Wpis z mikrobloga

@CarlChryniszzswics: No zawsze elity wmawiają innym, że oni się urodzili prawowici i dlatego rzadzą, a inni się nie urodzili prawowici. I co najśmieszniejsze - to przez tysiące lat działało i ludzie w to wierzyli xd Wypisz wymaluj bajki feudalizmu.

@Flypho Dobra dobra, a pierścień kto niósł i swoją duszę musiał zniszczyć? Aragorn zawsze z nimi był? Że już o Gandalfie nie wspomnę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@aegispolis: @Flypho mnie to bardziej przypominało tych bogatych z wyścigu szczurów co zakładali się o wszystko bo tu też się pewnie założyli czy hobbitom się uda czy nie inaczej po prostu wysłaliby te jednego z orłów żeby wrzucił do wulkanu ten pierścień. Jeden z magów mógł zrobić orła niewidzialnym na przykład
ja mysle, ze szukasz mysli antykapitalistycznej, w ksiazce przygodowej, napisanej w prostym systemie walki dobra i zla, w oparciu o katolickie wartosci.


@qusqui21: Ja myślę, że komentuję mema i raczej jak już, to doszukuję się schematów kulturowo-społecznych obecnych również w tego rodzaju opowiadaniach, bo i czemu miały by nie być obecne. One tam są z resztą, nie trzeba się doszukiwać.

Ale skądś ty wziął katolickie wartości tam? Doszukałeś się ich, mimo
defincja moralnosci, jest wzgledna. Autor byl katolikiem, wiec kompas moralny byl zbudowany na podstawie wyznania autora.


@qusqui21: Skąd niby założenie, że autor wywodzi swój kompas moralny właśnie z religii, a nie skąd inąd, a także ze postanowił go przelać na tę książkę? Według ciebie wszystko, co pisze katolik, automatycznie przekazuje religijne wartości?

@Heroina340 No to stary do woja i na front z paczką lembasów. Podobne rzeczy tym Hobbitom groziły :P
@aegispolis: ale gadasz glupoty a nawet nie znasz twórczości Tolkiena xD zaczynaj od samego Aragorna, to on chronił Shire a Hobbici nawet o tym niewiedzieli. Ryzykowwl zyciem, a pierscienia nie mogl nieść, bo jego pradziad zginal wlasnie przez moc pierscienia i on również moglnulec jego wplywowi. Latwiej powstrzymac hobbita z pierscieniem niż króla lub czarodzieja.
Elfy walczyly tysiace lat z Morgothem potem z Sauronem aby Ci nie zniszczyli Srodziemia. A nie
Że już o Gandalfie nie wspomnę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@aegispolis: A co chcesz o Gandalfie wspominać? Przecież ty nie masz absolutnie pojęcia o czym mówisz xD
Gandalf nigdy by nie wziął pierścienia, bo zagroziłoby to bezpieczeństwu świata, a sam poświęcił życie dla drużyny w walce z Balrogiem. Bez Gandalfa i tego co robil przez lata oni by byli w głębokiej dupie
Skąd niby założenie, że autor wywodzi swój kompas moralny właśnie z religii, a nie skąd inąd, a także ze postanowił go przelać na tę książkę? Według ciebie wszystko, co pisze katolik, automatycznie przekazuje religijne wartości?


@aegispolis: o matko, ale mnie rozbawiłeś :D
Zawsze mnie to zastanawia, jak to jest że ludzie skrzywieni ideologicznie wypowiadają się z taką pewnością siebie.
Swoją drogą, poczytaj o Tolkienie.
@KosmicznyPaczek: Litości, Władca pierścieni dłuży się jak sraczka, Hobbit jest jeszcze gorszy, od 30 minuty już niczego się nie spodziewamy.
Po stokroć lepsze są Willow, Labirynt Fauna, Vidocq, Gwiezdny pył i fantasy dla dzieci: Koralina, Czarownica, Alicja w krainie czarów. Nawet Harry Potter i Piraci z Karaibów są ciekawsi.

Na IMDb słusznie ludzkość oceniła duuuużo wyżej Tytanica niż te słabe adaptacje znakomitego Tolkiena.
No ale rozumiem że mem jest z doopy,
@KosmicznyPaczek: najlepszy XD XD XD XD XD



To już lepiej star warsy trzeba było wkleić, też średnie, w dodatku zniszczone z zdeptane i oplute nowymi częściami, ale coś się w nich przynajmniej dzieje i są równie popularne.