Wpis z mikrobloga

Witam,

Mojej mamie - osobie bezrobotnej, płacącej dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne w kwocie ok. 600zł od dobrych kilku lat - składka zdrowotna wzrosła do miesięcznej kwoty 60 000zł (!!!) począwszy od końca listopada jak widać na załączonym screenshocie ze strony ZUS PUE. Nie przyszło żadne pismo, nic, kompletnie nic, nawet żadnego komunikatu odnośnie wprowadzonej "zmiany". W dniu wczorajszym organ egzekucyjny zajął mojej mamie ponad 60 000zł z konta bankowego (!!!!!!). Mama mieszka wraz z mężem za granicą (on tam pracuje), więc nie ma możliwości w trybie natychmiastowym stawić się w placówce ZUSu u nas w Polsce.

Ktoś mi wytłumaczy jak to jest #!$%@? możliwe, aby osobie bezrobotnej, bez jakiejkolwiek działalności nigdy, nagle dopierdoić 60k miesięcznej składki zdrowotnej, zająć rzekomo należne pieniądze z konta bankowego i nie zweryfikować wcześniej tej anomalii? Przecież to jest #!$%@?. W jakim my państwie żyjemy?
Te pieniądze, które jej zajęli to praktycznie cały jej majątek.

Domyślam się, że to jest jakiś błąd w systemie ZUSu, bo innej opcji nie widzę.
W jaki sposób to rozwiązać i nagłośnić?

Jeżeli będzie taka chęć to oczywiście zrobię znalezisko.

#zus #afera #ekonomia #prawo #pytanie
wiorekogorek - Witam,

Mojej mamie - osobie bezrobotnej, płacącej dobrowolne ubezpiec...

źródło: Zrzut ekranu 2023-02-11 001306

Pobierz
  • 10
Te pieniądze, które jej zajęli to praktycznie cały jej majątek.


@wiorekogorek: tak się kończy trzymanie całego majątku w banku w państwie z kartonu, gdzie tajemnica bankowa nie istnieje, a urzędnicy stoją ponad prawem.