Wpis z mikrobloga

gdyby Biedronka do ceny zakupów na półce doliczała 10% serwisu, to też by to było uczciwe?


@bzdr: jakby Pani koło mnie biegała i wkładała rzeczy do koszyka to tak
Mi to nie robi różnicy więc nie wiem po co się spłakałeś - to nie twoje pieniądze :)


@Fajoski: to nie była uwaga w twoją stronę - mi się nie podoba, że te frajerskie praktyki stają się coraz bardziej powszechne, najpierw kelnerzy potrafili się upomnieć o napiwek, a teraz po prostu doliczają 10% do rachunku, a ja nie widzę powodu, dlaczego to ja mam kelnerom płacić pensję, a nie pracodawca.
jakby Pani koło mnie biegała i wkładała rzeczy do koszyka to tak


@Anakee: to by wynikało z jej zakresu obowiązków, tak jak obowiązkiem kelnera jest przyniesienie talerza, i dostaje za to pensję
frajerskie praktyki stają się coraz bardziej powszechne, najpierw kelnerzy potrafili się upomnieć o napiwek, a teraz po prostu doliczają 10% do rachunku, a ja nie widzę powodu, dlaczego to ja mam kelnerom płacić pensję, a nie pracodawca.


@bzdr: płaci pracodawca, tez 10% idzie do knajpy, nie do kelnera.
to by wynikało z jej zakresu obowiązków, tak jak obowiązkiem kelnera jest przyniesienie talerza, i dostaje za to pensj


@bzdr: napiwki się daje za coś więcej niż przyniesienie. A tu nie jest napiwek, tylko wyszczególniona opłata za obsługę, to idzie do właściciela.
to nie była uwaga w twoją stronę - mi się nie podoba, że te frajerskie praktyki stają się coraz bardziej powszechne,


@bzdr: we Włoszech możesz dostać szoku :)
jadlem homara w Gdańsku a potem za granica w kilku miejscach i powiem tak - to jak u nas robia homary i jaka jest ich cena to jest żart, lepiej leciec samolotem na weekend do jakichś cieplych krajow i tam zjesc homara na miejscu w tej samej cenie niż isc na homara do lokalu w PL ;d
jadlem homara w Gdańsku a potem za granica w kilku miejscach i powiem tak - to jak u nas robia homary i jaka jest ich cena to jest żart, lepiej leciec samolotem na weekend do jakichś cieplych krajow i tam zjesc homara na miejscu w tej samej cenie


@mietek_zul: sugerujesz, ze za 1,4k polecę w dwie osoby do Barcelony, znajdę dobry hotel i elegancka restaurację?