Wpis z mikrobloga

  • 774
@aegispolis
Przecież Aragorn ruszył w drogę razem z hobbitami i własnoręcznie #!$%@? się z orkami i negocjował z jakimiś zombie ryzykując życiem xD. No bez jaj, że się wysługiwał hobbitami.
  • Odpowiedz
@CarlChryniszzswics: No zawsze elity wmawiają innym, że oni się urodzili prawowici i dlatego rzadzą, a inni się nie urodzili prawowici. I co najśmieszniejsze - to przez tysiące lat działało i ludzie w to wierzyli xd Wypisz wymaluj bajki feudalizmu.

@Flypho Dobra dobra, a pierścień kto niósł i swoją duszę musiał zniszczyć? Aragorn zawsze z nimi był? Że już o Gandalfie nie wspomnę. ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
No zawsze elity wmawiają innym, że oni się urodzili prawowici i dlatego rzadzą, a inni się nie urodzili prawowici.


@aegispolis: przeciez aragorn nie robil tego zeby zostac krolem, ba poswiecil wiele lat na obronie shire, o czym hobbity nawet nie mialy pojecia.
  • Odpowiedz
@aegispolis: @Flypho mnie to bardziej przypominało tych bogatych z wyścigu szczurów co zakładali się o wszystko bo tu też się pewnie założyli czy hobbitom się uda czy nie inaczej po prostu wysłaliby te jednego z orłów żeby wrzucił do wulkanu ten pierścień. Jeden z magów mógł zrobić orła niewidzialnym na przykład
  • Odpowiedz
ja mysle, ze szukasz mysli antykapitalistycznej, w ksiazce przygodowej, napisanej w prostym systemie walki dobra i zla, w oparciu o katolickie wartosci.


@qusqui21: Ja myślę, że komentuję mema i raczej jak już, to doszukuję się schematów kulturowo-społecznych obecnych również w tego rodzaju opowiadaniach, bo i czemu miały by nie być obecne. One tam są z resztą, nie trzeba się doszukiwać.

Ale skądś ty wziął katolickie wartości tam? Doszukałeś się ich,
  • Odpowiedz
Ale skądś ty wziął katolickie wartości tam? Doszukałeś się ich, mimo że autor ich tam nie zawarł? ( ͡º ͜ʖ͡º)


@aegispolis: defincja moralnosci, jest wzgledna. Autor byl katolikiem, wiec kompas moralny byl zbudowany na podstawie wyznania autora.
  • Odpowiedz
defincja moralnosci, jest wzgledna. Autor byl katolikiem, wiec kompas moralny byl zbudowany na podstawie wyznania autora.


@qusqui21: Skąd niby założenie, że autor wywodzi swój kompas moralny właśnie z religii, a nie skąd inąd, a także ze postanowił go przelać na tę książkę? Według ciebie wszystko, co pisze katolik, automatycznie przekazuje religijne wartości?

@Heroina340 No to stary do woja i na front z paczką lembasów. Podobne rzeczy tym Hobbitom groziły
  • Odpowiedz
@aegispolis: ale gadasz glupoty a nawet nie znasz twórczości Tolkiena xD zaczynaj od samego Aragorna, to on chronił Shire a Hobbici nawet o tym niewiedzieli. Ryzykowwl zyciem, a pierscienia nie mogl nieść, bo jego pradziad zginal wlasnie przez moc pierscienia i on również moglnulec jego wplywowi. Latwiej powstrzymac hobbita z pierscieniem niż króla lub czarodzieja.
Elfy walczyly tysiace lat z Morgothem potem z Sauronem aby Ci nie zniszczyli Srodziemia. A
  • Odpowiedz
Że już o Gandalfie nie wspomnę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@aegispolis: A co chcesz o Gandalfie wspominać? Przecież ty nie masz absolutnie pojęcia o czym mówisz xD
Gandalf nigdy by nie wziął pierścienia, bo zagroziłoby to bezpieczeństwu świata, a sam poświęcił życie dla drużyny w walce z Balrogiem. Bez Gandalfa i tego co robil przez lata oni by byli w głębokiej dupie
  • Odpowiedz
Skąd niby założenie, że autor wywodzi swój kompas moralny właśnie z religii, a nie skąd inąd, a także ze postanowił go przelać na tę książkę? Według ciebie wszystko, co pisze katolik, automatycznie przekazuje religijne wartości?


@aegispolis: o matko, ale mnie rozbawiłeś :D
Zawsze mnie to zastanawia, jak to jest że ludzie skrzywieni ideologicznie wypowiadają się z taką pewnością siebie.
Swoją drogą, poczytaj o Tolkienie.
  • Odpowiedz
@KosmicznyPaczek: Litości, Władca pierścieni dłuży się jak sraczka, Hobbit jest jeszcze gorszy, od 30 minuty już niczego się nie spodziewamy.
Po stokroć lepsze są Willow, Labirynt Fauna, Vidocq, Gwiezdny pył i fantasy dla dzieci: Koralina, Czarownica, Alicja w krainie czarów. Nawet Harry Potter i Piraci z Karaibów są ciekawsi.

Na IMDb słusznie ludzkość oceniła duuuużo wyżej Tytanica niż te słabe adaptacje znakomitego Tolkiena.
No ale rozumiem że mem jest z
  • Odpowiedz
@KosmicznyPaczek: najlepszy XD XD XD XD XD



To już lepiej star warsy trzeba było wkleić, też średnie, w dodatku zniszczone z zdeptane i oplute nowymi częściami, ale coś się w nich przynajmniej dzieje i są równie popularne.
  • Odpowiedz