albo śnieżyce. Po prostu nie mam choroby wzroku i jak ktoś przede mną jedzie na przeciwmgłowych to mi to nie przeszkadza. Wam panowie radzę wizytę u okulisty, może da się coś z tym zrobić.
A co do uwagi o ukraińcach to widzę, że mamy tu eksperta od ukraińców xD Mieszkam bardzo
@Kai Nie jestem ekspertem, po prostu tu gdzie mieszkam (Niemcy) od lat jest tak ze jak na autostradzie w dobrych warunkach widoczności ktoś na tylnym przeciwmgłowym jedzie to na 100% Ukrainiec.