Wpis z mikrobloga

Wyjaśni mi ktoś ten fenomen jedzenia robaków na wykopie (szczególnie wśród prawaków)? Przecież nikt wam tego do mordy nie będzie wpychał. Każdy człowiek sam decyduje o swoim menu bo najpierw jedzenie trzeba kupić, potem oporządzić i przygotować. Zastanówcie się. Czy na dzień dzisiejszy (oprócz babć) wpycha wam do gardła coś na siłę? Jakieś firmy wykryły nisze a oszołomy jak zwykle się zesrały. Ciekawe ile razy w swoim życiu jedliście koszeline, nie będąc świadomym jej pochodzenia.
#jedzenie #jedzzwykopem #bekazpodludzi #bekazprawakow #robaki #nowywykop
Tetsuya - Wyjaśni mi ktoś ten fenomen jedzenia robaków na wykopie (szczególnie wśród ...

źródło: 119082903_2762291190537001_1310730838554327556_n

Pobierz
  • 74
Prawie z roboty mnie #!$%@? i nie mogłem wyjechać. A znajomym odmówiono leczenia w szpitalu.

@Bloodborn: mnóstwo takich wątków prawa strona nakręca, a wokół siebie tego nie widzę, więc jak nie jesteś w stanie na proste pytanie odpowiedzieć to stawiam na to, że to farmazon.

Trochę rozumiem tą taktykę na sianie strachu i opresji, ale to się szybko zużyje jak ludzie pare razy zobaczą, że to bujda.
mnóstwo takich wątków prawa strona nakręca, a wokół siebie tego nie widzę, więc jak nie jesteś w stanie na proste pytanie odpowiedzieć to stawiam na to, że to farmazon.


@e_m_p: jeśli pytasz o konkretny przepis na poziomie prawa krajowego to taki wg mojej wiedzy nie był uchwalony, ALE nie przeszkadzało to podmiotom państwowym (np służba zdrowia) jak i prywatnym (jak w moim przypadku) grozić mi konsekwencjami (nie zdrowotnymi) braku przyjęcia szczepionki,
@Tetsuya: Mnie robaki nie przeszkadzają pod warunkiem, że będzie istniał wolny wybór i jasna informacja na produkcie. Ale obawiam się, że lewactwo, które ma fobie na punkcie wolności plus bierze w łapę od lobbystów, zrobi wszystko, żeby tak nie było.
@Tetsuya:

Pytałem się na jbzd pod memem na ten temat i (po wielkim zminusowaniu pytania) mi wytłumaczyli:

1) Produkty z "mąką ze świerszczy" mają być według nich nieoznakowane i leżeć na półkach koło zwykłych. A nawet jeśli będą znakowane, to tylko etap przejściowy.

2) To zezwolenie jest "gotowaniem żaby" żeby ludzie się przyzwyczajali a głównym celem jest całkowite wycofanie produktów zbożowych, gdyż "robaki mają mniejszy ślad węglowy".

3) Produkty zbożowe mają
@Tetsuya: Chodzi o sprzeciw wobec kolejnej debilnej idei. Sprawa żarcia robactwa jest powiązana z walką z klimatem czy odejściem od spożywania mięsa w ogóle, zmiany będą się naturalnie rozwijać w złym kierunku. Ludzie po prostu widzą, że są bezradni na te kolejne rewelacje unijnych komuchow i się buntują za wczasu, z przeświadczeniem, że i tak nie mają wpływu co tak u góry ktoś wymyśli. Człowiek, jego potrzeby, swoboda w podejmowaniu codziennych
A i w sumie nie wiem co jest złego w mące że świerszczy


@cutecatboy: przyswajalność białka, łańcuchy aminokwasowe? Jest różnica między jedzeniem śladowych ilości czegoś, a robienia z tego głównego składnika pożywienia. Zjedz łyżkę soli i daj znać jak wrażenia :D
@Tetsuya: ci wszyscy debile już #!$%@?ą robaki bo nawet takie przeciery dla małych dzieci mają normy w tym zakresie ilości fragmentów insektów w produkcie.
@Tetsuya: Poszperaj sobie informacji o hodowlach wieprzowiny bądź drobiu w Polsce. Kłody pod nogi, sztuczne regulacje, ultra niskie ceny w skupach, a w sklepach podwyżka o 100% w ciągu roku. Hodowle są zamykane na potęgę, nawet te działające bez problemu przez wiele lat.
Daleko mi do foliarza, ale to co się #!$%@? na rynku mięsa to nie jest naturalny trend i stawiam sobie pytania, o co kurna chodzi?
@Tetsuya: Problem wg mnie jest taki, że jest wiele głosów (głównie lewica) o odbieraniu możliwości jedzenia mięsa ( cyt:."mięso ma być tak drogie, żeby na nie było stać tylko najbogatszych"). Danie opcji jedzenia chityny w tym kontekście jest tylko etapem pośrednim do tego celu. Czy będzie ktoś owady wpychał do mordy? Nie, biedniejsi sami zaczną jeść, bo inaczej umrą z głodu. Przymus dobrowolny. Ludzie tu piszą o podobieństwie do szczepionki -