Wpis z mikrobloga

Mirki proste pytanie do osób trenujących trojboj/siłowo

Moje parametry 193cm wzrostu waga 115
Wyniki w trójboju
Siad 190
Martwy 230
Bench 170

Wszystko git progresja jest ale mam duży problem z odcinkiem lędźwiowym. Jeżdżę ciężarówka po 10 godzin dziennie i po prostu momentami myślę że się rozsypie przez ten cholerny lędźwiowy. Najgorsze jest to chce wyniki śrubować jeszcze bardzo mocno.

Co mi polecicie i jak mogę sobie pomóc żeby w wieku 40 lat nie skonczyc na wózku. Momentami ból jest tak silny że nie mogę wstać z łóżka tylko bokiem jak robak.

Odnośnie techniki to wszystko wg. trenera w normie. Nie robię kocich grzbietów,mobilność mam bardzo dobra.
Byłem u kilku fizjoterapeutów to też nie mieli zastrzeżeń odnośnie czegoś rażącego.

W czymś mogę sobie pomóc ewentualnie może ktoś miał podobny problem i go wyprostował ?

#trojboj #mirkokoksy #silownia #trening
  • 4
@mikelvo: Stress, ucisk na nerw i inne rzeczy, idź do lekarza. Lekarz być może zaleci blokadę nerwu a możesz mieć operację. Jeśli to mięsień to badania nie wykażą nic a i nie ma na to żadnej operacji( bywa i tak nie wszystko da się zoperować) Ja też mam problem z całą prawą stroną, jak rano wstaję to sztywny jak kłoda... Fizjoterapia nie zawsze też jest zalecana.. Być może będziesz musiał z
i inne rzeczy, idź do lekarza. Lekarz być może zaleci blokadę nerwu a możesz mieć operację. Jeśli to mięsień to badania nie wykażą nic a i nie ma na to żadnej operacji( bywa


@mikelvo: sprobuj rozciagac ledzwiowy po treningu na rozne sposoby albo po siadach albo martwych powiś troche na drazku ile wytrzymasz na pelnym rozluznieniu, moze pomoc i moze chodzi ze dyski scisniete i tam wszystko spiete wokol
@mikelvo: więcej ruchu, spacery itd. Zakładam, że twój dzień wygląda tak- jeździsz w pracy, jedziesz na siłownie i tam robisz boje, akcesoria i do domu. Mając pauzę wyjdź sobie pochodzić i się rozruszać. Po prostu więcej ruchu, a nie tylko statycznie ćwiczenia.