Wpis z mikrobloga

@Vaclav: Wszystko jedno, Jak nie mieszkasz sam zadupiu gdzie niedaleko stoi nowy BTS z kompletem pasm to i tak nie osiągniesz więcej jak te 150 M. Ogólnie opieranie się na LTE jako podstawowy dostęp do netu to słaby pomysł, dobrze się sprawdza jako łącze zapasowe jak zdechnie to po kablu. Ja bym brał ZTE, jednak dłużej jest na rynku sieci mobilnych niż TCL.
@dktr: W tym problem, że nie mam kabla. Dom kupiony i wykończony jako ostatni na osiedlu. Kabel może był, może nie...
A 40m kostki na ulicy żadna firma mi nie będzie rozbierać i układać za abonament 50zł :/
@Vaclav: To już lepiej dogadać się z jakimś sąsiadem gdzie jest już światłowód i zamówić na to miejsce usługę i sobie we własnym zakresie dosłać do lokalu np za pomocą sprzętu na 60 GHz.
@Vaclav: Polecam zdecydowanie ZTE MF286D. W miare dobre podzespoły i jest wsparcie dla openwrt jakby zabrakło opcji konfiguracji :) Soft od NORDIC posiada tryb bridge co też może sie okazać przydatne.

test z BTSem oddalonym o 1km (widoczność zasłania jedno drzewo)
https://www.speedtest.net/result/14251412396
Czasem nawet przebija tą magiczną barierę 200mbps ale to jedynie w nocy kiedy obciażenie na BTSie spada.
@sobed: właśnie mam ten sam problem i nie wiem który modem wybrać, do bts mam 1800m widzę go przez okno, poza tym nie jestem pewien czy lepsze to(LTE t mobile no limit) czy adsl 10mb
@kslek: bierz ZTE MF286D, całkiem fanie to działa. Do nadajnika mam 1,3km, zasłonięty budynkami i taki sygnał mam bez anten zewnętrznych

Na tą chwilę u mnie T-Mobile no limit jest faktycznie no limit, ale to dopiero pierwszy miesiąc, zobaczymy co będzie dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
sobed - @kslek: bierz ZTE MF286D, całkiem fanie to działa. Do nadajnika mam 1,3km, za...

źródło: sig

Pobierz
@sobed: powiedz mi czy jak wezmę router od t-mobile to mogę go przeflashować bez rozbierania na OpenWRT? Zadowolony jesteś? W lokalizacji niestety jestem zmuszony na LTE, ale do nadajnika w linii prostej jest około 1200m..
@SkubiDoobi ja brałem z T-Mobile i wrzuciłem na niego OpenWRT. Czy bez rozbierania nie pamiętam, chyba trzeba było zdjąć obudowę, wszystko jest na forum eko.one

Nie narzekam na ten router, działa szybko i stabilnie